Web Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kullanmaya karar verdiğinizde en mühim aşama olan ihtiyacın tespit edilmesi safhasını geçmiş oluyorsunuz. Artık en mühim safha ne kadar krediye gereksiniminiz olduğunun, aylık ne tutarda kredi taksiti verebileceğinizin belirlenmesidir. Bu evreyi yaptıktan sonra ise cazip krediyi bulmak oldukça mühimdir. Bunun içinde bütün bankaların kredi alternatiflerini araştırmanız ve bütçenize en cazip ve en hesaplı krediyi bulmanız lazım. Bu evrelerin hepsi tüketici kredisi, araç kredisi ve ev kredisi müracaatlarınız da geçerlidir. Bundan sonra sıra kredi müracaatını yapacağınızı kanalı tercih etmekte.

Web Kredi Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilir? 

Bugün birebir bir diğer deyişle yüz yüze iletişim çok önemlidir. Şubeye uğrayarak, şube çalışanı ile temasa geçerek kredi müracaatında bulunabilirsiniz. Fakat hiç inceleme yapmadan şubeye direk gitmek vakit kaybı olacaktır. Müracaat etmek istenilen bankanın kredi türünü kesinlikle internet üstünden incelenmesini tavsiye ederiz. Şubeye uğradığınızda bütün kafanızda var olan soruları sorabilir, ödeme durumunuzu ifade ederek sizlere en cazip krediyi temin edebilirsiniz. Kredi türlerini araştırarak ön müracaatınızı şubeden bildirebilirsiniz.
Şubeye gittiğinizde nüfus cüzdanınızın (kimlik) ya da ehliyetinizin beraberinizde olması kâfidir. Fakat şube ile temasa geçip kredi müracaatı gerçekleştirdikten sonra banka sizden ilave evrak talep edecektir. Bu sürece hız kazandırmak namına gelir evrakı (maaş bordrosu), ikamet evrakı ya da isminize kayıtlı son 3 aya dair elektrik, su, doğalgaz, telefon faturalarınızdan bir tanesinin şubeye uğrarken üstünüzde olmasını tavsiye ederiz.

Cepten Mesaj İle Kredi Müracaatı 

Bankalar kredi müracaatlarınızı şubeye uğramadan çabucak değerlendirebilmek namına cepten mesaj kanalıyla kredi müracaatı yapmanıza imkân sunmaktadır. Bu bir kredi ön müracaatı olup, ön müracaatınız kabul edildikten sonra ifade edilen gerekli belgeler ile şubeye başvurmanız talep edilecektir. Cepten sms göndererek gerçekleştireceğiniz bu kredi müracaatı sizin kredibilitenizi tartmak içindir. Şubeye uğramadan hızlı bir biçimde ne kadar kredi çekebileceğinizi bir mesaj yoluyla bilgi alabilirsiniz. Bankalar yalnızca T.C. Nüfus cüzdanı numaranızla dahi sizlere ortalama 5 dakika. Kapsamında dönüş yapabilmektedir.

Web Online Kredi Müracaatı

Şubeye uğramadan bilgisayar başında hızlıca müracaat formu doldurarak kredi müracaatı gerçekleştirebilirsiniz. İnternetten online müracaat formu doldurarak gerçekleştireceğiniz bu müracaat mesaj kredi müracaatı gibi ön onay niteliğindedir. Müracaatınız onaylandıktan sonra ifade edilen evraklar ile beraber yeniden şubeye gitmeniz talep edilecektir. Online kredi müracaatında şubeden doldurulan müracaat formlarına nazaran daha az malumat sorulmakla beraber, mesaj kanalına nazaran daha çok malumat alınmaktadır.
Online kredi müracaatı şubeye gitmenize ihtiyaç duymadan müracaat yapmanızı elde eden ve en fazla tercih edilen kredi müracaatlarındandır. Başvurunun nihai adımında sistem vasıtasıyla size ne kadar kredi kullanabileceğinizi beyan eden bir iletim çıkmaktadır. Böylece başvurunuza hızla yanıt alabilirsiniz. Birtakım bankalar ise değerlendirme sürecini ardından mesaj ile sizlere bildirebilmektedir.

Web kredi denince ilk akla gelenlerin ise webkredi bankpozitif ile akbank webkredi olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Bu web kredi başvurusu ile ilgili en güncel bilgileri de ilgili bankaların web sitelerinden alabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler