Yapı Kredi Para Cepten Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Hızla büyüyen teknoloji ve buna ilişkin olarak gelişen mobil bankacılık yardımıyla mesela yolda kalmış bir dostumuz, eşimiz tanıdığımıza gece ya da gündüz, tatilde bayramda istediğiniz zaman banka hesabı olmasa bile para yollamayı olası kılan destekçimiz yapı kredi para cepte.

Yapı Kredi Para Cepte – Cebe Havale Ne Demektir

Cebe havale ile yapı kredi kullanıcısı olsun olmasın, dilediğiniz insana hesap numarası ya da iban gibi detaylara ihtiyaç duymadan, yalnızca cep numarasını girerek para yollamanız muhtemel olmaktadır, doğal olarak yollayıcının olması icap etmektedir.

Yapı Kredi Para Cepte ile Cebe havale yani para aktarımı yapmak için tek gerçekleştirmeniz gereken web veya mobil şube’ye giriş yapıp para transferleri -> cebe havale işlem menüsünde para yollamayı talep ettiğiniz bireyin cep telefonu numarasını ve yollamayı talep ettiğiniz miktarı girmeniz kâfi olmakta. Gene yapı kredi nuvo kullanıcısı iseniz ve işlemi kullanıyorsanız aynı biçimde oradan da bu uygulamayı yapmanız olası.

      

Yapı Kredi cebe havale edilen para nasıl çekilir?

Para yolladığınız insan herhangi bir yapı kredi atm’sinin kartsız uygulamalar menüsünden TC kimlik numarası, cep numarası, cep telefonuna yollanan mesajdaki güvenlik kodu ve yolladığınız miktarı tıklayarak parayı rahatça alabilirsiniz.
Bireysel Yapı Kredi internet şubesi şifreniz ile kişisel mobil şubeye girmek kaydıyla dilediğiniz insana para yollayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse yapı kredi hesabınız mevcut ve web şifreniz mevcut değil ise almak amacıyla bankanın resmi sitesini kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yine internet/mobil şube şifrenizi hatırlamıyorsanız yahut yeni bir şifre almayı talep ediyorsanız, bankanın resmi sitesine girmenizi, diğer siteler ve platformlar üstünde şifre al- şifremi güncelle gibi bağlantıları güvenliğiniz amacıyla katiyen tıklamayın bizde o sebepten buradan sizlere link sunmuyoruz.

Web şubesi üstünden yapılacak cebe havale uygulamaları 1,2 Türk Lirası olarak; mobil şube üstünden uygulanan cebe havale prosedürleri 1 Türk Lirası şeklinde fiyatlandırılmaktadır. (belirtilen fiyatlara bsmv dâhildir.)

Alıcı 48 Saat İçinde Parayı Çekmeli Yoksa İade Oluyor

Yapı Kredi Cebe havale ile yollanan tutarın, kullanıcı vasıtasıyla 48 saat kapsamında çekilmesi icap etmektedir. Yollanan miktarın 48 saat kapsamında çekilmemesi yahut alıcının istenilen bilgileri 3 kez hatalı girmesi halinde miktar, yollayıcının hesabına geri verilir.
Yapı kredi Cebe havale ile yollanan tutar yalnızca yapı kredi atm’lerinden çekilebilir. Cebe havale ile ülkemizdeki gsm operatörlerine bağlı bütün cep telefonu numaralarına para yollanabilir. Yabancı operatörlere bağlı numaralara para yollanması olası olmamaktadır.

Muamele esnasında yollanan sms’ler parasızdır. Cebe havale ile 10 Türk Lirası ve katları olacak biçimde, günlük limit olan 1000 tl’ye dek para yollanabilir. Cebe havalede vakit sınırlaması mevcut değildir. 7 gün 24 saat Yapı Kredi Cebe Havale gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler