Vakıfbank EFT Saatleri

 EFT işlemlerini Vakıfbank üzerinden yapan müşteriler, 09:00 ile 17:15 arasında işlemlerini dilediği gibi yapabiliyor. Bu işlemleri hafta sonu yapabilmek mümkün olmazken, hafta içi dilediğiniz günde EFT yapabilirsiniz. Bu yatırımlarda saat 16:30 ile 17:15 arasının geç EFT işlemi olarak değerlendirildiğini de söylemek gerekir. Geç EFT olarak yapılan yatırımlarda bankanız bir miktar daha fazla komisyon ücreti alacaktır. Daha düşük komisyonlar ödemek istiyorsanız işlemleri saat 16:30’dan önce yapmanız daha doğru olacaktır. İnternetten, şubeden ya da mobilden yapılan Vakıfbank EFT işlemleri için bankanız belirli bir oranda ücret alacaktır.

 Vakıfbank EFT Ücretleri

EFT işlemleri için en yüksek komisyon ücreti şubelerden alınıyor. Bu işlem için şubeleri tercih eden kişilerden 35 TL gibi bir ücret alınıyor. Ancak EFT yatırımlarını internetten ya da mobilden yapan kişiler yalnızca 2,5 TL gibi bir ücret ödüyor. Şubeden alınan 35 TL ücretin, en düşük miktar olduğunu söylemek gerekiyor. Yapacağınız yatırıma göre bu ücret 300 TL’ye kadar çıkabilir. Burada banka oran olarak, yaptığınız yatırımın %0.4’ünü işlem ücreti olarak tahsil eder. Vakıfbank çağrı merkezi üzerinden yapılan EFT işlemlerinde de müşterilerden 20 TL ücret alınır.

 Vakıfbank EFT Nasıl Yapılır?

Vakıfbank üzerinden dilerseniz hesaba, dilerseniz de doğrudan isme EFT yapabilirsiniz. Hesaba yapacağınız EFT işlemlerinde kişilerin hesap numarasını ya da IBAN numarasını bilmeniz yeterlidir. Ancak IBAN ile yapılan ödemelerin biraz daha erken gittiğini söylemekte fayda var. İsme yapılan EFT’lerde ise karşı tarafın bilgilerini girmeniz istenir. Sonrasında bu kişi karşı bankanın şubesinden, ismine gelen parayı tahsil edebilir.

 Vakıfbank EFT İptali Yapılır mı?

Vakıfbank EFT ile gönderdiğiniz parayı yanlış bir kişiye gönderdiyseniz, işlemi iptal etme şansınız vardır. Vakıfbank’tan yapılan EFT işlemlerinin karşı tarafa ulaşması 10-15 dakika kadar sürer. Şayet para karşı tarafa geçmeden işlemin hatalı olduğunu farkettiyseniz, şubelerden ya da müşteri hizmetlerinden EFT iptalini kolayca yapabilirsiniz. Paranız karşı hesaba iletildiyse bu sefer bir iade işlemi yapılması gerekiyor. Bu durumu bankaya ilettiğiniz zaman, parayı hesaba alan kişiden iade için onay istenir. Karşı taraftaki kişi işleme onay verirse, hatalı yatan para tarafınıza geri verilir.

Yorum yapın

Krediler