Vestel Müşteri Hizmetleri, Canlı Destek Hattı

18. Ege Bölgemizin ve ülkemizin önde gelen elektronik devi Vestel, müşterilerine ürün satışının yanında verdiği destek ile ön plana çıkıyor. Bu anlamda Vestel ürününüzün kullanımı ve diğer aşamalarında bilgi almanız için Vestel Capcanlı Destek Hattı hakkında bilgi vermek isterim.

Vestel’in müşteri hizmetleriyle ilgili bir hikaye ile makalemi genişletmek isterim. Bir çoğumuz bu kolaylığın farkında bile değilken, geçen günlerde oldukça geçmişte aldığım Vestel marka televizyonumun bozulması neticesinde yetkili servis numarasını aramak için internete girmiştim. Karşıma Vestel Capcanlı Destek diye bir şey çıktı. Yani telefon ile arayıp, zaman kaybetmek yerine bir kaç adımla gerekli bilgiyi aldım ve istediğim yetkili servis yönlendirmesini de gerçekleştirdim.

Vestel’in Canlı Destek Hattı

https://www.vestel.com.tr/capcanli-destek adresinden giriş yaptıktan sonra açılan sayfada ilgili bilgilerin doldurulması neticesinde canlı destek hattına bağlanıyorsunuz. Burada istenilen bilgiler Başvuru konusu, Ad Soyad, mail adresi ve telefon numarasından ibaret. Kullanım koşullarını kabul etmeniz sonrasında yetkili size yardımcı olmaya başlıyor. Ben 2006 yılında aldığım ve garantisi biten TV’im için arıza bilgisi sorarken aldığım yanıt şaşırttı açıkcası. Telefon numaramı değiştirmediğim için servis bana ne zaman aldığımı, hangi ürün olduğunu, garantisinin ne kadar bittiğine kadar anında bilgi verdi. Benim yapabileceğim bir husus olup olmadığı kontrolünü de yaptı ki, olmayınca servis kaydı açtı.

Vestel Canlı destek hattı alabilmenizi için sabah 08:00 ile gece 00:00 saatlerini seçmeniz gerekiyor. Zira başka saatlerde destek alamıyorsunuz.

Bazılarımız için elbette önemli bir husus olmayabilir. Fakat kısa sürede operatörün cevap vermesi, dijital ortamdan işlemin gerçekleştirilmesi, yapabilecekleriniz ile sorunun aşılmaya çalışılması ve en son olarak da yetkili servisin yönlendirilmesi bir kullanıcı olarak benim memnun etti.

Tespit Ücreti Alıyorlar

Vestel Yetkili Servisin adrese kadar gelerek ürününüze bakması ve ürünün arızası ile ilgili bilgi vermesi de ücrete tabi. Sonuçta garantisi 8 yıl önce biten bir üründen bahsediyoruz ve bu ürün için de hizmet verilmesi Vestel’in satmış olduğu her ürüne destek verdiği, arkasında durduğu anlamına geliyor. Bu arada yetkili servisin tespit ücreti 40 Lira. Yani tamirden ziyade değişim kampanyası olsa da, yeni tv alsam diye bakıyordum.

Klasik yöntemleri seven kişiler için Vestel Çağrı Merkezinin numarası ise 850 222 41 23. Bu numarayı arayarak ta, bilgi alabiliyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler