Türkiye Finans Katılım Bankası Hesap Kapatma

Türkiye Finans Katılım Bankası bünyesinde açılan hesapların kapatılma işlemleri bankaya yazılacak olan dilekçe ile mümkün olabiliyor. Bankalarda hesap açma işlemleri oldukça kolay bir süreç olsa da, birçok bankanın elindeki müşterisini kaybetmek istememesinden ötürü hesap kapatma işlemlerinde zorlu bir süreç bulunuyor. Bankaların mudileri caydırma yöntemini izlemesi ise yeni bir durum değildir ve her bankanın izlediği bir yol olduğu görülür.

Yasal olarak bankalar başvuru sonrasında size açılmış olan hesabı kapatmakla yükümlü. Burada sizlere zorluk çıkarılıyor olması halinde isterseniz bu durumu BDDK’ya bildirebilirsiniz.

Türkiye Finans Katılın Bankası Hesabı Kullanılmıyorsa İşletim Ücreti Ödemek Zorunlu mudur?

Bankalarda hesapları olan müşterilerin bu hesapların kullanılmaması halinde işletim ücreti kesilip kesilmediğine dair soruları bulunur. Belirli bir süre boyunca (180 gün olarak baz alınır) kesintisiz bir şekilde kullanılmayan bir banka hesabı hareketsiz hesap olarak adlandırılır ve bu nedenden ötürü hesapların işletim ücretlerine tabi tutulmaları söz konusudur. Müşteriler bankalarda bulunan ve kullanmadıkları hesaplarını bu yüzden işletim ücretine tabi tutulmamaları için kapattırma yolunu izlemeleri en doğru karar olacaktır. Hesap kapatılması sırasında belli bir borç çıkması durumu da hesap işletimleri için kesilen ücretlerden kaynaklanır.

Türkiye Finans Katılım Bankası Hesabını Kapattırmak İçin İzlenebilecek Adımlar

Türkiye Finans Katılım Bankası bünyesindeki bir hesabın kapatılması süreci için müşterinin ilk olarak hesabın açıldığı Türkiye Finans Katılım Bankası şubesine başvuruda bulunulmalıdır. Bu işlemlerin hesabın açıldığı şubelerden yapılma gerekliliği bulunduğu için müşterilerin hesabın kayıtlı olduğu şubeye başvurmaları gerekir. Banka müşteriden kimlik bilgileri, fatura bilgisi ve hesap kapattırma dilekçesi gibi bilgileri talep edebiliyor. Bu bilgilerin şubeye verilmesinin ardından talep işleme konulur ve hesabın kapatılma işlemi gerçekleştirildiği zaman da müşteri bu konuda iletişim kanalları aracılığıyla bilgilendirilir.

Müşteriler şubeler aracılığıyla hesap kapatma işlemi yapmak istemiyorlarsa, o zaman bir diğer seçenek olan telefon bankacılığı yöntemini deneyebilirler. Bu yöntemde 444 24 44 numaralı çağrı merkezine ulaşmalı ve temsilciye hesap kapatma talebi belirtilmelidir. Temsilcinin belli yönlendirmeleri sonucunda Türkiye Finans Katılım Bankası bünyesindeki hesabın kapatılması işlemi gerçekleştirilebilir. Böylece müşteri kullanmadığı hesabından işletim ücreti kesilmesinin de önüne geçmiş olur.

Yorum yapın

Krediler