Vakıfbank Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemi, kişilerin emeklilik dönemlerinde ek gelir elde etmelerini amaçlayarak, çalışma hayatında sahip olunan yaşam standartlarının emeklilik döneminde de sürdürülebilmesi sağlayan yatırım ve tasarruf sistemidir. Gönüllü katılım esasına dayanan sistem, Sosyal Güvenlik Sistemleri’ne bir alternatif değil, buna ek olarak gelir elde edilebilecek tamamlayıcı bir sistemdir.

Birikimler ve tasarruflar, tüketiciler tarafından tercih edilen emeklilik yatırım fonlarında yatırıma yönlendiriliyor. Yapılan yönlendirmeler uzman portföy yöneticileri tarafından yönetiliyor. Bu sistem sayesinde elde edilen birikim, düzenli yapılan tasarruflara ve sistemde kalma süresine bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik

Vakıfbank’ın Bireysel Emeklilik Sistemi, kişilerin emeklilik dönemlerinde ek gelire sahip olmaları veya yapmış oldukları yatırımlar sonrasında emekliliğe hak kazanmaları durumunda toplu para olabilmeleri adına, devlet katkısı da içeren emeklilik sistemidir.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Devlet Katkı Payı

Sosyal emeklilik sistemini tamamlayıcı bir sistem olan Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemi, devlet katkısıyla birleştirilmiştir. Yapılan yatırımlara devlet tarafından %25 katkı sağlanır. 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren yapılan her 100 TL’lik yatırım için devlet tarafından 25 TL katkı payı yatırılır. Fakat devlet katkısının da alt limiti bulunuyor. 1 sene boyunca elde edilebilecek maksimum devlet katkı payı, asgari ücret tutarının %25’i kadardır.

Devlet Katkı Payını Hak Ediş Süreleri

1-Bireysel Emeklilik Sisteminden ilk 3 yıl içerisinde çıkıldığı durumda katkı payı hak edilmiyor.

2-3 yıl sonrasında devlet tarafından verilen katkı payının %25’i hak ediliyor.

3-6 yıl sonrasında katkı payının %35’i hak ediliyor.

4-10 yıl sonrasında katkı payının %60’ı hak ediliyor.

5- Emekliliğe hak kazanılması durumunda ise katkı payının %100’ü hak ediliyor.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Avantajları

1-Kişiler emekliliklerinde ek gelir sahibi olabiliyor.

2-Yatırımlarını diledikleri şekilde gerçekleştirebiliyorlar.

3-Kendilerine uygun fonlar sayesinde rahat bir şekilde tasarruf ederek ileriye dönük yatırımlar yapabiliyorlar.

4-Diledikleri zaman yatırımlarını durdurabilerek, diledikleri zaman tekrar başlayabiliyorlar.

5-Kişilerin paraları emeklilik fonlarında değerlendiriliyor.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Başvuru Nasıl Yapılıyor?

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemi ne başvurmak isteyen kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Medeni haklarını kullanabiliyor olmaları önem arz ediyor. Bu şartları yerine getiren bütün bireyler emeklilik sistemine dahil olabiliyor. Vakıfbank Bireysel Emeklilik başvurusu, herhangi bir Vakıfbank Şubesi’nden yapılabiliyor. Aynı zamanda internet üzerinden de başvurular gerçekleşebiliyor. Vakıfbank’ın resmi web sitesi ziyaret edilerek, talep edilen bilgiler doldurulduktan sonra başvuru sonuçlanabiliyor.

Yorum yapın

Krediler