Yapı Kredi Bankası İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Güncelleme

Yapı Kredi Bankası İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Güncelleme. İnternet Bankacılığının en güvenilir tedbiri olarak kullanılan cep telefonuna kod gelimi sim kartınızı değiştirdiğinizde, numara değişikliği yaşadığınızda blokelendiği için gelmez. Bu durumu çözmeniz halinde internet bankacılığına girişiniz mümkün olurken, güncelleme yapmazsanız dilediğiniz kadar şifre yenileme talebi yapın bankacılık şubenize giriş yapamazsınız. Bu işlem için yeni sim kartınız yada numaranızı Yapı Kredi Bankası Telefon güncelleme yapmanız gerekecektir.

Akıllı SMS olarak tanımı konulan telefona mesaj olayı tamamen kullanıcının güvenliği amaçlı olarak uygulanan bir işlem. Bu işlem için şikayetçi olmanız mümkün. Fakat kendi ve müşterisinin güvenliğini ön plana alan Yapı Kredi Bankası bireysel internet bankacılığı girişleri için bu adımı atlamıyor. Bu bloke işlemi için telefonla ulaşmanız halinde kaldırma talebinde bulunabilirsiniz. Fakat numara değişikliği yaşamanız halinde bu işlem için numaranızı güncellemeniz gerekiyor. Yapı Kredi Telefon Güncelleme için atacağınız adımlar şu şekilde;

Bireysel İnternet Bankacılığı Telefon Güncelleme

Sim kartınızda değişiklik olması halinde bu durumu bireysel, kurumsal olarak iki farklı başvuru olarak sim kartınızdaki blokenizi kaldırmanız mümkün. Bireysel internet bankacılığı kullananlar 444 0 444 yada 0850 222 0 444 numaralı müşteri hizmetlerini aramaları halinde ilgili menüleri takip ederek güvenlik sözcükleri sonrasında mevcut sim kartını ve numarası güncelleyebiliyor. Burada güvenlik sözcükleri ile yine sizin güvenliğiniz ön plana alınmış durumda.

Kurumsal İnternet Bankacılığı Telefon Güncelleme

Yapı Kredi Bankasının bireysel kullanıcıları kadar kurumsal kullanıma açık olan bankacılık şubesi bulunuyor. Önemli bir potansiyele sahip olan kurumsal başvurularınız ve sim kartı ile telefon numarası güncelleme işlemleri için 444 0 448 numarası yada 0 850 222 0 448 numaralı telefonu aramanız halinde güncelleme yapabiliyorsunuz. Bu güncelleme işlemini yapacak olan kurumsal yetkili kişinin yine telefon bankacılığı başvuruları ve yönetimi için yetkili bir kişi olması gerekiyor. Her kurumda çalışan için bu işleme imkan verilmesi beklenemez. Bu işlemi telefon dışında gerçekleştirmek isterseniz başvuru adresiniz bankanın kendi şubeleri oluyor.

ATM’den Güncelleme

Akıllı SMS ile üç boyutlu olarak blokelenen sim kartının güncellemesini ATM üzerinden de yapabiliyorsunuz. Bu işlemi yapabilmeniz için ise 7 günlük bir süreniz bulunuyor. Bu süre içinde bir Yapı Kredi Bankamatiğinden griş yaparak Kullanıcı işlemleri,  İnternet – Mobil Şube Değişiklik Onaylama menülerini takip etmeniz veya 444 0 444 numaralı Yapı Kredi Telefon Bankacılığını aramanız gerekiyor.

Size gelecek şifre için kayıtlı olan telefon numaranız hala kullanımınızdaysa bu işlem için internet bankacılığına giriş ile adım atabilirsiniz. Burada ayarlarım menüsünden, akıllı sms, akıllı sms no değişikliği menüsünü sırasıyla takip edip ve buradan telefonunuza gelecek olan onay şifresi ile Yapı Kredi ATM onayı sonrasında değişiklik yapabilmeniz mümkün hale getirilmiş.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığını kullanmanız için size gelecek SMS’ler yurt dışında iken gelmiyor. Bu mecralarda bankacılık hizmetlerini alabilmeniz için ise Akıllı Cep kullanılması önerilen hizmetler arasında yerini alıyor.

Akıllı SMS’e Başvuru

Bu özelliğe henüz başvurmadıysanız ve başvurmak istiyorsanız yapmanız gereken husus internet bankacılığı şubenize girdikten sonra ayarlarım ve akıllı şifre işlemlerin menüsünden Akıllı SMS’i seçerek yapabiliyorsunuz. Akıllı SMS’in mantığı para transferleri, ödemeler gibi işlemleriniz için telefonunuza gelen tek kullanımlık şifredir. Bu şifre sayesinde iki kademeli güvenlik önlemi ile bankacılık hizmetini en yüksek seviyelerde güvenlik önlemleri ile almış oluyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler