Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri – 444 0 444

Bankacılık sorunları ve hizmetlerini alabilmeniz için Yapı Kredi Bankası Müşteri Temsilcisi numarası 444 0 444 ya da 0 850 222 0 444 aramanız gerekir. Tüm bankalarda olduğu gibi Yapı Kredi müşterilerini telesekreter ile karşılıyor. Bunun sebebi milyonlarca müşteriye hizmet veriyor olmasıdır. Arama sonrası sizi karşılayan sesli yanıt sistemi ilgili birime aktarıyor. İlgili birim derken sizin işleminiz neyse ona göre daha uzman ve yetkili kişiden destek almak her zaman daha mantıklı bir işlem.

Yapı Kredi Müşteri Temsilcisine Bağlanma

Sizi karşılayan Yapı Kredi Bankası Sesli Yanıt Sistemi öncelikli olarak banka müşterisiyseniz ve sistemde kayıtlı numaradan arama yapıyorsanız sizi direk soyadınız ile karşılar. Eğer sistemde kayıtlı değilseniz sizden TC numarası isteyebilir. Kimlik numaranız yoksa işlem yapmanıza mani olabilir. Fakat sesli yanıt sistemi ilk olarak sizi  kayıp ve çalıntı aramalarını sınırlandırıyor. Eğer kayıp ve çalıntı kartınız ile ilgili işlem yapmak istiyorsanız 0, kredi kartınızla ilgili işlemleri yapmak istiyorsanız 1 diğer bankacılık işlemlerini yapmak istiyorsanız 2, bankacılık işlemlerinde kullandığınız şifreler ile ilgili işlem yapmak istiyorsanız 3’ü tuşluyorsunuz. Tabi bu durum burada sınırlı kalmıyor. Kişilerin en büyük mağduriyeti bankacılık hizmetleri için müşteri hizmetlerini aramalarına rağmen en önemlisi canlı destek için gerçek bir kişiye hemen ulaşamamaları.  Bu nedenle Yapı Kredi Müşterileri de bundan şikayetçi diyebiliriz.

Sesli yanıt sistemi sizi karşılamasının ardından örneğin kredi kartı işlemleri için 1 numarayı tuşladınız. Bundan sonra sizin karşınıza alt başlıklar geliyor. Yani istediğiniz yere bağlanmış değilsiniz henüz. Standart olarak bu menüler sonrasında canlı müşteri hizmetlerine bağlanmak için 0 numarası tuşlanması gerekir fakat bu durum her zaman geçerli değil. 9 numarası tuşlandığında menünün tekrar okunmasını sağlıyorsunuz. Yana ana menüye geçiş için bekliyorsunuz. Kredi Kartı İşlemleri için 1 numarayı tuşladıktan sonra;

Kredi Kartı İşlemleri İçin (1)

 • Kredi Kartınızın son ekstre bilgileri, yaptığınız ödemeler ve ekstre talepleriniz için 1
 • Kredi Kartı limiti ve güncel bakiye bilgileriniz için 2
 • Kredi kartı teslimi için kurye aşaması bilgileri için 3
 • Kredi kartınızın puan özelliklerini aktif hale getirmek içn 4
 • Ön ödemeli kredi kartı işlemleri için 5
 • Ek Kredi Kartı işlemleriniz için 6
 • Kredi kartınızı online alışverişe açmak ve kapatmak için 7
 • Canlı müşteri temsilcisine bağlanmak için 0 numarayı tuşluyorsunuz.

Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri numarası 444 0 444 ü yada 0 850 222 0 444  tuşladıktan sonra bankacılık işlemlerini yapmak isteyebilirsiniz. Kişilerin en çok kullandıkları hizmetten birisi olan telefon bankacılığı sizlerin şubeye gitmeden işlemlerinizi yapma olanağı veriyor. Yapı Kredi Bankacılık işlemleri için 2 numarayı tuşladıktan sonra yine alt başlıklarla karşılaşıyoruz.

Bankacılık İşlemleri İçin (2)

 • Vadesiz Mevduat Hesabı bilgileriniz için 1
 • Yatırım hesabınız, hisse senetleri ve piyasa rakamlarını öğrenmek için 2
 • Fatura ödemeleri ve para transferi içni 3
 • Mevduat Hesabı bankamatik kartı kurye aşaması durumları için 4
 • Bankamatik kartı interent alışveriş işlemleri için 5
 • Canlı müşteri temsilcisine bağlanmak için 0 numarayı tuşluyorsunuz.

Şifre İşlemleri İçin (3)

 • Kredi kartı şifre işlemleri için 1
 • Bankamatik kartı şifre işlemleri için 2
 • Yapı Kredi tek şifre işlemleri için 3

İnternet ve Mobil Bankacılık İşlemleri İçin (4)

 • İnternet bankacılığı 1
 • Mobil bankacılık 2
 • Sim kart bloke kaldırmak için 3

Ürün, Hizmet Başvuruları hakkında bilgi almak için (5)

 • Kredi kartları ve başvurusu hakkında bilgi almak için 1
 • Kredi kartı başvurusu yapmak için 2
 • Kredi başvurusu ve faiz oranları hakkında bilgi almak için 3
 • BES başvurusu , mevcut BES hakkında bilgi almak için 4
 • HGS başvurusu ve bilgi almak için 5

Yapı Kredi Seyahat Hattı ve Diğer Etkinlikler için (6)

 • Yapı Kredi seyahat hattı için 1
 • Kredi kartı hizmetleri için 2

Beni Tanı İşlemleri için (7)

 • Beni tanı başvurusu için 1
 • Beni tanı numara güncellemesi için 2
 • Beni tanı hizmeti iptali için 3

Ön Ödemeli Kart İşlemleri için (8)

 • Ön ödemeli kartı kullanıma açma için 1
 • Ön ödemeli kart bakiye sorgulama için 2

Telefon Bankacılığının bir özelliği mesai saati kavramının bulunmaması. Sizi haftanın yedi günü 24 saat karşılayan Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri sistemde kayıtlı numaradan aramanız halinde daha hızlı hizmet veriyor. Bankadaki tüm hesaplarınıza ulaşım için telefon numaranızın kayıtlı olması önemli. Aksi takdirde ayrıca TC no, müşteri numarası, kredi kartı numarası gibi hususlar ayrıca istenebiliyor. Telefon bankacılığı hizmeti alınabilmesi için ayrıca bu hizmetin açık olması gerekir. Yapı Kredi Telefon bankacılığı hizmetini açtırmak için ise adresiniz Yapı Kredi şubeleri.

% 51 hissesi Koç Holding’e ait olan Yapı Kredi Bankası Türkiye’nin dördüncü büyük bankası konumunda bulunuyor. Teknolojik olarak arge çalışmalarını sürekli yürüten banka dijital bankacılık kanadında da çığır açmış durumda. Tatil günleri de dahil olmak üzere 444 0 444 Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri banka şubesine gidemeyen, internet bankacılığını kullanamayan kişiler için önemli bir alternatif oluyor.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Ücretli mi?

Yapılan tüm görüşmelerinde kayda alınıyor olması, şifre işlemlerinin tamamen dijital ortamlara bağlanarak müşteri temsilcilerinin dahi görememesi büyük bir güvenlik adımını oluşturuyor. Aradığınız telefonun tarifesine göre görüşme ücreti dışında herhangi bir hizmet ücreti ödemiyor olmanız da ayrı bir avantajı teşkil ediyor. Müşteri hizmetlerine direk bağlanma işlemi ilk kez arayanlar için biraz güç ve zorlu olabiliyor. Fakat bunu sürekli haline getiren kişiler bu durumu çoktan aşmış durumda.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Direk Bağlanma

Yapı Kredi Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra kayıp çalıntı menüsü haricindeki canlı müşteri hizmetlerine bağlanma işlemi için arayan kişinin sayısına göre bir zaman harcayabilirsiniz. Buradaki zaman dilimi müşteri hizmetlerinin kaç kişiye hizmet veriyor olduğuyla alakalı. Kimse olmaması halinde bağlanmanız saniyeler ile sınırlı kalırken, verilen hizmete ve çokluğuna göre yaklaşık 4-5 dakikalık bir zamanı da alabiliyor. Direk bağlanma işlemi için sistemde kayıtlı telefon numaranız ile aramanız ve ulaştığınız direk menü sonrasında 2 ve sonrasında 0 tuşladığınız zaman Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetlerine direk bağlanma işlemi yapıyorsunuz.

Telefon Bankacılığı İle Zaman ve Masrafdan Kazanın

Şube yoksa, internet yoksa, telefonun olduğu her yer Yapı Kredi Bankası müşterileri için banka şubesi halini aldı. Buradan alınan hizmetler sayesinde kişiler hem zaman kazanıyor hem de banka şubesine göre daha uygun fiyatlar eşliğinde hizmet alabiliyor.

Yapı Kredi WhatshApp

Telefon bankacılığı, müşteri hizmetleri derken Yapı Kredi bu durumu bir adım daha öne taşıyarak en iyi mobil mesajlaşma uygulamalarından birisi ile hizmet vermeye başladı. Artık Yapı kredi müşterileri istek ve taleplerini mobil telefonlar sayesinde mesajla iletebilirken aynı zamanda sorularına da yanıt alabiliyor. Bunun için Yapı Kredi Bankası WhatshApp hattı 0 850 222 0 444 numarayı telefonunuzun rehberine kayıt etmeniz yeterli oluyor.

Yapı Kredi Müşterisi Olmayanlara Özel Menü

Yapı Kredi Müşteri hizmetlerini müşterileri dışında kişilerde aradıktan sonra bilgi alabilme özelliğine sahip. Burada sesli yanıt sistemi ile karşılanan müşteri olmayan vatandaşlar bankanın verdiği ürünler, hizmetler ve kampanyalar hakkında bilgi alabiliyor. Ayrıca piyasa fiyatları hakkında alınabilen bilgilerde bulunurken isteyenler Yapı Kredi World Card başvurusu yapabiliyor.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Cep Telefonundan Tanıyor

Banka müşterisi olmanız sizin telefon numaranızın banka sistemlerinde kayıtlı olması anlamına geliyor. Burada numara değişikliği yapmamış olmanız halinde aramanız halinde ve alacağınız hizmet için telefon numaranızı belirlemeniz halinde beni tanı numarası olarak tanımlanması söz konusu. Bu durumda banka sizi aramanız halinde hemen tanış oluyor.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Ses Tanıma Özelliği

444 0 444 numaranın bir özelliği ise arayan kişinin sesini tanıyor olması. Burada kasıt sizin sesli konuşmalarınız ile alacağı komutlar neticesinde ulaşmak istediğiniz menüye ulaştırması. Bunun için henüz sadece piyasa fiyatlandırmaları hakkında bilgi alabiliyor olsanız da buda ayrı bir hizmet. Arıca Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri hisse senedi ve diğer rakamlar hakkında bilgi almak için sırasıyla 2 – 2  ve 3 numarası ile hızlı ulaşım sağlayabiliyor.

Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri Ana Menü Numaraları

444 0 444 ve 0 850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerini aramanız sonrasındaki alt menüler haricinde ana menü tuşları kısaca şu şekilde;

Kredi Kartı İşlemleri İçin (1)

Bankacılık İşlemleri İçin (2)

Şifre İşlemleri İçin (3)

İnternet ve Mobil Bankacılık İşlemleri İçin (4)

Ürün, Hizmet Başvuruları hakkında bilgi almak için (5)

Yapı Kredi Seyahat Hattı ve Diğer Etkinlikler için (6)

Beni Tanı İşlemleri için (7)

Ön Ödemeli Kart İşlemleri için (8)

“Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri – 444 0 444” üzerine 11 yorum

 1. Yapı Kredi Müşteri hizmetlerine bağlanmanın kısa yolu ancak bu kadar anlatılabilirdi. Teşekkür ediyoruz.

  Yanıtla
 2. Kredi kartımı kaybetmiştim. Açıkcası en hızlı nasıl bağlanılır bilmiyordum. Hemen kartımı iptal ettirdim.

  Yanıtla
 3. Yapı kredi müşteri hizmetlerine bağlanmak açıkcası zor oluyor. Fakat en ince ayrıntısına kadar en hızlı nasıl bağlanılır burada anlatılmış zaten.

  Yanıtla
 4. Bankaların müşteri hizmetlerine bağlanmak gerçekten çok zor. Burada bankanın sitesinde varmı bilmiyorum ancak çok uygun olarak tane bir dille anlatılmış.

  Yanıtla
 5. Banka müşteri hizmetlerine ulaşım elbette zor. Fakat işlemlerimiz için mecburen ulaşmamız gerekiyor. Bu anlamda Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine bağlanma açısından oldukça ayrıntı olmuş.

  Yanıtla
 6. KRedi kartı borcumu öğrenmek için Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerini Aradım. bağlanamamıştım ama buradan öğrenerek arama yaptım. Teşekkür ediyorum.

  Yanıtla
 7. Yapı kredi ile çalışmıyorum fakat Müşteri hizmetlerinden faydalamam gerekiyordu. İyi de oldu.

  Yanıtla
 8. Her şekilde ulaşım sağlamanız için canlı destek almanız gerekiyor. Burada canlı olarak müşteri hizmetlerine bağlanma için yol belirtilmiş. Kısa zaman içerisinde Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine direk bağlanma yaptım.

  Yanıtla
 9. Bir çok sitede yalan yanlış bilgiler bulunuyor. Bankanın resmi internet sitesinde de bulamadım. Fakat her destek için ayrı numara verilmiş. Şaşırdım.

  Yanıtla

Yorum yapın

Krediler