Webden Kredi Başvurusu Yapmak

Kredi başvurusunda bulunmak istiyorsunuz. Bunun için artık bankaya gidip, sıra bekleyip kredi başvurusu yapmanıza gerek yok.

    Artık teknoloji çağındayız. Bilgisayarımız olmasa bile hemen hemen her ailede artık bir akıllı telefon var. Yapmamız gereken tek şey internete girip oturduğumuz yerden kredi başvurusunda bulunmak.Kısacası Webden Kredi Başvurusu yapmak artık çok basit.

    Birçok bankanın web sitesinde webden kredi başvurusu yapabilmeniz için linkler mevcut. Hiç bilmiyorsanız bile arama motoruna webden kredi başvurusu yazdığınızda karşınıza bankaların kredi başvurusu yapmanız için seçenekler sunan yerleri karşınızda mutlaka görürsünüz. Çoğu bankanın uyguladığı yöntem aynı. Sizin için uygun faizli bir krediyi gördükten sonra o banka sitesinin yönlendirmelerini takip etmek. Banka sizden ilk olarak ad, soyad, tc kimlik numarası girmenizi istiyor. Bilgileri girdikten sonra kredi çekmek için uygun olup olmadığınızı banka sorguluyor. O esnada sistem üzerinden kredi notunuzun olumlu olup olmadığını sorguluyor. Eğer kredi notunuz düşük ise size teşekkür edip kredi kullanamayacağınızı bildiriyor.

              Webden kredi başvurusu yapmanız sonrasında da incelemeler ardından Kredi notunuz orta derecelerde ise banka şubesine başvurmanızı istiyor. Eğer kredi notunuz yüksek ise devam edebilmeniz için bir form dolduruyorsunuz. Burada istediğiniz kredi miktarı, kaç ay vade ile çekmek istediğinizi, kimlik bilgilerinizi, maaş miktarınızı gibi sorular sorup internet üzerinden bunları yanıtlıyorsunuz. Banka kredi çekmeniz için şartları uygun bulduysa, hesap numaranızı yada iban numaranızı isteyip hesabınıza parayı anında yatırıyor. Yada krediyi almanız için bankaya davet ediyor. Bazı durumlarda ise bankaya bilgilerinizi verdikten sonra sizi bankaya davet ediyor. Bankada da sizden maaş bordrosu, kefil gibi istekleri olabiliyor. Bunlar tamamen bankalara göre değişiyor. Bazı bankalar herhangi bir şey istemeden direkt kredi verebiliyor. Bazı bankalar ise kefil, ipotek, maaş bordrosu gibi kendini sağlama aldıktan sonra kredinizi veriyor. Kolay kredi almak istiyorsanız ismi çok fazla duyulmamış, yeni bankalardan birini tercih etmelisiniz. Tabi ki kredi faizleri ve şartları size uyuyorsa.

Kısacası artık, bankalarda sıra beklemeden, hatta şubeye hiç gitmeden webden kredi başvurusunda bulunup kredi çekebilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler