Vakıfbank Havuz Hesap, Havuz Hesabı Kapatma

Tüketicilerin banka şubelerinde bulunan hesaplarındaki nakit fazlalıklarının kişinin tercihine göre otomatik olarak yatırım yapmasına olanak veren Vakıfbank Havuz Hesabı kazançlı bir bankacılık ürünü. Diğer bir adıyla Fon hesabı. ankada parası olmasına rağmen bu parayı zaman zaman değerlediremeyen, yatırım ile kazanç sağlayamayan ve yatırım hakkında bilgisi olmayanlar için önemli bir hizmet olabilir.

Vakıfbank Şubeleri nezdinde açmış olduğunuz vadesiz hesabınızdaki paralar siz hayatın getirdiklerini yaşarken kazanmaya devam edebilir. Bu hesaplara bağlı otomatik ödeme ve diğer ödemeleriniz gerçekleştirilirken aynı zamanda fazlalıklarda yatırım ile büyümeye devam ediyor. Yani paranız TL olarak öyle bankaya mevduat kazandıracağını aynı zamanda değerlenmesini de sağlamak sizlerin elinde olan bir husus.

Havuz Hesabı Nasıl İşliyor?

Banka havuz hesabı talimatı veren tüketicilerin Bankomat hesaplarını gün sonunda bir taramadan geçiriyor. Bu tarama sonrasında hesaplarda bulunan bin 500 TL ve üzeri tutarlarındaki bakiyeleri sizin daha önce tercih etmiş olduğunuz vadeli borçlanma fonlarına yatırıyor. Vakıfbank bünyesinde bulunan 11 fon üzerinden yapılan işlem dışında ayrıca bu nakdiniz dolar yada Euro kuruna da dönüştürülebiliyor. Daha sonraki günlerde hesabınızdaki para bin 500 TL’nin altına düştüğünde bu talimatlarınız ile aldığınız fon yada kur bozuluyor ve hesabınıza aktarılıyor. Siz istediğiniz zaman bu paraları çekebiliyorsunuz. Yani bunun için bir ayrım yapmanız yada bir planlama içerisinde olmanıza gerek olmuyor.

Hesabınızda 1.500 TL üzerindeki rakamlar fonlara ayrıldığı için mevcut ödemeleriniz için fonlardan eksilen tutar kadar hesaba aktarılıyor. Yani hesabınızda yine 1500 TL kalmış oluyor. Bu hesap üzerinde otomatik ödemeleriniz havuz hesabınıza tanımlanan hesap tutarı, bu hesabın fon ve döviz kuru bakiyesi ile bankomat hesabınızın limitine bakılarak gerçekleştiriliyor.

Havuz Hesabına Nasıl Başvururum?

Bankomat hesabınıza bağlı olarak tanımlatacağınız Vakıfbank Havuz Hesabı için banka şubelerine gidebilirsiniz. Buradan açtıracağınız hesaplar ile kazanmaya başlayabilirsiniz. ayrıca 0 850 222 0 724 numaralı çağrı merkezinden de hesaplar hakkında ayrıntılı bilgi alabiliyorsunuz.

Habersiz Havuz Hesabı Açılır mı? Nasıl Kapatırım?

Aslında tüketicinin haberi dışında havuz hesabı açılması söz konusu değil. Genelde bankalar kurumlar ile aralarında yaptıkları maaş protokolü çerçevesinde maaş alan personelin hesabına bunu protokol kuralları gereği tanımlayabiliyor. Yani habersiz tanımlama söz konusu olmuyor. Bu durumda dahi banka iptal etmek isteyen müşterilerini kırmıyor ve mevcut Vakıfbank Havuz Hesabı tanımı kaldırılabiliyor. Hesaptaki paranız havuza kaydırılsa dahi istediğiniz zaman bunu bozdurabiliyor olmanız ayrıcalık.

Kapatmak isteyen kişilerin bu işlem için hesabının olduğu banka şubesine gitmesi gerekebilir.

“Vakıfbank Havuz Hesap, Havuz Hesabı Kapatma” üzerine 3 yorum

  1. Arkadaş çok güzel bir sistem ama şuan limit 5000 bin bence çok fazla bu limiti daha fazla aşağıyA indirebiliyormuyuz

    Yanıtla

Yorum yapın

Krediler