Yapı Kredi  Bankası POS Cihazları Başvurusu

POS Ödeme ağını Türkiye’de ilk kez kurmasının ardından 350 bin üye iş yeri ile en geniş POS ağını kuran Yapı Kredi Bankasının yaklaşık 450 bin POS terminali bulunuyor. 7-24 hizmet vermesinin yanında POS cihazı kullanan müşterilere internet bankacılığı sayesinde tüm işlemlere olanak verilmesi büyük ayrıcalık. Ayrıca talep edilmesini artıran bir çok sebebi bünyesinde barından banka Yapı Kredi POS destek hattı ile 444 0 448 numaralı müşteri hizmetlerinden de destek vermeye devam ediyor.

Yapı Kredi Bankası POS Cihazları

Henüz kart ödemesini almayan, yeni açılan iş yerlerinin de Yapı Kredi POS cihazı başvurusu yapmasının ardından banka gerekli ihtiyaçlarını da karşılıyor. Bu anlamda üye olmak isteyen, POS cihazı almak isteyen kişilere kolaylık olması açısından da size hangi cihazın uygun olacağına üç adımda karar veriliyor. Öncelik size taksitli satış yapmak isteyip istemediğiniz, sonrasında ise firmanızda hangi faaliyetleri yürüteceğiniz, hangi ürünleri satacağınız konusunda oluyor. Örneğin restoran, market veya akaryakıt gibi.  Bu durumda size göre bir pos cihazı tavsiyesinde bulunuyor. Örneğin Masa Üstü POS, Mobil POS, Sanal Pos, Komisyonsuz POS, Mail Order, Temassız POS gibi sizin faaliyet alanınıza en uygun olanı seçilerek tahsisi yapılıyor. Cihazlar ve diğer bilgiler için Yapı Kredi Pos Destek hattı her konuda yardımcı.

Teknik Destek Veriliyor

Çok yoğun olarak faaliyet gösteren firmalara internet hattına bağlı olarak çalışan POS cihazları veriliyor. Burada masaüstü POS ile ADS internet üzerinden ödeme yapılırken kişinin telefon maliyetlerinin azaltılması hedeflenmiş. POS cihazı ile birlikte aynı zamanda bilgisayarınızı da kullanıyorsunuz ve bu anlamda işlemlerinizde daha hızlı yapılarak zaman kısaltılmış ve kazanılmış oluyor. Üye işyerlerinde zaman zaman oluşan problerler destek hattı ile verilebiliyor. Bu anlamda karşılaşılan tüm hususlardan birisi olan Yapı Kredi Kartı 05 Hata kodu başlıca sorular arasında bulunuyor.

Yapı Kredi Mobil POS

Sabit bir adres yerine sürekli sahada faaliyet halinde yapılan satışlar için ödeme alabilmek için en uygun POS cihazı Yapı Kredi Mobil POS cihazı. Örneğin Su ve tüp satışı yapan kişilerin ödemelerini kapıdan alabilmelerine olanak vermesi, restoranlarda kişilerin kasaya gidip ödeme yapmak yerine garsonlar yardımı ile masada ödeme yapabilmesine olanak verecek olan Mobil POS cihazı bir çok işletme tarafından tercih edilenler arasında. Mobil POS cihazı mobil GSM hatlarına bağlı olarak çalışıyor ve Yapı Kredi Bankası bu anlamda Turkcell ile çalışıyor.

Yapı Kredi Sanal POS

İnternet dünyasının alışverişe açılması sonrası en önemli husus ödemelerin dijital ortamlarda alınabilmesi oldu. Bu anlamda verilen rakamlarda alışverişlerin internet üzerinde ciddi anlamlarda yüksek tutarlarda yapıldığını gösteriyor. Bu nedenle internet üzerinden satış yapanların öncelikli olarak tercihleri sanal POS cihazları oluyor. Dövizli Sanal POS imkanı ile Dolar ve Euro gibi limitleri bulunan yabancı kartlardan da ödeme alabilmenin yolu açılmış oluyor. Bu cihazlar üzerinden yerli olan kredi kartlardan ödeme ise TL ile alınıyor ki bu da önemli bir husus.

Yapı Kredi Temassız POS

Şifre girişi olmadan, zaman kazandıran ödemelerden birisi olan temassız ödeme artık tüm banka kartları ve kredi kartlarına verilmiş durumda olsa da, bu ödemenin alınabilmesi için temassız ödeme alabilen bir Temassız POS cihazı alınması gerekiyor. Yoğun iş yerlerine ve tüketicilere zaman kazandıran bu özellik ile maksimum 90 liraya kadar olan ödemeler alınabiliyor olsa da ayrı bir rahatlık olmasından dolayı firmalar artık temassız pos cihazı alma talebinde oluyorlar.

Komisyonsuz POS

Yapı kredi Bankası komisyonsuz POS cihazı ile de verilen limitler dahilinde ödeme alabilmenin yolunu açıyor. Örneğin 1500 lira limitli olarak iki farklı alım söz konusu. Biri komisyonsuz diğeri ise world özellikli komisyonsuz olarak veriliyor. Buradaki mantık cari ay içerisinde 1500 liraya kadar yaptığınız işlemler için bir kesinti yapılmıyor. Burada tek, bir ve iki taksitli çekim söz konusu iken ciro olan tutarın aşımı ile ayrıca ücretlendirme söz konusu olabiliyor.

Yapı Kredi POS Cihazlarına Nasıl Başvurulur?

Üye iş yerlerinden birisi olmak isteyen firmaların almak istedikleri POS cihazlarına en yakın Yapı Kredi Bankasından başvurulabiliyorlar. Başvuru formu tanzimi ile internet üzerinden de başvuru yapılabiliyor. Başvuru evrakları da şahıs firmaları, ticari ortaklıklar ve sanal pos cihazı için değişiklik gösteriyor.

  • Şahıs firmaları, vekaletname, nüfus cüzdanı, vergi levhası, imza sirküleri, oda kayıt belgesi ile başvuruyor.
  • Ticari Ortaklıklar Ticaret sicil gazetesi, yetki belgesi, vergi levhası, imza sirküleri ile başvuruyor.
  • Sanal POS için ise yukarıdaki iki istenilen hususlar ile gerekli bilgilerin tanzimi yapılması yeterli.

Yorum yapın

Krediler