Yapı Kredi Kredi Kartı 05 Hata Kodu Nedir?

Sahip olduğumuz kredi kartları ile post cihazlarından yapacağınız ödemeler esnasında kartımıza ve bize bağlı olarak bazı nedenlerden dolayı ödeme onayı alamayacağımız kodlar ile karşı karşıya kalıyoruz. Yapı Kredi Kredi Kartı 05 Hata Kodu ödeme sırasında aldığımız hatalardan birisidir.

Yapı Kredi Kredi Kartı 05 Hata Kodu almamızın sebebi kart şifresi gibi bilgilerin eksik girilmesi, yanlış tuşlanması, karta tanılan günlük limitlerin aşılması ve buna bağlı olarak bloke olması anlamına geliyor.

Ödemenin başarısız olması ile sonuçlanan bu kod sonrası kart sahibinin bankası ile ya da müşteri hizmetleri ile iletişime geçmesi gerekir.

05 Hata Kodu Alırsam Ne Yapmalıyım?

Kredi kartı sahiplerinin yapacakları ödemeler esnasında karşılaşabileceği kodlardan sadece bir tanesi olan 05 Hata kodu alınması neticesinde bir kez daha ödeme yapmak için denenebilir. Fakat genelde yine aynı hatayı verecektir. Muhtemelen limit yetersizliğinden dolayı böyle bir mağduriyetle karşı karşıya kalacaksınız. Bunun için günlük harcama limitlerinizi artırma yoluna giderseniz aynı hatayla karşılaşmazsınız.

Kredi Kartı Harcamalarınızda Limitler

Kart ile harcamalar için harcama tutarı ve harcama miktarı gibi limitler konuluyor. Yani günlük iki kez harcama yada günlük 300 TL gibi bir limit konulması söz konusu. Bu işlemleri yapmanız sonrasında alacağınız Yapı Kredi Kredi Kartı 05 Hata kodu ödeme yapamayacağınız anlamına gelmektedir.

Hata alınması neticesinde endişelenecek bir durum yoktur. Bu hata sonrası post cihazından kartınızın limit sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Bunun için ödeme alıcıdan talep edilmesi halinde de yardımcı olabilir zira bu işlemi bir çok kimse bilmez ve yapmaktan kaçınır. Hatta bazı durumlarda limit artırma işlemi yapılabiliyor ve post cihazından başvuru ile girilecek şifre neticesinde limitinizi artırma imkanınız da bulunabilir. En azından bu şansınızı deneyebilirsiniz.

Post Cihazından Limit Sorgulama – Limit Artırma

Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri ödeme esnasında bu tür kodların iletilmesi neticesinde kişilere SMS yoluyla ulaşarak kart limitini yükseltme teklifinde bulunabilir. Ancak bu teklifin yapılabilmesi için kart sahibinin kredi notunun yüksek olması, gelir düzeyinin ödemelerine yetecek seviyelerde olması gerekir. Gelen SMS’de belirtileceği üzere verilen bilgiler eşliğinde onay verilmesi durumunda belirtilen tutarlarda limit artırımı yapılması gerçekleşebilir. Tabi tekrar hatırlatalım bu her müşteri için geçerli değildir.

Yorum yapın

Krediler