Worldcard Harcama Ertele, Yapı Kredi Kredi Kartı Ekstre Erteleme

Bütün bankalar hizmete sunmuş oldukları kredi kartlarına zaman zaman ödeme kampanyaları düzenleyerek kişilere kart üzerinden alışveriş yönlendirmeye çalışıyorlar. Bu anlamda Yapı Kredi Bankasının kredi kartı markası olan Worldcard ile harcama ertele fonksiyonu ile yapmış olduğunuz nakit ve taksitli harcamalarınızı erteleme imkanınız bulunuyor.

Yapı Kredi World card ile alışverişlerinizi 1,2 ile 3 ay boyunca erteleme imkanı veren Harcama Ertele kampanyasına katılımınız için internet bankacılığını kullanıyor olmanız yeterli. Buradan yapacağınız giriş sonrası talebiniz doğrultusunda harcama ödemeniz ertelenebiliyor.

Yapacağınız erteleme talebi, yaptığınız tarihteki dönemi kapsadığından hesap kesiminiz yapıldığı takdirde bu işlemi talep etmeniz mümkün değil. Yani hesap özetiniz basılmadan bu işlem için başvuru yapmanız gerekiyor.

Ekonomik durumunuz ve ödemelerinizi dikkate alarak yaptığınız erteleme işlemi sonrasında bir sonraki hesap kesimi için bir kez daha erteleme yapma gibi bir düşüncesi olanlar bu işlemi başından unutsunlar. Çünkü ikinci bir kez bu işlemi yapamıyorsunuz ve yaptığınız erteleme bir sonraki ay başlıyor.

Kredi Ekstre Ertelemenin Maliye Var mı?

Mevcut kart borcunuzun ekstresinin kesilmesinden önce yapacağınız başvuru ile kredi kartı borcunuzun ertelenmesi söz konusu olurken banka bunun için elbette faiz işletiyor. Yapmış olduğunuz harcama tutarınızın yüzde 2,19 üzerinden vergilendirme ve faiz uygulanıyor. Yani 2 bin liralık bir ertele söz konusu olduğunda vergiler dahil toplam 43,8 TL ödeme yapmanız gerekiyor ve bu ödeme yine kredi kartınıza yansıtılıyor.

Hangi Harcamalar İçin Erteleme İsterim

Kredi kartınızın asgari tutarı için isteyebileceğiniz ertelemelerde harcama kalemleri bu anlamda ehemniyet kazanıyor. Çünkü her harcama için bu işlem yasal olarak mümkün değil.  Çünkü yapılan yasal düzenlemede iletişim, yiyecek, alkollü içecekler, akaryakıt ile kozmetik ürünleri başta olmak üzere alınan hediye kartlar veya çekler, ofis malzemeleri alımları için bu işlemin gerçekleştirilmesi mümkün görünmüyor. Altın gibi ziynet eşyası almanız halinde mevcut durumda dört taksit vadesi uygulanıyor. Elektronik eşya alımlarında 6 taksit diğer genel sektörlerde ise 12 taksit uygulaması mevcut iken cep telefonu alımlarında bu işlem söz konusu değil.

İnternet Alışverişlerine Erteleme

Ayrıca internet üzerinden yapılan alımlar sonucu yaptığınız ödemeler için kredi kartı borcu erteleme söz konusu değil. Bunun içinde fiziki olarak bir firmadan alışveriş yapmalı ve bu işlemin ödemesini Yapı Kredi Pos Cihazları üzerinden gerçekleştirmeniz gerekir.

Yapı Kredi Worldcard ile kazınmış olduğunuz Joker Vadalar ile yapmış olduğunuz harcama tutarları için ayrıca bir erteleme söz konusu değil

Yorum yapın

Krediler