Yapı Kredi Yatırım Dünyam Yatırımın Kapılarını Açıyor.

Yatırımınızı ve yatırımı hangi yolla yapacağınıza dair bir çok deneyime sahip olsanız da, yeni arayüzü olarak karşımıza çıkan Yapı Kredi Yatırım Dünyam hakkında bilgi vermek istedik.

Yapı Kredi Bankasının küçük büyük tüm yatırımcılar için hazırlamış olduğu Yatırım Dünyam internet sitesi ile herkese hizmet vermeye başladı. Henüz bankanın müşterisi olmayan ve Yapı Kredi üzerinden yatırım yapma imkanı bulamamış kişilere ulaşmak adına atılmış adımlar bulunuyor. Mevcut arayüzü daha iyi kullanabilmek amacıyla demo başvurusu ile demo kullanımı da bulunan yatırım dünyam size sayısız fırsatlar sunuyor. Portföyünüzdeki yatırım bilgileri, merak edeceğiniz yada ilgi alanınıza giren yatırım ürünlerinin takibini ve size özel olarak sunulan fırsatları beraberinde sunan dijital ortam tüketiciler tarafından çok tutulacak ve sevilecek.

Yatırım Dünyam Neleri Sunuyor?

  • Yatırım unsurlarınızı hızlı ve kolay alım satım imkanları,
  • Sanal yatırımlar yaparak kazanma gelişimini,
  • Kendinize göre yatırım unsurlarının takip listesini yapabilmeyi,
  • Yapılabilecek yatırımlar hakkında önerileri,
  • Yatırım yolunda öğrenmeniz gereken unsurlar ile ilgili videoları,
  • Yatırım araçlarının ne oranda kazandırdıklarını,
  • Mevcut rakamların oluşması ile size haber veren bir alarm sistemini,

En ayrıntılı raporlar eşliğinde müşterilerine sunuyor. Muhtemel karşılaşılabilecek olaylara karşı acil durum planı yayınlayan Yapı Kredi Bankası bu durumla karşılaşmamak için gerekli adımları atmış. Bu nedenle yatırım yapılabilmesi için tüm şartlar Yapı Kredi Yatırım Dünyam üzerinde oluşturulmuş durumda.

Yatırım Dünyam üzerinden banka kanalıyla yapacağınız tüm yatırımlar bir sözleşme eşliğinde sunuluyor. Bu sözleşmenin amacı ise yapılacak yatırım hizmeti, yararlanma şartları sırasında oluşacak hak ve yükümlülüklerin tespiti.

Neden Yatırım Dünyam?

Özellikle hisse senedinin kaynağı borsa işlemleri için bilgisi olmayan kişilere sanal yatırımlar amacıyla sanal portföy oluşturuluyor. Bu nedenle aynı zamanda yatırım yapmanın eğitimi verilmiş ve tüketiciler tarafından da alınmış oluyor. Bazı kesimlerce borsaya yatırım düşünülüyor olsa da, nasıl yapıldığı bilinmemekte. Bu durumda alım satımı nasıl yapacakları soru kaynağı haline gelebiliyor. Bu tür sorunları olan tüketicilerin yatırım yapmalarını sağlamak ve yatırımını Yapı Kredi Bankası üzerinden yapmalarına yönlendirmek amacıyla kurulmuş bir hizmet olarak adlandırabiliyoruz.

Yapacağınız yatırımlara istinaden hazırlanın sözleşmeye imza atıyorsunuz. Bu sözleşmenin haklarınız açısından incelenmesi size sağladığı avantajları ve dezavantajları dikkate almanız önerilen hususlar arasında bulunuyor.

Yapı Kredi Dünyam Ücretli Mi?

Bankanın yatırım aracı olarak hizmet verdiği Yatırım Dünyam müşterilere ücretsiz olarak sunuluyor. Fakat alım satım sonucu oluşacak durumlardan vergi, masraf ve komisyon gibi bir masraf ödemesi yapmanız gerekiyor. Bu masraflar tüm yatırım kanalları için mevcut.

Cayma Hakkı

Tüketicilerin alacağı hizmetlerden dolayı genelde cayma hakları bulunur. Bu nedenle Yapı Kredi Yatırım Dünyam kullanıcıları cayma hakları hakkında taleplerinin olabileceğini araştırabilir. Fakat yapılan sözleşme ile gerçekleştirilen vadeli vadesiz döviz alım satım, hisse senetleri gibi finansal araçlar ile yapılan işlemlerde cayma hakkı bulunmuyor. Yapılan süresiz sözleşme ile yatırım yolu açılmış olsa da Yapı Kredi Bankası ve yatırımcı bildirim yaparak bu sözleşmenin feshini ve iptalini talep edebiliyor.

Yapı Kredi Yatırım Dünyam kesinlikle yatırım danışmanlığı veren bir araç değil. Bazı kesimler danışmanlık olarak algılayabilir. Danışmanlık hizmeti veren kuruluşlar kişiye özel sunulan hizmetler vermektedir. Yatırım Dünyam sayfası ile hizmet alan banka müşterileri sadece yorum ve tavsiyeleri alabiliyor.

Borsa İstanbul üzerindeki hisse senetleri verileri kişinin almış olduğu lisansa göre yasal olarak en az 15 dakika gecikmeli olarak sunuluyor. Bu durum tüm banka ve yatırım aracı şirketlerinde aynı.

Söz konusu yatırım aracı sayfası ve verilen hizmetler ile kullanım koşulları gibi ayrıntılı hususlara wwww.yatirimdumyam.com.tr adresinden ulaşabiliyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler