Ziraat Bankası Altın Hesabı, Biriken Hesap

Ziraat Bankası altın hesabı. Tasarruflarınızı biriktirmenin diğer bir adı altın hesaplarına yatırımlar ile gerçekleştirilmeye başlanıldı. Bunun nedeni tüketicilerin birikimlerini altının değer kazanması ile genişletmek. Hesap açımı için bir çok banka alternatifiniz bulunurken, ülke genelinde şube sayısı ile ön plana çıkmasından dolayı bile Ziraat Bankası Altın Hesabı açmanız büyük bir neden.

Altın alımında ayar ve saflık özellikle Adana bölgesi için önem arz ederken, bu konuda merak edenler için söyleyelim. Saflık derecesi 1000/1000. Ayrıca alım ve satım işlemi neticesinde fiziki olarak altın almanın mümkün değil ve satış sonrası Türk Lirasına çevrilen paranızı çekebiliyorsunuz.

Biriken Altın Hesabı Ziraat Bankasında

Açılan mevduat hesaplarından birisi de biriken altın hesabı olarak uygulanıyor ve belli dönemlerde verilecek talimatlar ile gram olarak altın alımı yapılabiliyor. Vermiş olduğunuz talimattaki hesabınızda para olmaması halinde de bir sonraki dönem için talimatınız geçerli oluyor. Yani iptal söz konusu değil. Biriken altın hesabı ile altın alımı için belli bir takvim olmadığı gibi burada bütün takvimi hesap sahibi kendisi belirliyor.

Altına Dayalı Kira Sertifikası ile talep toplama adresi haline gelen Ziraat Bankası Altın Hesabı birikimlerinizi altın olarak yapmanıza imkan veren bir hesap.

Altın almak binlerce yıldır süre gelen bir gelenek haline geldi. Bu nedenle değerli bir maden ve yüksek tutarlara neden oluyor. Bu denli değerli bir madeni evinizde bekletmek güvenlik açısından da büyük riskleri beraberinde getiriyor. Bu nedenle mevcut altınını güvence altına almak isteyen kişilerin en önemli adımı olan banka altın hesapları işçilik, eski tarih gibi unsurlardan uzak olarak yatırım yapmanıza imkan veren bir olay. Gramaj olarak alım satımda işçilik ve benzeri unsurlar için değer kaybı yaşamanız mümkün değil ve gram fiyatlarındaki dalgalanma neticesinde yükselen tutarlar ile kazanç sağlanıyor. Bu tüketiciler için büyük bir avantaj.

Ziraat Altın Hesabınız Güvence Altında

Vatandaşların risk olarak görmesinden sonra yapılan 2006 yılında yapılan bir yönetmelik hükümleri çerçevesinde bankalarda bulunan mevduatların yatırılmasında döviz kuru, TL yada altın olarak toplam 100 bin liraya kadar olan mevduatlar sigorta kapsamında. Bu sigorta kapsamı da devlet tarafından veriliyor ki, olası gelen bir iflas gibi nedenlerde tüketicilerin kayıpları karşılanacak. Kaldı ki Ziraat Bankası Altın Hesabı size kazanç sağlayacak bir araç.

Ziraat Bankaları nezdinde açtıracağınız Altın hesabı ile alım satım mümkünken, ayrıca Ziraat İnternet Bankacılığı kullanıcıları için hesap açımı, gram altın alım ve satımı çok kolay bir işlem.

Yorum yapın

Krediler