Yapı Kredi QR Kodla Para Çekme Yatırma İşlemi

Bir çoğunuzun belki de ilk kez duyduğu bir bankacılık ürününü size tanıtmak istedik. Yapı Kredi Bankası dijital devrimlerine bir yenisini daha ekledi ve bankamatiklere dokunmadan para çekme ve yatırma hizmeti vermeye başladı. Yapı Kredi Mobil ile entegreli bir şekilde yapılan bu işlem ile ATM’lere hiç dokunmadan para çekme işleminizi yaparken dilerseniz de yatırabiliyorsunuz. QR kod ile yapılan bu hizmet ne kadar benimsenecek ilerleyen dönemlerde hep beraber göreceğiz. Peki Yapı Kredi QR Kodla Para çekmek  Yatırma işlemi için ne yapmak gerekiyor birde bunlara bakalım.

Yapı Kredi Bankası QR Kod İle Para Çekme

QR kod ile para çekme işlemi için Yapı Kredi Mobil Bankacılığa girdikten sonra para çek yatır butonunu kullanıyoruz. Bu işlem için kredi kartımızı yada hesabımızı kullanabildiğimiz için burada bir tercih yapma söz konusu. Tercih sonrası da çekeceğiniz tutarı yazıyorsunuz.

Bu işlem sonrasında bankamatik ekranında bulunan QR kodunu mobil şubenizde açılan kameraya okutuyorsunuz ve anında paranızı alıyorsunuz. Hatta bu işlemi seçimi hatırla menüsü ile aktif hale getirdikten sonra bir sonraki para çekmeleriniz için de kullanabiliyorsunuz.

Yapı Kredi Bankası QR Kod İle Para Yatırma

Para çekme işleminde olduğu gibi yatırma işleminde de önce yine Mobil Bankacılık üzerinden giriş yaparak para çek yatır butonunu tercih ediyoruz. Arkasından yatıracağınız hesabı seçmeniz gerekiyor ve para yatır  sekmesinden sonra yatırma seçeneği seçiliyor. Bankamatikle temas olmadan para yatırabilmeniz için hızlı işlem yapmak istiyorum menüsü bu işlemi açık hale getiriyorsunuz. Daha sonra bankamatik ekranındaki QR kodu kameraya okutuyorsunuz ve para yatırma haznesine yatıracağınız parayı koyuyorsunuz.

QR Kodla Nakit Avans – Taksitli Nakit Avans Çekebiliyorsunuz

Taksitli nakit avans işlemi kredi kartınıza tanımlı olarak yapılıyor. Bir nevi kredi almış oluyorsunuz. Bunun için yine Mobil bankacılığın ilgili menüleri takip ediliyor ve buradan para çekme hesabınızı kredi kartınızı seçiyorsunuz. Bu işlem sonrasında taksitlendirme yapmak isterseniz bunu aktif hale getirmelisiniz. Taksitlendirme onayları sonrasında yine kameradan kodu okutarak ATM’den taksitli nakit avansınızı çekmiş oluyorsunuz.

Ne kadar kullanılır bilinmez fakat bankamatiklerde oyalanmak istemeyen, ATM işlemlerinden uzak kalmak için bu işlem seçilebilir. Bir özelliği ise mobil üzerinden yapılan işlem neticesinde bankamatikte bekleme yaparak zaman harcamamış oluyorsunuz. Bu nedenle Yapı Kredi  QR Kodla Para Çekme Yatırma İşlemi tercih edilebilecek bankacılık ürünleri arasında yerini alacak diye düşünüyorum.

Yorum yapın

Krediler