Ücretsiz Kiralık Kasa Bulunur mu?

Maddi ve manevi değere büyük olan bir takım eşya ve birikimlerimizi daha güvenli olması açısından kiralık kasalarda saklama gereği duyuyoruz. Türkiye’de kiralık kasaların adresleri konumunda bankalar bulunuyor. Bankalar da bu hizmet karşılığı kasanın büyüklüğüne göre ücret talebinde bulunuyor. Bizim için önemli olan fiziki değerlerimizi korumak için güvenlik altına alabileceğimiz ücretsiz kiralık kasa bulunur mu? Bu sorumuza cevap vermeye çalışacağız. Bu anlamda kiralık kasa ücretleri başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Bankalarda mevcut kiralık kasaların bulunduğu bölümleri gerçekte görmeseniz dahi filmlerden görmüşsünüzdür. Bu filmlerde meydana gelen olaylarda kullanılan kiralık kasa hizmetini tüm dünya da bankalar dışında farklı kurumlarda verebiliyor. Buna rağmen Türkiye’de hâlâ bu hizmetin adresi bankalar oluyor. Bununla birlikte her bankada kiralık kasa hizmeti alabilmeniz de mümkün değil. Bunun için bu hizmeti veren bankaları bulmak gerekiyor.

Kiralık kasaların bulunduğu kapalı odalar çelik levhalar ve parmaklıklar arasına alınmış ve her kişiye kasa anahtarı verilmesi ile yapılıyor. Bu kasaların iki anahtarı bulunuyor. Anahtarın birisi kasayı kiralayan kişiye veriliyor ki kişi istediği gibi kimse görmeden kasasına isteği fiziki  malzemeyi koyabilme özgürlüğüne sahip.

Türkiye’de bankaların verdiği hizmet olan kiralık kasalar kişilerin güven duyduğu önemli bir saklama merkezleri. Bankalar bu ürünlerini sunarken ücret karşılığı sunmaktadır. Yani ücretsiz kiralık kasa hizmeti veren bir banka olmadığı gibi başka bir kurum da bulunmamaktadır. Elbette bu durum müşterinin durumuna göre bankalar arasında farklılık yaratabilir. Banka için önemli bir müşteriyseniz banka size ücretsiz kiralık kasa temininde bulunabilir hatta uzun süre bu tür bir kolaylık  sağlayabilir. Bankalar genelde kendi şubelerine maaş taşımaları halinde bir takım esneklikler sunabiliyor. Fakat kiralık kasa hizmeti için bankalar bu tür teşviklerden uzak hizmet verir.

Kiralı kasa ücretleri çok yüksek tutarlara neden olmamaktadır. Bunun için bankanızla ya da diğer bankalar ile görüşmeniz halinde sizin talebinizi karşılayacak bir kasa hizmeti bulabilirsiniz. Zira az öncede belirttiğimiz gibi her bankanın kasa hizmeti bulunmuyor.

Banka Dışında Kiralık Kasa Bulunur mu?

Kiralık kasalar içerisinde saklanan her hangi bir şey için riskleri oluşturur. Saklanan her neyse bu hizmeti veren kimse bilmez. Bunun için kiralık kasa işlemleri yasalar dahilinde yapılması gereken bir hizmet. Bankalar dışında kiralık kasa hizmeti verilmesi ve alınması yasak olan şeylerin saklanması ile ilgili hususları da barındıracağı için bu hizmeti bankalardan almak en mantıklı adımdır. Zira bu gibi hizmet için herhangi bir kurum yada kuruluşun çalışmasını da bulamazsınız.

Ücretsiz Kiralık Kasa bulmanız mümkün olmasa da, bankaların zamanla düzenledikleri kampanyaları takip ederek sizde bu hizmeti çok uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler