Vadeli Altın Hesabı Faiz Kazanç Oranları

Altın değerli madenler arasında yatırımcılar arasında en çok tercih edilen yatırım aracı olarak görülür. Yoğun bir kullanım alanı olan ve sık sık değer değişimi ile yatırımlarda kazanç sağlayan altından kazanç elde etmek isteyenler için bir yatırım alternatifi de vadeli altın hesabı açtırmaktır. Böylelikle kişi fiziksel olarak altın taşıma yükü altına girmeksizin, vadeli hesap üzerinden altın değerine bağlı olarak parasının değerinin değiştiğini; yükselip arttığını izler. Ayrıca burada altının değerindeki değişimlere bağlı olarak yatırım kazancı elde edileceği gibi ayrıca vadeli hesap üzerinden yatırım yapıldığı için bir faiz kazancı da elde edilir. Çift yönlü kazanç olanağı sağlayan vadeli altın hesabında faiz kazanç oranlarını yazımızın devamında ele alacağız.

FAİZ KAZANÇ ORANLARI İLE VADELİ ALTIN HESABI

Bugün Türkiye’deki neredeyse tüm mevduat bankaları vadeli altın hesabı açarak, altın hesabı üzerinden yatırımcılarına kâr sağlamakta ve ayrıca kendileri için de likit kaynak sağlamaktadır. Burada yatırımcıların bankaları tercih ederken en çok dikkat ettikleri mesele ise bu hesap için sağlanan faiz kazanç oranlarıdır. Bu kapsamda bazı bankaların faiz oranları şu şekilde;

-ING Bank yüzde 2

-Denizbank yüzde 2.5

-TEB yüzde 2

-Garanti Bankası yüzde 2.75

-Odeabank yüzde 2

-Akbank yüzde 0.8

-Şekerbank yüzde 0.5

-Halkbank yüzde 0.5

-Ziraat Bankası yüzde 0.75

-Abank yüzde 2

-Odeabank yüzde 0.9

-Burgan Bank yüzde 0.8

-QNB Finansbank yüzde 1.5

Burada listelemiş olduğumuz bankalar için standart vadeli altın hesabı faiz oranları belirttiğimiz şekildedir ancak kimi bankalar ilk defa vadeli altın hesabına yatırım yapacak olanlar için “Hoş geldin Faizi” ile avantaj sağlamakta ve belirli birkaç ay için çok daha yüksek faiz oranı uygulamaktadır. Hemen şimdi siz de tercih ettiğiniz en yüksek faiz oranı ile vadeli altın hesabı sunan bankaya başvurunuzu yaparak elinizdeki nakdi olanakları altının değerinden ve faiz oranlarından faydalanarak arttırabilir ve kazançlı çıkabilirsiniz.

Altın fiyatının yükselen yönde gösterdiği gidişattan faydalanmak adına bu dönemde bir vadeli altın hesabı açmak oldukça avantajlı olacağı için bankaların faiz oranlarında bir değişiklik olmadan hesap açmanızda fayda var.

Bankalar arasında farklılık olsa da; gelecek yıl altının fiyatları ne olacağına dair 2019 yılında altın ne olur, altına yatırım yapmalı mı başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz..

Yorum yapın

Krediler