Yapı Kredi Bankası EFT İptali Nasıl Oluyor?

Yapı Kredi Bankası EFT İptali Nasıl Oluyor? Hayat içerisinde yapmış olduğumuz bir takım işlemlerden çeşitli nedenlerde geri dönmek isteyebiliyoruz. Geri dönülecek işlem para ile ilgiliyse bu daha yıpratıcı olabiliyor. Finans işlemlerinde geri adım atmak zorlu süreçler içerisinde yer alıyor olsa da, eft ile göndermiş olduğunuz paraların iadesi için Yapı Kredi Bankası EFT iptali yapmak zorunda kalabiliyorsunuz.

Yapı Kredi Bankası EFT Süreci İyi Bilinmeli

İptalini gerçekleştirmek istediğiniz Yapı Kredi Bankası EFT işlemi için öncelikle EFT’nin ne olduğunu, hangi aşamalardan sonra gerçekleştiğini iyi bilmek gerekir. Zaten olup bitmiş bir işlem ise geç kalınmış olur ve iptal talebi yerine gelmez.

Yapı Kredi Bankası bankacılık hizmetleri üzerinden anlık olarak ve ileri tarihli talimatlar ile banka gönderim işlemleri için EFT talebi verebiliyorsunuz. Verilen talimat dijital yollardan anında Merkez Bankası havuzuna, oradan onay alması halinde ise gönderilen banka şubesinin havuzuna düşüyor. Banka şubesi ise elindeki imkanlar çerçevesinde verilecek süreye göre kişinin hesabına EFT ile gönderilen parayı geçirmiş oluyor. Bu tür para gönderim işlemleri yoğunluğa göre 10 dakika ile 20 dakika arasında gelişen sürelerde yapılabiliyor.

EFT’nin İptali

Para gönderim işlemi için EFT alternatifini kullandıktan sonra birkaç saat geçmesinin ardından göndermiş olduğunuz EFT’nin iptalini düşünüyorsanız boşuna çaba harcamayın. Çünkü talimatınız çoktan gerçekleştirilmiş ve hatta karşı hesabın sahibi parayı çoktan çekmiş olabilir. Fakat gönderim sırasında oluşan bir hatadan kaynaklı olarak ya da kendi isteklerinizle EFT ile gönderilen paranın iadesi için zaman kaybı yaşamadan banka şubesi, müşteri temsilcisi, yada telefon bankacılığı ile talepte bulunmanız gerekiyor.

Yapı Kredi Telefon Bankacılığından EFT İptali

Bankanın müşteri hizmetleri ve telefon bankacılığı numaraları olan 444 0 444 ya da 0 850 222 0444 numaralı telefonu arayarak 7-24 istediğiniz saatte Yapı Kredi Bankası EFT iptali talebinde bulunabilirsiniz. Elbette geç kalmamışsanız.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığından EFT İptali

Yapılan EFT’lerin iptali için bir menü bulunmuyor olsa da, ileri dönemler için verilen talimatlar ile hafta tatili ve mesai saatleri dışında verilen talimatların iptali yapılabiliyor. Çünkü mesai saatleri dışında merkez bankasınca EFT onayı yapılamadığından bu işlemler askıda bekletiliyor. Bu nedenle askıdaki talimatların iptali söz konusu.

Yorum yapın

Krediler