Yaptığınız İşte Geri Adım Atmamanızı Sağlayacak Tüyolar

İş hayatında bir çok kötü durumlar karşılaştığımız doğrudur, fakat hemen yılmak daha da negatif sonuçlar doğurabilir. İş hayatında başarılı olmak için planlı çalışmak, düzenli iş sistemini yerine oturtmak ve belirli performansı yakalamak önemlidir. İşinizde geri adım atmamanızın daha iyi olduğunu kanıtlamak istiyoruz.

İşinizde Geri Adım Atmanızın Daha İyi Olabileceği 5 Durum

1)    İşinizi ileriye götürmek, devam ettirmek için vizyona ihtiyacınız vardır. Geri çekilmeler bazen, girişimcilerin içine düştükleri sahte balondan çıkmalarını sağlayabilen en etkili yöntemlerdendir. İşinizi her gün, her saat oldukça meşgul bir şekilde geçirmek size bir çeşit rahatlama, güvenlik duygusu verebilir. Fakat bu güvenlik çemberinde gerçeklerle yüzleşmeyi maskeliyor olabilirsiniz. Bu şekilde bir görmezden gelmecilik zamanla işinizin duraklamasına neden olabilir.

2)    Durup düşünmek de bir iştir. Hatta bir çeşit uzaklaşma, aydınlanıp geri dönmeyi sağlayan bir çeşit yöntemdir de denilebilir. Düşünmekte ve planlamada, geri çekilip büyük resme bakmakta büyük faydalar vardır. Birçok kişi bunu gerçek bir iş gibi görmez ama işinizin başında siz varsınız ve işinizin gerçek durumunu, en geniş şekilde sizin görmeniz, üzerinde düşünmeniz gereken kişi yine en çok sizsiniz. Bu nedenle iş yoğunluğundan sıyrılıp zaman zaman düşünmek iyidir.

3)    Ayrıca işinize bir süre ara verdiğinizde, birçok farklı sektörden birçok insanla tanışma şansına da sahip olabilirsiniz. Çeşitli sosyal aktivitelere katılarak, işinize farklı bir katkı, bir fikir katabilecek insanlarla tanışmayı sık sık yapın. İşinizi tahmin edemeyeceğiniz kadar ileriye götürebilecek insanlarla tanışabilirsiniz.

4)    Ne bilmediğinizi bilemezsiniz! Bu nedenle, bazı şeylere bakışımızın, üzerindeki düşüncelerimizin farklı olması için insanların yardımına ihtiyaç duyabiliriz. Diğer girişimcileri inceleyebilir, onların hikayelerini dinleyebilir, deneyimlerinden yararlanabilirsiniz. Mevcut işinizde yaşayacağınız sıkıntıların benzerlerini birçok kişi daha önce yaşamış olabilir, neden bu öğrenme fırsatını değerlendirmeyesiniz?

5)    İşinize ara vermeyi bir yatırım olarak görebilirseniz, bu süreçten karlı çıkarsınız. Ürün ya da hizmetinizi mükemmelleştirmek için, doğru zamanda, doğru şekilde ara vermeyi bilmeli ve bu süreci yeni düşünme metotları geliştirmede, tecrübe paylaşarak, çevrenizdeki akıllı insanların sayısını arttırmada kullanabilirsiniz.

Girişimcilerin Dikkat Etmesi Gereken Temel Unsurlar Nelerdir?

Rekabet ortamında ayakta kalmak bir hayli zor olsa gerek, çünkü sistemin içinde adeta kayboluyoruz diyebiliriz. Yaptığımız işi eğlenceli hale getirmek hayatımızın pozitif yönde değişeceği anlamına gelir. Ticaretle uğraşanların ürünlerin değerlerine, kalitesine, eski ve yeni durumlarına bakmaları kaçınılmazdır. Borsa ve finans sektöründe olanların ise günlük kur değerlerinden gözlerini ayırmadıklarını biliyoruz. Fakat her işin kendine göre bir zorluğu vardır, önemli olan mesleği keyifli kılmak olmalıdır. Hepimizin işi eğlenceli olacak diye bir şey yok, fakat mesleğe ufak ve özel dokunuşlar sayesinde daha istekli hale gelebiliriz.

Yorum yapın

Krediler