Türk Telekom Canlı Yardım Hizmet Alma

Türk Telekom Online Hizmetler ile Canlı Yayında hattınıza dair tüm sorunları birkaç dakika içerisinde halledebiliyorsunuz. İlerleyen ve gelişen teknoloji GSM firmalarına dolayısıyla tüketicilere de yansıyor. Geçmiş dönemlerde müşteri hizmetleri telefonuna bağlandıktan sonra telesekreterler ile boğuşup müşteri yetkilisine bağlanana kadar epey uğraşılıyordu. Ve bir çoğunda sonuç alınamadan görüşmeler sonlandırılıyordu.

Fakat son dönemde online hizmet vermeye başlayan Türk Telekom bu anlamda önemli adımlar attı. Tarifesi biten bir tüketici ile Türk Telekom Canlı Yardım arasında geçen görüşme neticesinde tüketicinin isteğinin zaman geçmeden sonuçlandırıldığını ayrıca belirtmek isterim.

Türk Telekom Canlı Yardım masasından ihtiyaçlarınıza göre aradığınız cevapları alabilmek için Turk Telekom resmi internet sitesinden online işlemler menüsü, mobil seçildikten sonra telefon numarası ve şifre ile giriş yapmanız halinde sağ tarafta bulunan canlı yardım menüsünü ziyaret etmeniz gerekiyor.

Türk Telekom Canlı Yardım masası ve tüketici arasında geçen görüşmeler bitirildikten sonra kişinin mailine bütün konuşma metni de mail yoluyla gönderiliyor ki bence bu da ayrıca bir hizmet olmuş. Yapılan görüşme ise şu şekilde;

U…: İyi günler. Ayrıcalıklı hizmet deneyimi yaşayacağınız Türk Telekom Mobil Canlı Destek hattına hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?
T:  Merhaba. Benim taahhüt sürem 12 ay idi. sistemde 36 ay görünüyor. Bununla birlikte tarife taahhütümün bitiş tarihini öğrenebilir miyim
U…: 506104….numaralı hat için mi bilgi almak istemiştiniz?
T:  evet
U…: 09.10.2018 tarihinde taahhütünüz bitmiş.
T:  Anladım. Telefon taksidide bitmiş anladığım kadarıyla değil mi
U…: evet bitmiş
T:  U bey teşekkür ediyorum. Ben hattımdan internetin kapatılmasını ve normal bir faturalı hatta çevrilmesini istiyorum. Ne kadar konuşursam yada ne kadar internete girersem o kadar ödemek istiyorum.
U: Hattınızın interneti kapanmasıhalinde tarifenizeki internet hakkını da kullanamazsınız
T:  tarifemde internet olmasını istemiyorum. Şu an tahahüdüm bittiğine göre normal hatlı olarak kullanmak istiyorum. Yani internet istemiyorum.
T:  Uras bey tarifeli yada taahhütlü kullanmak istemiyorum.
U: şu andaki tarifelerimizin çoğunda data hakkı bulunuyor ama kontrol edelim. Kaç dakika ve sms olsun istersiniz?
T:  Dakika yada sms de istemiyorum. yada teklif edebileceğiniz bir tarife varsa öğrenebilir miyim
U: herhanagi bir kullanım hakkı olmayan tarifemizin bilgisini iletelim size
U: Saniyeli Hepsibir Tarifesi’nde aylık sadece 8,95 TL karşılığında yurt içi her yöne dakikası 60 Kuruş’a görüşebilirsiniz. Saniye başına konuştuğunuz kadar ücret ödersiniz.
U: Paketsiz internet kullanımında standart GPRS ücretleri geçerlidir.
U: Limit Aşım Ücretleri; Tarifedeki haklarınız bittiğinde yapacağınız kullanımlarücretlendirilir.
U: İşleminiz gerçekleştirildikten sonra, tarife değişikliği veya iptal durumlarında, değişiklik yapılan tarihe kadar olan tarife ücreti faturanıza yansıtılacaktır.
T:  Tamam u bey. Sizden çok rica ediyorum bu hepsibir tarifesi ile 8,95 tl dakikası 60 kuruş kabulümdür.
U: Bu tarifede herhangi bir kullanım hakkı yok. yapılan her kullanımda ücretlendirmeye tabi olacaksınız. Tarife değşikliği de ayda 1 kez yapıldığı için 1 ay geçmeden tekrar tarife değşikliği yapılmayacaktır. Bunu da hatırlatalım
T:  Tamam u bey. lütfen hattımı hepsibir tarifesine geçirir misiniz
U: fatura kesim tarihiniz ayın 9u olduğu için tarife değşikliği yapıldığında şu anki tarifenizin 2 günlük ücreti faturanıza yansıyacaktır. yeni tarifenin ücreti de gün bazında yansıyacaktır. Ayrıca bu andan sonra kullanımlarınıza göre ücretlendirileceksiniz.
U: Data erişimizi de kapatalım mı?
T:  EVet kapatalım lütfen.
U: Hat borcundan dolayı kısıtlanırsa Numara değişiklişi yaparsa, Sim Kart değisiklişiyaparsa, Hat herhangi bir sebeple kapanır ve açılırsa (kayıp çalıntı vb.) erişim tekrar aktif hale gelir. Bunlardan biri olursa tekrar bizim aracılığımızla erişimizi kapattırabilirsiniz.
U: Ben buradan datanızı kapattım ama mutlaka siz de cihaz üzerinden data ayarlarını silmeli ya da kapalı konuma getirmelisiniz.
U: Tarife değşikliğinizi de başlatıyorum
T:  Tamam u bey. teşekkür ediyorum ilginiz için. başlatın lütfen
U: tarife değişikliğiniz de yapıldı.
U: Yardımcı olmamı istediğiniz farklı bir konu var mı?
T:  Çok teşekkür ediyorum ilginiz için. İyi günler diliyorum.
U: Türk Telekom Mobil Canlı Destek uygulamasını kullandığınız için teşekkür ederiz. İyi günler.

“Türk Telekom Canlı Yardım Hizmet Alma” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Krediler