Türk Telekom Kredi Kartı İle Fatura Ödeme

Türk Telekom bünyesinde bulunan GSM markası Türk Telekom, internet markası TTNET, televizyon kanalı TİVİBU gibi hizmetlerin ücretlerini Türk Telekom Faturası kredi kartı ile internetten ödeme imkanları bulunuyor. Bankanıza otomatik ödeme gibi talimatlar verebilirken aynı hizmeti buradan da alabiliyorsunuz. Fakat genel olarak özellikle TİVİBU ödemelerinde otomatik ödeme talimatlarının çalışmadığı aynı zamanda TİVİBU’nun da bu otomatik ödemeleri alamamasından dolayı tüketicilerinde bir mağduriyeti bulunuyor. Türk Telekom internet sitesinden vereceğiniz otomatik ödeme talimatlarında yanlışlık olması yada iptali gibi işlemlerin hizmetini alabilmeniz için ise 444 1 444 numaralı hattı olan Telekom Çağrı Merkezini aramanız ve buradan işlem yapmanız gerekiyor.

Türk Telekom Fatura Ödeme

Türk Telekom Kredi Kartı İle Fatura Ödemesi yapabilmeniz için ilgili sayfayı ziyaret etmeniz gerekiyor. Burada öncelik sorgulama yapılması. Sorgulama işlemi aldığınız hizmete dair hesap numarası, faturanın kayıtlı olduğu kişinin TC numarası, Telefon numarası, ADSL Numarası ve NET Mobil numarası ile yapılabiliyor. Önemli bir potansiyele sahip olan Türk Telekom müşterilerinin birden çok hizmet aldığını düşünürsek ödeme yapabilmeniz için yapacağınız sorgulama işlemi TC numara üzerinden yapılmalı. Çünkü mevcut borçların hepsi buradaki sorgulama ile karşınıza çıkıyor ve hepsini birden kredi kartı ile ödeme imkanınız oluyor. Sorgulama sonrası borcunuz yoksa teşekkür ederiz, sistemimizde ödenmemiş borcunuz bulunmamaktadır yazısı çıkarken borcunuz olması halinde de ne kadar borcun oluştuğu çıkıyor. Buradan ödeme yapmak istediğiniz fatura seçerek öde menüsü ile bankanıza yönlendiriliyorsunuz. Kart numarası ve güvenlik kodlarının ardından 3D güvenlik sistemi ile cep telefonunuza gelen şifre sonrası ödemeniz gerçekleştiriliyor.

Mobilexpress İle Fatura Ödeme

Türk Telekom müşterilerinin fatura ödemede bir diğer alternatif yolu da Mobilexpress ile gerçekleştiriliyor. Yeni nesil bir ödeme sistemi olan bu hizmet ile kolay ve güvenli ödeme imkanı bulunuyor. Bu hizmet için bir kerelik üyelik yapmanız ve kredi kartı bilgilerinizi girmeniz ve kayıt etmeniz gerekir. Bu kayıt sonrası diğer ödemeleriniz için kart bilgilerini girmeden, paylaşmadan ödeme yapabilmeniz bunun yanında da internetten alışveriş yapabilmeniz imkanlar arasında.

Temassız Fatura Ödeme

Türk Telekom müşterileri android işletimi bulunan telefonlar ile temassız fatura ödeme imkanları da buluyor. Bunun için NFC teknolojisi ile imkanları bulunan bir cep telefonunuzun olması gerekiyor. Bu sayede fatura ödeme alanına internetten girdikten sonra telefonunuzu yaklaştırmanız yeterli oluyor.

TİVİBU Ödemelerinde Aksaklık

Türk Telekom faturaları aynı zamanda banka şubeleri üzerinden yapılabiliyor. Fakat genel bir aksaklıktan bahsedecek olursak TİVİBU kullanıcılarının fatura ödemelerinde nedeni neden kaynaklandığı bilinmeyen sonuçlar çıkabiliyor. Zira en çok şikayette bu hususta. Geçmiş dönemde taahhüde bağlı olarak tüm fatura bedelini tahsil etmekten kaçınan Türk Telekom bu şikayetler sonrasında hepsini birden ödeme imkanları da getirdi. Fakat bu durum bile müşteri kaybının önüne geçemedi diyebiliriz.

Yorum yapın

Krediler