Vakıfbank QR Kod ile para çekme

QR kodu kullanarak para çekme imkânı sunan bankaların arasında Vakıfbank’ta gelmektedir. Mobil uygulamacılığına son zamanlarda getirdiği yeni güncelleme ile kullanıcılarına bu konuda hizmet sunan Vakıfbank’ın, merak edilen bu işlemini nasıl yapacaksınız? Sizlere bu konuda merak edilen bilgileri sunmak istiyoruz.

TÜYO: Güneşli havalarda elinizle siper ederek okutma yapabilirsiniz. Bu da işe yaramaz ise güneşli cepheye bakan ATM yerine banka şubesinin içerisindeki korunaklı ATM’den para çekmeyi deneyin. Bu sayede çok daha okutabilirsiniz. Ayrıca bazı uygulamalarda “konum izlemenin açılması gerekmektedir”. Bu konum izleme genel olarak açıksa bile özel olarak uygulama bazında açık olmayabilir. Bunu da kontrol etmenizde fayda var!

QR kodu kullanarak para çekme

Bu işlemi yapmak için Vakıfbank’ın mobil uygulamasının son sürümünün cep telefonlarınız da veya yanınızda bulunan tabletleriniz de yüklü olması gerekmektedir. Aynı zamanda mobil uygulamacılık şifrenizi de bilmeniz gerekmektedir.

QR kodu ile para nasıl çekilir?

  • Vakıfbank mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra mobil uygulama ekranında yer alan QR işlemleri üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Cepte Kazan ve Cep imza menülerinin hemen ortasında yer alan QR işlemlerine tıkladıktan sonra Vakıfbank sizlerden uygulama şifresini talep edecektir.
  • Şifrenizi girdikten hemen sonra karşınıza çıkacak olan pencere içerisinde para çek ve para yatırma menülerinin geldiğini göreceksiniz. Burada para çekmek istediğiniz zaman para çekme menüsüne giriş yapmanız, para yatırmak istediğiniz zaman ise para yatırma menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Para çekme menüsüne giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkacak olan menü içerisinde paranın çekileceği hesap penceresi açılacaktır. Burada hangi hesabınızda para çekmek istiyorsanız, o hesabı seçtikten hemen sonra aşağıda yer alan tutar girişi bölümüne çekmek istediğiniz paranın miktarını yazmanız gerekmektedir.
  • Sonrasında işe aşağıda bulunan devam tuşuna basarak işleminize devam edebilirsiniz.
  • Devam tuşuna bastıktan sonra cep telefonunuz üzerinden giriş yapmış olduğunuz Vakıfbank mobil uygulamasının kamerası açılacaktır. Bu sırada ATM ekranında görünen kare kod ile cep telefonunuzun kamerasını aynı şekilde okutmanız durumunda paranızı kolayca çekme şansını yakalamış olacaksınız.
  • Okuma işleminin yapılmasından hemen sonra ATM’den güvenli bir şekilde paranızı çekme şansını yakalamış olacaksınız.

Bu belirttiğimiz işlemleri sırasıyla yapmanız durumunda sizlerde Vakıfbank ATM’lerinden 7 gün 24 saat boyunca dilediğiniz zaman kartınız olmasa da paranızı çekme şansını yakalamış olacaksınız. Son derece basit ve güvenilir olan bu işlemi kullanmak için tek yapmanız gereken mobil uygulamacılık üzerinden sisteme giriş yapmak ve belirttiğimiz adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Yorum yapın

Krediler