Vakıfbank İnternet (Mobil) Bankacılığı Şifresi Alma

Zaman sınırlaması tanımadan internetin ucundaki bankanız Vakıfbank İnternet Bankacılığı sizlere onlarca hizmet verecek bir bankacılık şubesi. Yani Vakıfbank müşterisiyseniz, bu bankanın şubelerinde yapabileceğiniz her türlü işleme imkan veren internet bankacılığı pc, tablet yada akıllı telefonlara yüklenen uygulamalar sayesinde çok kolay ulaşabildiğiniz olanak. Bankacılık hizmetini alırken kişiye özel bir menü sunabilmesi, tasarımının kolay ve kullanımının sade olması nedeniyle bir çok kişinin talep edebileceği türden olması Vakıfbank dijital bankacılığı bir adım öne çıkarıyor.

Vakıfbank Mobil Bankacılık

Müşterilerinin her türlü ihtiyacını göz önüne alarak sade bir tasarım uygulayan Vakıfbank İnternet Bankacılığı aynı zamanda görme engelli kişilere de ekran okuma programları sayesinde hizmet veriyor. Bu nedenle de tercih sebebi olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Bu hizmeti alabilmeniz için kişisel bilgisayarınızın tarayıcıları Google Chorome, İnternet Explorer,  Safari ve Firefox olması gerekiyor. Bunlarında versiyonları kullanılması gerekiyor ki tam olarak randıman alınabilsin.

Vakıfbank İnternet Bankacılığıyla Neler Yapabilirim?

Burada alabileceğiniz hizmetleri sayarak bir sınırlama getirmek mümkün değil. Nedeni az öncede açıkladığımız gibi bir banka şubesinde alınabilen hizmetlerin hemen hemen hepsi. Fakat başlangıç olarak ilk adımı elbette banka şubesinden atmanız gerekiyor. Nedeni ise henüz bir hesabınızın olmaması dolayısıyla da internet bankacılığınızın henüz açılmamış olmasıdır. Bu adım sonrası Vadeli ve vadesiz hesapların açma kapama ve hesap hareketlerini inceleme döviz hesapları açma aynı zamanda farklı yatırım hesapları ile kazançlarınızı artırma yolu Vakıfbank İnternet Bankacılığı ile yapılabiliyor. Hesaplardan ziyade bu hesaplar üzerinden yapacağınız farklı işlemlerde dikkatleri çekiyor. Örneğin Altın hesabı başlı başına çeşitler ile dolu. Vakıfbank Altın Çağı hesabı kişiye altın alım ve satımı, Düzenli altın alma talimatlarının verilmesi, Altın hesabı portföyü gibi alternatifler yanında yatırım hesabı ile bu hesabın bilgileri ve hareketlerini de inceleme imkanlarını buluyorsunuz.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Güvenli mi?

Konu dijital bankacılık olunca güvenlik her daim ilk safhada yerini alıyor. Bu anlamda banka elbette gerekeni fazlasıyla yerine getirirken kişilerinde bu hesaplar ile dikkat etmesi gerektiği hususlar bulunuyor. Örneğin kişi internet bankacılığına giriş için kullandığı sayfa adresinin üzerinde önemli olarak durmalı. www.Vakifbank.com.tr adresi ile giriş sonrası internet bankacılığına giriş yapmalı. Vakıfbank İnternet Bankacılığı girişi öncesi tarayıcıdaki tüm sayfaların kapatılarak İnternet bankacılığına giriş yapılması önemli. Buraya giriş sonrası da tarayıcıdaki adres çubuğunun başında https:// görünmesi gerekir ki güvenli olsun. tarayıcı adresinde kapalı kilit resminin göründüğünden de emin olunmalı. Tüm bunlar sonrası gerekli hizmeti aldıktan sonra çıkarken de güvenli çıkış menüsü ile çıkılmasında fayda oluyor.

Teknoloji ile artan internet bankacılığı sayesinde kötü niyeti olan kişilerce Vakıfbank müşterilerinin bilgilerinin çalınmasının önüne geçmek adına gerekli tedbirler alınıyor. Zamanla da gelişen uygulamalar için gerekli güncellemeler yapılıyor ve gerekli ar-ge çalışmaları da banka tarafından yürütülüyor. Tüm bu nedenler sebebiyle Vakıfbank güvenlik amacıyla cep imza hizmetini sundu.

Cep İmza Nedir? Vakıfbank dijital bankacılığa giriş için kullanılan internet ve mobil bankacılık kanallarının daha güvenli olmasını sağlayan uygulamadır.

Sanal Klavye Nedir? Kişi tedbir olarak şifresini ve hesap numarasını sanal klavye sayesinde de girebiliyor. Açılan sayfada sadece farenin kullanılarak şifre girişi yapılması için verilen sanal klavye sayesinde bazı programların bu bilgilere ulaşımı engellenmiş oluyor.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişi kullandığı teknolojinin güncellenmesi, tarayıcı gibi aracı programların en üst versiyonunu kullanması ilk dikkat edilmesi gerekenler arasında. Ayrıca kişilerin bilgisayarlarında antivirüs programının olması bazı virüs programlarını da engelleyecektir. Kullanılan bilgisayarlarda güvenlik duvarının olması, bunun kurulması ve kullanıma açık olması, kullanılan yazılımların güvenli olması, ve internet bankacılığına giriş esnasında tüm programların kapatılmış olması gerekir. Tüketiciler hesaplarına ait şifre ve numara gibi hususları da paylaşmaktan kaçınmalı. Bankacılığa girişte kullandığınız şifrelerde değişiklik yapılması halinde banka size e-mail ve SMS yoluyla bunu bilgilendiriyor. Bu bilgilendirme de ise şifre değiştirme talebi sizden gelmemişse bu durumu hemen 0850 222 0 724 numaralı Vakıfbank Telefon Bankacılığı aranarak bildirilmelidir.

Elbette internet üzerinden hareket ediliyor olması nedeniyle diğer bankalarda olduğu gibi Vakıfbank internet bankacılığı riskleri mevcut. Bilgilerinizi çalma arayışında olan kişilerin bu bilgileri alabilmek için hesap sahiplerine mail ile kart bilgileri isteme yoluna gidiyorlar. Bu kişiler bilgisayarlardaki klavye ile ekran görüntülerine ulaşabiliyor olmaları nedeniyle Vakıfbank gerekli uyarıları sürekli yapıyor.

Vakıfbank İnternet Bankacılığını Kullanmak İçin Ne yapmalı?

Kişi eğer Vakıfbank dijital bankacılık ürünü kullanmak istiyorsa bir Vakıfbank şubesine gitmeli ve ilgili sözleşmeye ıslak imza atmalıdır. Bu sayede kendisine hesap açılır ve internet bankacılığı tanımlanır. Daha sonra kişi telefon bankacılığını arayarak kendisine bir şifre alır. Bu şifre ile giriş sağlanır. Şifrenin alınmasında güvenlik tedbiri olarak Bankomat kartının bankamatiklerde kullandığınız şifreniz isteniyor.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı başvurusu ve açılması için banka herhangi bir masraf talep etmiyor ve bu hizmet için ilerleye dönemlerde de ücret istemiyor. Fakat yapılan bazı dijital bankacılık hizmetleri için masraf ödemesi söz konusu ediliyor.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

İnternet bankacılığı başvurusu sonrası size açılmış olması ve sizin internet bankacılığına giriş yapabilmeniz için şifrenizi de almanız gerekir. Şifre alabilmeniz için ise bankomat kartınız yada kredi kartınızın olması gerekir. Bunun için internet sitesinden giriş sonrası açılan sayfadaki bilgilerin doğru girilmesi gerekiyor. Giriş için buradan ulaşabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe olarak destek alabildiğiniz sayfadan internet bankacılığına giriş gibi kredi kartı yada bankomat kartı şifrenizi de alabiliyorsunuz. Vakıfbank Kredi Kartı Şifresi Alma başlıklı yazımız ilgili olarak kayıtlara geçebilir.

İnternet Bankacılığının Bloke Olması

Vakıfbank internet bankacılığı sizlere güvenlik açısından bazı tedbirler aldığını söylemiştik. Bu tedbirlerden birisi de şifrenizin hatalı girilmesidir. Kişi üst üste beş kez şifresini yanlış girmesi halinde güvenlik amaçlı olarak internet bankacılığınız bloke olur ve ulaşıma kapatılır. Bu blokenin kaldırılması için bireysel müşterilerin şifre al menüsünden girmesi ticari müşterilerin ise banka şubesini ziyaret etmesi gerekiyor.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Telefon

İnternet Bankacılığına giriş için cep imza altı haneli bir kod gönderiyor. Bu kod ile giriş yapabilmeniz için öncelikli olarak Vakıfbankın resmi internet sitesinden giriş yaptıktan sonra sağ üst kısmında internet bankacılığına giriş için bireysel ve ticari kısım seçildikten sonra TC kimlik numarası yada müşteri numarası ile giriş yapılıyor. Bu giriş sonrası sistemde kayıtlı numaranıza cep imza geliyor ve bu kodu girdikten sonra internet bankacılığı girişi sonuçlanıyor.

Vakıfbank İnternet Bankacılığından Kredi Çekimi

Bankalar dijital yollardan kredi tahsisi yapmaya ve hesaba anında yatırmaya başladı. Bu hizmeti veren Vakıfbank internet bankacığı üzerinden krediye başvuru, SMS onayları ile imzalanması sonrasında da bulunan vadesiz mevduat hesabınıza kredinizin yatırılması ile sonuçlanıyor. Vakıfbank Güncel Kredi Faiz Oranları ve Krediye Başvuru Yolları incelemeniz gereken makalelerimiz arasında bulunuyor.

Vakıfbank Krediden Cayma

Vakıfbank Anında kredi imkanı veren dijital bankacılık ile alınan kredilerin cayma süresi içerisinde iptali de söz konusu. Vakıfbank Krediden Cayma yazımız ile bu alınan kredinin iptali için gerekli hususlarda sizleri aydınlatmıştık. Bu hususları yerine getirmeniz halinde süresi içerisinde almış olduğunuz krediden de cayabiliyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler