Yapı Kredi Pay Kredi Kartınızla Temassız Ödeme

Cep Telefonu ile temassız ödeme imkanlarına olanak veren NFC teknoloji akıllı telefonların hemen hemen hepsinde bulunuyor. Bu teknoloji sayesinde QR Kodla Para Çekme ve Yatırma işlemi yapıldığını daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. Yine bu özelliği kullanarak Yapı Kredi World Card kullanıcıları cep telefonlarını artık bir kredi kartına çevirebiliyor. Yapı Kredi Pay Kredi Kartınızla temassız ödeme imkanları veren bir bankacılık ürünü.

Cep Telefonlarınız Kredi Kartı Oluyor

Temassız özellikli olarak tahsis edilen kredi kartlarınızın cep telefonlarına uyumlu hale getirilmesi sonrasında kartınız yerine pos cihazlarına telefonunuzu yaklaştırarak temassız ödeme imkanlarına sahip oluyorsunuz. Temassız ödemelerde maksimum limitiniz 90 lira olarak yapılıyor. Bu rakamın üstünde ödeme yapmanız için bankanın limitleri artırması gerekiyor. Eğer bu limit üzerinde ödeme yapmanız gerekirse yine yaklaştırabilirsiniz fakat sizden pos cihazı şifre isteyecektir. Şifrenizi girdikten sonra ödemeniz yapılmış olur.

NFC özelliği bulunan android uyumlu telefonunuza uygulamayı indirdikten sonra telefonunuzun NFC özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Yapı Kredi Mobil bankacılığa girişiniz ile kartlarım bölümünden kartınızın mobil ödemeye açılması gerekiyor. Bu ödeme için ayrıca öncelikli kartınızı da seçmelisiniz. Bundan sonra ödeme yapmanız gerektiği zaman Mobil bankacılığa giriş yapmaya ihtiyaç duymadan POS cihazlarına yaklaştırarak ödemelerinizi telefonunuz ile Yapı Kredi Pay Kredi Kartınızla temassız ödeme şeklinde yapıyorsunuz.

QR Kod İle İnternet Harcamalarınızı Ödeyin

Yapı Kredi pay internetten yapacağınız dijital alımlar için ödemelerinizi de gerçekleştiriyor. Bunun için alışveriş sepetinizdeki ürünü alım için geçtiğinizde ödeme seçeneği için Yapı Kedi Pay’ı seçmeniz gerekiyor. Burada da QR kod ile ödeme seçeneği sonrasında açılan kodu telefonunuzun kamerası ile okutuyorsunuz ve ödeme yapmak istediğiniz kartınızı da seçtikten sonra gerekli ödeme işlemlerinizi tamamlıyorsunuz.

Akaryakıt Harcamalarınızı Yapı Kredi Pay İle Ödeyin

Bir aracınız bulunuyorsa mutlaka kredi kartınız ile akaryakıt almanız gerekecektir. Bu işlemi aracınızdan inmeden hızlıca yapmanızın yolu Mobil bankacılıkta araçta ödeme menüsüne aracınızın plakasını kaydetmeniz. Bu kayıt işlemi sadece bir kez yapılıyor ve sonraki araç değişimlerinde plakanızı yenilemeniz gerekir. Yakıt alımı öncesi ödemenizi Yapı Kredi Pay ile Araçta Ödeyeceğinizi mutlaka bildirin. Bu durumda cep telefonunuza dolum başlaması ve bitmesi sonrasında iki kez mesaj geliyor. Bu mesajın gelmesi için ayrıca izin vermeniz gerekiyor ki bildirim size ulaşsın. Bu bildirime giriş yaptıktan sonra Yapı Kredi Mobil bankacılıktan kartlarım menüsü, Yapı Kredi Pay menüsü işlemlerinden ödemenizi tamamlıyorsunuz.

Yapı Kredi Pay Kredi Kartınızla temassız ödeme vazgeçemeyeceğimiz ödeme yolları arasında zamanla kendisine yer bulacak gibi görünüyor. Zira MTV ödemelerinizi de QR kod ile birlikte Yapı Kredi Pay ile ödeyebiliyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler