Yapı Kredi Bankası Ortak ATM Ücretleri Ne Kadar?

Geçmişte kendi bankasının ATM’sinde kullanılabilen kredi kartları ve banka kartları artık tüm bankaların ortak havuzu olarak istediğiniz bankamatikte kullanabiliyorsunuz. Bu hizmetin kapısını aralayan BDDK aynı zamanda bankalara bu hizmet için ücret alma yolunu da açtı. Bu anlamda x bankası kartı ile y bankası ATM sinden çekeceğiniz paralar için ücret ödemek zorundasınız. Bu ücret dahilinde hizmet almış oluyorsunuz ve bir anlamda da mağduriyetinizi gidermiş olabiliyorsunuz. Burada gidereceğiniz istekleriniz için diğer banka kartları ile yapacağınız işlemler için Yapı Kredi Bankası Ortak ATM ücreti ne kadar sorusunun cevabını merak ediyorsanız lütfen makalemizi okumaya devam edin.

Kısacak Yapı Kredi Bankası Ortak ATM Ücretleri Şu Şekilde;

* Limit Sorgulama 27 kuruş

* Para yatırma 1,15 TL + 1,04 TL maktu komisyon tutarı.

* Para Çekme 1,15 TL + 1,04 maktu komisyon tahsili.

* Bakiye Sorgulama 0,27 kuruş.

Limit üstü çekimler için de ayrıca ücret ödemesi söz konusu edilebiliyor. Bu anlamda Yapı Kredi Bankası AtM limitleri de önem arz ediyor.

52 Bin ATM’den İşlem İmkanı

Tüm bankalarda olduğu gibi Yapı Kredi Bankası 1 Ekim 2009 yılından bu yana başka bankalara ait kartlara da hizmet veriyor. Ortak oluşturulan bu havuzda yaklaşık 52 bin bankamatiğin olması Ortak ATM lerin paylaşılıyor olmasına neden oldu. Bu paylaşım ile bankaların kartları ile yatırma, çekme, ödeme, bakiye tutarı incelemeleri, kredi kartlarından nakit avans çekimleri, kredi ve kredi kartı borçları ödemesi, limit sorgulama gibi bir çok işlemi yapabilir haline geldik. Tabi ücretlerini ödemek kaydıyla. Peki başka banka kartları ile Yapı Kredi Bankası ATM’sinden yapacağınız işlemler için ne kadar ödeyeceğiz bunlara bakalım. Burada öncelik olarak dikkat edeceğiniz husus ortak işlem için Yapı Kredi Bankasının ücret yada diğer bir deyişle komisyon almadığıdır. Çünkü başka banka kartları ile yapılan işlemler için kartın sahibi olduğu bankanın işlem ücreti kesmesidir. Tüketiciler bu durumu karıştırıyor olsa da ayrıca belirtmek istedik.

Kesilen Ücretlerin Açıklaması

Yapı Kredi Bankası Ortak ATM Ücretleri dışında yapılan işlem için ayrıca BSMV kesintisi uygulanıyor. Bu vergi tutarı da bir defalık oluyor ve kişinin hesabından çekiliyor. Yine buralardan kişi isterse başka bankanın kredi kartını da ödeme imkanlarına sahip. Bu anlamda her adımda karşımıza çıkan bankamatiklerin olası bir çalışmıyor olması nedeniyle mağduriyetinizin önüne geçmek adına Yapı Kredi Bankası bankamatiklerini kullanabiliyorsunuz

Yorum yapın

Krediler