Yapı Kredi Bankası İnternet Bankacılığı, Yapı Kredi Dijital Bankacılık

Teknolojik gelişmelere çok çabuk uyum sağlayan, bankacılık sektörü özellikle internet bankacılığı ile müşterilerine oldukça fazla kolaylıklar sağlıyor. Banka müşterileri herhangi bir banka şubesi veya ATM’ye gitmeden, bir çok bankacılık işlemlerini ev ve iş yerlerinden, online olarak yapabiliyorlar. Yapı kredi internet bankacılığı da bu konuda, bankacılık sektöründe öncü konumdadır.

İnternet Bankacılığının Faydaları

İnternet bankacılığı üzerinden yapılan bankacılık işlemlerinin en önemli faydası, zaman ve sürat olarak sayılabilir. Şubeye gitmek, şubede sıra beklemek, işlem yaptırmak ve tekrar dönmek çok fazla zaman alıyor ve aynı zamanda masraflı da (yol parası) oluyor. Özellikle çalışan kesim ve iş yeri sahipleri, küçük çocuklu anneler için bu zaman çok kıymetli oluyor ve çoğu zaman vakit bulamadıklarından bankaya dahi gidemiyorlar. İnternet bankacılığından bu işlemler saniyeler içinde gerçekleşiyor. Ayrıca, acil para gönderme ve alma işlemleri ve abone (elektrik, telefon vb.) ödemeleri de masrafsız ve kolayca hallediliyor. Ucuz alışveriş yapmak için online sitelerinden faydalananlar da ödemelerini kısa sürede yapabiliyor. Müşteri ödemelerini ve hesaplarını istediği anda kontrol edebiliyor.

İnternet Bankacılığının Riskleri

Bankacılık işlemleri internet üzerinden yapıldığı için bazı riskleri mevcuttur. Özellikle üçüncü şahısların hesap bilgilerine ve şifrelere ulaşması en yaygın risklerin başında gelir. Yapı kredi kredi bu riskleri ortadan kaldırmak için sürekli değişen anlık güvenlik şifreleriyle, müşterilerinin telefonlarına mesaj gönderiyor. Ayrıca müşterinin hesabından yapılan işlemler de mesaj olarak geliyor. Kullanıcı ise şifre ve hesap bilgilerini bilgisayarına kaydetmeyerek daha da güvenli işlem yapabiliyor.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığına Giriş

İnternet bankacılığına kayıt işlemi, banka şubesinde hesap açtırırken yapılabildiği gibi internet üzerinden cep telefonu kullanarak da yapılabiliyor. T.C. kimlik numarası veya hesap numarasıyla girdikten sonra şifre isteniyor ve cep telefonuna gelen geçici şifre ile giriş yapılıyor. Daha sonra ise müşterinin belirleyeceği şifre ile eski şifre değiştiriliyor.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Üzerinden Yapılabilecek İşlemler

Yapı Kredi internet bankacılığı ile neredeyse bütün bankacılık işlemleri yapılıyor. Online olarak bankaya giriş yapıldığında, hesaplarım, ödemelerim, kartlarım, sigortalar, krediler ve para gönder gibi birçok menü bulunuyor. Bu menüler de alt menülerle yapılabilecek işlemleri detaylandırıyor ve kolaylaştırıyor.

Yorum yapın

Krediler