Vakıfbank Altın Günleri Fiziki Altın Toplama

Bankaların mevduat yaratmak ve mevcut yastık altı altınları ekonomiye kazandırmak adına başlattıkları fiziki altın toplama işlemi var. Bu talepleri Vakıfbank şubelerince de yapılıyor.  Vakıfbank Altın günleri ile tüketiciye ulaşan banka fiziki altını toplama, değerlendirme ve açılacak olan hesaba yatırma işini sınırlı sayıda şube üzerinden gerçekleştiriyor. Daha çok hesaplar üzerinden işlem gören bankalar yaptıkları bu toplama işlemleri ile fiziki altınınızı gramaj olarak hesabınıza yatırıyor.

Binlerce yıldır vazgeçemediğimiz altın özellikle ziynet eşyası olarak evlerimizde duruyor. Bu altınlar kullanılmadığı gibi ayrıca ekonomiye de bir katkısı olmuyor. Bu anlamda tonlarca altının hâlâ yastık altında tutulduğu çok aşikar bir şekilde ortada. Bu altınların ekonomiye katkısı ile bankaya verilmesi ile mevduat oluşturması ise Türkiye Ekonomisi açısından önemli.

Evinizde sakladığınız altınlarınız güvende mi? Çalınma ve kaybolma riskleri bulunuyor mu? Bu soruların cevabı ise her zaman güvende değil ve evet her zaman çalınma ve kaybolma riskleri bulunuyor olacaktır. Fakat Vakıfbank Altın Günleri ile banka şubelerine açtıracağınız Vakıfbank Altın hesap ile bu risklerden uzak ve güvenli bir şekilde altınlarınızı saklayabiliyorsunuz. Bankaya götüreceğiniz fiziki altını İstanbul Altın Rafinerisi eksperleri değerlendiriyor ve bu altının gramı ile hesabınıza yatırılıyor.

Vakıfbank Altın hesap sizden bir masraf talep etmeden altınınızı alıyor ve sizlere açılan Altın Çağı hesabı ile işlem görüyor. Dilediğiniz süre kadar bankada saklamanız da mümkün. İstediğiniz zaman da altınınızı bozdurarak nakit para olarak hesabınızdan çekebiliyorsunuz. Bu durumda altınınızı fiziki olarak gram üzerinden almanız mümkün olmuyor.

Diğer bankacılık hesaplarında olduğu gibi 100 bin liraya kadar tasarruf mevduat sigortası kapsamında olan Vakıfbank Altın hesap sizler için verilen bir bankacılık ürünü. Ayrıca devlet bankası olması özelliği ile tercih edilebilecek bankalar arasında bulunuyor.

Fiziki altınınızı Vakıfbank şubelerine götürmeniz halinde bozdurulma ve size para verilmesi söz konusu değil.  webkredi.org Buradaki altın saf altın olarak karşılığı gram ile açılacak olan Altın Çağı hesabınıza yatırılıyor ve burada işlem görüyor. Dilerseniz Vakıfbank internet bankacılığını kullanarak bu altınlarınıza da yön verebiliyorsunuz. Dijital Vakıfbank şubelerinden altın satışı yapabilirsiniz. Altın kurları düştüğünde de alım yapabilir ve mevcut altınınızı artırma yoluna da gidebilirsiniz.

Vakıfbank Altın Günleri ile hangi şubelerden alım yapıldığını buradan inceleyebilirsiniz.

webkredi.org

“Vakıfbank Altın Günleri Fiziki Altın Toplama” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Krediler