Yapı Kredi Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Günün her saati ulaşabildiğimiz para çekme ve yatırma aracı olarak kullanılabilen Yapı Kredi Bankası ATM Para çekme ve yatırma limitleri dahilinde işlem görebiliyorsunuz. Her bankada karşınıza çıkabilecek bu uyguluma için farklı limitler bulunmaktadır. Bu anlamda para çekme limiti 3 bin 500 TL, yatırma limiti ise 20 bin lira olarak belirlenmiş.

Yapı Kredi ATM Para Çekme Limiti

İşlek olan her caddede bulabildiğiniz Yapı Kredi Bankası ATM’leri hesabı olan müşterilere para çekme ve yatırma hizmeti vermektedir. Bu hizmeti sınırlandıran bankada para çekme işlemi müşteriler arasındaki özelliklere göre değişiklik gösteriyor. Normal bir müşteri iseniz günlük para çekme limitiniz 3 bin 500 lira, finansal açıdan öncelikli müşteriler arasında iseniz 5 bin liraya kadar çıkabilmektedir. Daha üstü tutarları masrafsız çekmek istiyorsanız bunun için 24 saat beklemeniz gerekir. Fakat hemen çekme talebiniz bulunuyorsa bu fazladan limit üstü çekim için masraf ödemesi yapılması gerekir.

Yapı Kredi Bankası Ardıç Paketi üyeleri para çekim işleminde daha şanslı durumdalar. Çünkü Ardıç paketi üyeliği sayesinde çekilen para tutarları iki katına kadar çıkartılabiliyor.

Yapı Kredi ATM Para Yatırma Limiti

Bankamatikler dijital ürünler olduğu için yırtılmış, yıpranmış paralar ile ıslanmış paralar yatırılamıyor. Burada yatıracağınız tutarlar 10,20,50,100 ve 200 lira tutarlarındaki banknotlar halinde yapılabiliyor. Bir defada yatırabildiğiniz para miktarı 40 adet ile sınırlı. Daha fazla kağıt parayı ATM’ler alamıyor.

Yapı Kredi Bankası Bankamatiklerinden para yatırma limiti 20 bin lira ile sınırlandırılmış durumda. Bu nedenle yatıracağınız paralar 50 TL’lik paralardan oluşuyorsa toplamda 400 adet para yatırmanız gerekir ki, bunun için 10 defa para yatırma işlemi yapmanız gerekecektir.

Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden 5 TL ya da madeni para yatırma işlemi gerçekleştirilemese de bankamatik ile yaptığınız ödemeler neticesinde oluşan para üstü tutarlarınız madeni olarak sizlere iade edilebiliyor.

Kartsız Para Çekme ve Yatırma

Yapı Kredi Bankası müşterisi olsun olmasın herkese bankamatikler aracılığıyla kartsız para çekme ve yatırma imkanı veriyor. Bu herkesin işine yarayabilecek bir hizmet. Bu hizmeti alırken işlemler esnasında TC kimlik numaranızı girmeniz gerekiyor. Yasal olarak bu işlemi gerçekleştirmeniz şart.  MASAK düzenlemeleri gereği TC kimlik numarası ile işlemi gerçekleştiren kişiler tespit edilmesi gerekiyor.

Yapı Kredi Bankası Para Çekme Lİmiti Artırma

Bankalar müşterilerine genel bir limit dahilinde para çekimine izin verirler. Fakat hesap sahibinin ticari durumu neticesinde farklılıklar da yaşanabilir. Kişinin özellikle maaş hesabının banka nezdinde olması neticesinde imzalanan protokol nedeniyle daha yüksek tutarlarda para çekimine olanak verilebilir. Bunun için banka şubenizle iletişime geçmeniz faydalı olabilir.

Yorum yapın

Krediler