Yüksek Miktarlarda Kredi Nasıl Alınır? Yüksek Kredinin Püf Noktaları

İhtiyaçlarımızı karşılamanın ana noktası paradır. Bu paranın olması halinde de insanlar tüm ihtiyaçlarını karşılama yoluna gidiyor. Fakat bu nakit paranın bulunması ise zorlu yolları beraberinde getirdiğinden bankalara başvuruluyor ki, bu mecralardan alacağınız paralarda sizin ihtiyacınızı karşılamayabiliyor.

ÖNEMLİ AYRINTI: Ya dev boyutlarda krediyi alabilmeniz için her şeyden önce skorunuzun 1350 ve üzerinde olması gerekmektedir. Bunun altında yüklü miktarda kredi vermeleri için ya banka ile aranızın çok iyi olması ya da sağlam ipotekler/kefiller göstermeniz gereklidir. Ayrıca 10 000 dolar ve üzeri Türk lirasına tekbul eden kredilerin banka genel müdürlük onayından geçmesi için aktiflerinizin pasifinizden yüksek olması, kredi kartı borçlarınızı düzenli ödemeniz gerekmektedir.

Bu anlamda ihtiyacını karşılayacak yüksek miktarlarda kredi nasıl alınır sorusuna değinmek istedik. Yazımız içerisinde yüksek tutarlarda kredi almanın püf noktalarını bulabilirsiniz.

Yüksek Kredinin Püf Noktaları

Nakit ihtiyacının ana amacı yaşamamızı idame ettirecek olan ürünlerin alımı olsa da, bununla birlikte konut, taşıt alımı gibi büyük bedellere neden olan hususlarda ihtiyaçlarımız arasında bulunuyor. Bu ihtiyaçların karşılanması için bankalara başvuran tüketiciler yasalar gereği belli limitlerde alım gücüne sahip. Bu nedenle de bankalar hem tüketicinin hakkı, hem bankanın hakkını yasal çerçeveler içerisinde korumakla yükümlü. Tüketicinin belli bir kazancı bulunur. Bu kazanç karşılığı da bankalar belli miktarlarda kredi tahsisi yoluna gider. Yani tüketicinin ödeyebileceğinden fazla taksitle size kredi tahsisinde bulunmaz. Fakat yinede atılması gereken birkaç püf nokta ile bu durumu biraz daha aşabilme imkanları bulunuyor. Bunun içinde bankacılık sektörünü, BDDK yasalarını, işleyişi ve krediler ile alınma şartları hakkında ayrıntıları biliyor olunması gerekir. Bu sayede istenilen tutarlarda olmasa da bu tutarlara yaklaşık oranlarda krediler alınabilmesinin yolu açılmış oluyor.

En Uygun Faizden Kredi Alınmalı

Yüksek kredi almanın ilk yolu en düşük faizle kredi tahsis edilmesidir. Burada birkaç puanlık farklar sayesinde ödeyeceğiniz taksit tutarı değişeceği için daha yüksek oranda kredi alabilirsiniz. Örneğin % 3 oranında bir kredi çekmek yerine % 2,20 oranlarında kredi alabilirseniz bu aradaki faiz oranı size önemli katkı sağlar. Bankalar arasındaki faiz oranları karşılaştırıldığında böylesine uçurum sayılabilecek farkların olduğunu görebilirsiniz. Bunun için öncelik en uygun kredi seçeneğini bulmak olacaktır. Bankalarda kredi notuna göre kredi faizi oranı güncel olarak verilen hizmetler arasında. Kredi notunuz iyi ise daha az faizlerden kredi alabiliyorsunuz.

En Uzun Vade Yüksek Miktarda Kredi Almaya Neden

Kredi vadeleri ile ödeyeceğiniz kredi tutarları da alabileceğiniz  kredi miktarını yakından ilgilendiriyor. Bu nedenle ne kadar uzun vadede alabilirseniz kredi taksit ödemeniz düşeceğinden arada oluşacak fark kadar daha fazla kredi alabilirsiniz. Yüksek miktarda kredi almanın püf noktası yapacağınız ödeme taksit tutarıdır.

Gelirinizi Yükseltmek

Bankalardan yüksek faizli kredi almanın bir diğer püf noktası da gelirinizin yüksekliğidir. Gelirlerinizi belgelemeniz halinde bankalar size daha yüksek oranda kredi verir. Örneğin kira geliriniz bulunuyorsa ya da ek ücret geliriniz bulunuyorsa bu gelirinizi belgelemeniz halinde banka sizin gelir seviyenizin üzerinde bir kredi alınabilir. Burada belirttiğimiz gelirler yazılı olarak belgelendirilmeli ki banka sizin talebinize cevap verebilsin.

Alacağınız Kredinin Miktarını Belirlemek Önemli

Ürün alımları için kredi tahsisleri limitler dahilinde veriliyor. Örneğin ev alımlarında maksimum alabileceğiniz kredi miktarı yüzde seksen ile sınırlı. Tamamına kredi alamı söz konusu değil. Bunun yanında ödeme gücüde önemli. Eğer % 80 kısmını karşılayacak kadar taksit ödemesine geliriniz yetmiyorsa bu oranı da alamıyorsunuz. Bu nedenle almak istediğiniz kredi ile miktarda önemli. Taşıt alımı yapacaksanız burada da belli kampanyalar dahilinde taşıtın tamamına kredi söz konusu olabiliyor. Bu durumda her zaman değil. Tüketici kredisi alacaksanız eğer burada ödeme taksitiniz ise gelirinizin % 60 lık kısmını geçmeden veriliyor. Bazı bankalarda bu oran % 75 olsa da kişinin yaşamını idame ettirebilmesi de önemli.

Vergi Levhası İle Kredi

Bankalar gerçek kişilere olmasa da ticari olarak vergi kaydı olan esnaflara kredi tahsisini farklı olarak yapabiliyor. Buradaki kredi tahsisinde ise gelir bilanço miktarları esas alınıyor. Burada geliriniz yüksek ise yüksek miktarda kredi alabilirsiniz. Ticari kredi olarak alacağınız bu tutar sizin gelirinize göre oranlanıyor. Bankaların vereceği ticari kredi oranı, ödeme koşulları ve vadeleri ile ilgili kampanyaları incelenirse istediğiniz tutarlarda kredi alabilmek mümkün oluyor.

Yüksek Miktarda Kredi Yolu Kredi Notunun Yüksekliğinden Geçiyor

En uygun kredi en uygun kredi notuna bağlı olarak verilebiliyor. Bunun ana sebebi bankaların kredi müşterisi kazanabilmek için nota göre faiz uygulaması ile kampanyalar düzenliyor olması.  Bu kampanyalar ile haberleri yakından duymuş olmalısınız. Örneğin İng Bank Turuncu Hesap ile uygun nota uygun faiz kampanyası ile kredi veriyor.

Yorum yapın

Krediler