Yapı Kredi Mobile Temassız Kredi Kartı İle Giriş

Tüketicilerin kullandığı akıllı cep telefonlarının hemen hemen hepsinde NFC teknolojisi olmasına rağmen bu özellikten kişilerin haberdar olmadığına hep beraber şahit olalım. Bu özellik telefonunuzdan temassız ödeme, otobüslere temassız kart okutma, kredi kartınız ile temassız ödeme yapma imkanları veriyor. Teknolojinin bu yönünü her türlü kullanan Yapı Kredi Bankası müşterilerinin hızlı giriş yapabilmeleri amacıyla Yapı Kredi Mobile Temassız Kredi Kartı Giriş imkanını verdi. Mobil bankacılığın bir çok giriş yolundan sadece birisi olan bu alternatifiniz ile telefonunuza yaklaştıracağınız kartınız ile anında mobil bankacılığa ulaşabiliyorsunuz.

NFC Özelliği İle Temassız Giriş

Kartınızı telefonunuz ile yapacağınız entegre sonrası kullanıcı tanıma yöntemi sayesinde mobil bankacılığa girişiniz hızlanıyor. Şifresiz giriş için de önemli bir alternatif iken aynı zamanda güvenlikte elden bırakılmamış. Telefonların genelde arkasında bulunan NFC okuma bölümü kartınızı algılamasının ardından Yapı kredi bankasının size tahsis ettiği temassız hesap kartı yada kredi kartınızla bankacılık işlemlerine ulaşıyorsunuz.

Temassız Giriş Nasıl Yapılıyor?

Yapı Kredi Mobile Temassız Kredi Kartı İle Giriş için telefonunuz işletim sistemi Android olması gerekiyor.  Henüz İos işlemciler için bu hizmet verilmiyor. Giriş yapabilmeniz için Mobil Bankacılığı açtıktan sonra bireysel kullanıcı girişinde kredi kartınızı tercih ediyorsunuz. Cihazınızın NFC özelliğini henüz aktif etmemiş olabilirsiniz. Bunun için ayarlar kısmından bu özelliğinizi açık duruma getirmelisiniz. Bundan sonra NFC okuyucuya kredi kartınızı yaklaşıtırıyorsunuz ve kartınız okunduktan sonra kredi kartı şifrenizi giriyorsunuz. Böylelikle Yapı Kredi Mobile Temassız Kredi Kartı İle Giriş yapmış oluyorsunuz.

Kredi Kartınız ile temassız giriş için akıllı telefonlarınızın NFC özelliğinin bulunması, bankanın mobil bankacılığını kullanmanız gerekir. Ayrıca kredi kartınızın da temassız özelliğinin bulunması gerekir ki giriş yapabilesiniz. Yapı Kredi Mobil için temassız giriş için bir diğer gereken hususta beni hatırla özelliğini kapatmanız. Aksi takdirde giriş yapılması mümkün değil.

Teknolojiyi yakından takip eden Yapı Kredi Bankasının bu anlamda ödülleri de mevcut. Hizmete konulan bir çok bankacılık ürününün bir süre sonra diğer bankalar tarafından yapıldığı da aşikar. Güvenliğin sağlanması ile teknolojinin getirdiklerinden sonuna kadara faydalanmak adına Yapı Kredi Bankasını Ar-ge çalışmaları zamanla ürünlerini veriyor.

Yorum yapın

Krediler