Yeni Kimlik Parasını Akbank ATM’den Yatırma

Akbank ATM’sinden yeni kimlik parasını yatırma işlemi yapmak isteyenler için kısa bir anlatım ile milyonlarca kimlik değişikliğinde kullanılmak üzere yardımcı olmak istedik. Öncelikle yeni kimlik parasını ATM’den yatırma imkanı bulunuyor. Bu imkan bankaların kendi bünyesinde oluşturduğu ATM ler sayesinde olurken Yeni Kimlik parasını Akbank ATM’sinden yatırmak isteyenlere kısaca atacakları adımları sıralamak istedik. Bu anlamda bir Akbank Bankamatiğini bulmanız yeterli oluyor.

Akbank ATM Kimlik Parası Yatırma Adımları

* Akbank ATM’sinde kartsız işlemler menüsünü seçin.

* Ödeme İşlemleri Menüsü

* Vergiler ve Resmi Kurumlar menüsü

* Sürücü Belgesi ve Kimlik Yenileme menüsü

* Yeni Kimlik işlemleri

* TC numarasını girin

* Buradan yapacağınız işleme göre menü seçmeniz gerekiyor. Doğum, eski nüfus cüzdanı kayı ve değiştirme için 22,50 TL ödüyorsunuz. Kimlik fark ücreti için 4 TL iken yeni TC kimlik kartı kayıp için ise 45 TL ödemeniz gerekiyor. Bu menülerden birisini seçerek devam ediyorsunuz.

* Açılan hazneye paranızı koyarak devam menüsünden hareketle paranızı yatırmış oluyorsunuz.

Para Yatırırken Dikkat Edilecekler

Yeni Kimlik Parasını Akbank ATM’sinden yatırma işlemi için en fazla 40 adet kağıt para koyabiliyorsunuz. Bu paralar yırtık, ıslak yada yıpranmış olmamalı. Aksi takdirde atm parayı almayabiliyor. Ayrıca para yatırımı için madeni para yatırma imkanı bulunmuyor. Burada yatırırken TC kimlik numaranızı doğru yazmalısınız. Çünkü bir başkasının parasını yatırma hatası işlemiş olabilirsiniz. Bu durumda nüfus dairesinde parayı yatırmamış görünürsünüz ve yatırmış olduğunuz paranızı da geri alma imkanınız olmuyor. Yeni kimlik paraları internet üzerinden Ödeme de imkanlar arasında.

2020 Yılına Kadar Süresi Bulunuyor

Yeni kimlik alımları için size ayrılmış süre 2020 yılının sonuna kadar. Bu süre zarfında herkesin kimliklerini yenilemesi gerekiyor. Fakat bu süre sonrasında nasıl bir yaptırım uygulanacağı merak konusu. Zira bazı bölgelerde eski nüfus cüzdanlarını dahi almayan kesimin olduğu biliniyor. Yeni kimlik parasını Akbank Axess kredi kartı ile ödeme imkanı da veriyor. Kartınızla internet vergi dairesinden interaktif olarak ödemeyi seçebilirsiniz.

Kimlik Alımı İçin Randevu

TC kimlik kartında bir devri kapatırken yeni kimlik kartları da nüfus dairelerinden alınmaya başlandı. Köklü değişiklik neticesinde Nüfus dairelerinde zaman zaman oluşan yoğunluğun önüne geçmek adına bakanlık önemli adımlar attı. Bu adımlardan bir tanesi de yeni ve yeteri kadar Sözleşmeli Personel alımı ile yapıldı. Milyonlarca kişinin yeni kimlik kartlarını alması, basılması ve kişiye ulaştırılması biraz zaman alan bir husus. Eski kimlik kartları nüfus dairelerinde basılıyor ve sahibine teslim ediliyordu. Fakat yeni kimlik kartları tamamen Bakanlıkça basılıyor ve kişinin belirtmiş olduğu adrese gönderiliyor. Adreste bulunmaması halinde de ikinci bir alternatif olarak istediğiniz nüfus dairesine PTT görevlilerince teslim ediliyor. Buradan da kimlik sahiplerini kimliklerini alabiliyor. Yani evinizde olmasanız dahi kimliğiniz bir şekilde sizin isteğinize bağlı olarak ikinci bir adrese gönderilebiliyor.

Yorum yapın

Krediler