Türk Telekom Kredi Sorgulama, Ttnet Kredi Sorgu

Cep telefonlarına getirilmiş olan taksitlendirme kısıtlaması ile cep telefonu tahsis etmeye başlayan GSM firmaları, tahsis ettikleri telefonun bedeline kredi veriyorlar. Piyasada cep telefonu hattına kredi reklamları ile bir çok kişiye para tahsisi yapan kişiler normalde alınan telefonların satışları ile alınan paralar üzerinden gerçekleştiriliyor. Yani buradaki karışıklık tüketiciler tarafından anlaşılabilmiş değil.

Özellikle sosyal medya üzerindeki reklamlar neticesinde kredi almaya çalışan kişiler hat üzerinden kredi hakkında ayrıntılı bilgiye sahip değiller. Türk Telekom Hattı Üzerinden Kredi başlıklı makalemizi okumanız ile ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İnternet üzerinden duyulan reklamlar ile hat üzerinden kredi arayışında olan kişilerin merak ettiği husus, verildiği iddia edilen bu kredilerin kendilerine çıkıp çıkmayacağı, yani alıp alamayacakları hususu. Bu nedenle yaptıkları aramalarda Türk Telekom Kredi Sorgulama yapma ihtiyacı duymaktalar.  Kısacası Türk Telekom kredi sorgulama diye çevrimiçi bir site yok. Burada hat üzerinden telefon tahsisi yapıldığından kişinin kredi notu yada telefon tahsisinin yapılıp yapılmayacağını dair sorgulama Türk Telekom bayileri üzerinden gerçekleştiriliyor ve cep telefonunuza gelen kodlar eşliğinde yapılabiliyor. Yani merak ettiğiniz hususu oturduğunuz yerden sorgulayacak bir sistem bulunmuyor.

Türk Telekom Borç Sorgulama

Türk Telekom vermiş olduğu hizmetler için ödeme sayfası olan borç sorgulama ile mevcut borçların ifası için bir internet hizmeti veriyor. Türk Telekom kredi sorgulama sayfasından girerek kullandığınız cep telefonu, Tivibu televizyon hizmeti yada evde internet hizmetine ait borç sorgulaması yapabiliyorsunuz. Çıkan borcu da çevrimiçi olarak hızlı bir şekilde ödeyebiliyorsunuz.

Fatura Üzerinden Cep Telefonu Taksitlendirmesine Sınır

Eylül ay’ına girilmesi ile birlikte ekonomik alınan bazı tedbirler hayatımıza girdi. Geçtiğimiz dönemlerde GSM firmalarından hat karşılığı alınan cep telefonları için  12-36 ay arasında ödeme gerçekleştirebiliyorduk. Fakat yeni düzenleme sonrasında bu vade sınırı altı aya düşürüldü. Artık hat üzerinden telefon almak isterseniz 6 taksitte ödeme yapacaksınız. Cep telefonu fiyatlarının 7-8 bin aralıklarına çıkması nedeniyle telefon sahibi olmak tüketicilerin bin liradan fazla taksit ödemesi yapmak zorunda kalması telefon satışlarına engel olabilir seviyelere gelecek. Yani telefon piyasasını zorlu günler bekliyor.

Cep Telefonu satışları azalmasının beklenmesinin ardından piyasa yeni arayışlar içerisine girdi bile. Bu arayışlar içerisinde şu an planlamaya alınan ise telefon kiralama işi. Cep telefonu kiralama işi için net bir bilgi olmasa da 2019 yılı ile birlikte ekonomi hayatımıza cep telefonlarının kiralanması gündeme gelebilir. Fakat kiralama işi de beraberinde bazı riskleri getireceği ve maliyet ile sigorta gibi masrafları da yük bindireceği kanısındayız.

Yorum yapın

Krediler