Tüm Borçlarımı Bir Bankada Nasıl Toplarım

Tüm Borçlarımı Bir Bankada Nasıl Toplarım. Çekmiş olduğunuz ihtiyaç kredisi, konut kredisi veya benzeri kredi türlerinin takibi konusunda zaman zaman sıkıntı çekebilirsiniz. Farklı bankalar üzerinden çekmiş olduğunuz bu kredi türlerinin bir de vade ödemeleri eğer farklı günlerdeyse, yoğun iş hayatında da kredilerin ödemelerini unutabiliriz. Bu yüzden de borçlarınızın tamamını bir banka üzerinde toplayarak sizlerde ödemelerinizi kolay bir şekilde yapma fırsatını yakalamış olursunuz. Bunun için sizlere bu konuda merak ettiğiniz detayları buradan açıklamak istiyoruz.

ÖNEMLİ NOT:Diğer borçlarınızı komple tek seferde kapatacak bir krediyi almanız için bazı teminatlar isteyeceklerdir. Muhakkak bankaya kefil, araç ipoteği, arsa ipoteği gibi garanti sağlayıcı enstürmanların belgeleri ile gidiniz. Bu sayede büyük ve toplu bir kredi alabilme şansınız daha da artacaktır. Ayrıca yazının sonundaki tüyomuza göz atmanızı öneririz.

Belirtmek gerekir ki çok uzun süreden beri düzenli geliriniz var ise herhangi banka şubesi yetkilisi sizin diğer bankalardaki tüm borçlarınızı kapatıp kapsamlı ve sizi son derece rahatlatacak bir “yapılandırma programı” oluşturabilir. Bu tarz programlara sadece büyük şirketler ve kamu kuruluşları değil bireyler de müracat edebilmektedir. Kendinizi hafife almayın sonuçta bankalar nezdindeki pastanın payının önemli kısmı sizin gibi bireylerden kaynaklanmaktadır. Kendinizi banka karşısında aciz görmeyin. Banka esas karı sizin gibi müşterilerden yapmaktadır. Borçsuz harçsız ve zengin insanlar bankaya sizin kadar fayda sağlamamaktadır.

Düzenli ödeme her konuda sizlere fayda sağlar

Bankalara olan kredi borçlarının düzensiz bir şekilde ödenmesi faiz oranları ile karşı karşıya kalmanıza neden olacağı gibi aynı zamanda kredi sicil notunuzun da olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır. Bu yüzden düzenli yapacağınız ödemeler hem kredi faiz oranlarından kurtulmanıza hem de kredi sicil notunuzun olumlu etkilenmesine katkı sağlayacaktır. Bu yüzden tek bir banka altında bunları toplayarak bu konuda avantaj elde edebilirsiniz.

Kredi limitiniz varsa tek banka üzerinde toplayın

Daha önce çekmiş olduğunuz kredilerin hepsini kapatacak kadar kredi limitinizin bulunması çok önemlidir. Borçlarınızı tek bir bankanın çatısı altında toplayarak sizlerde kolay bir şekilde takip edebilirsiniz. Ancak bunun için kredi limitinizin yeterli olması gerekmektedir. Kredi limitlerinin bankaların havuz sistemi üzerinde görünmesi çekeceğiniz kredi konusunda sizlere bilgiler vermektedir. Bu yüzden ödemeleriniz eğer maaşınızın %50’sini geçmiyorsa sizlerde bu konuda yeni kredi çekerek diğer bankalara olan borçlarınızı kapatarak tek bir banka üzerinden ödemelerinizi yapabilirsiniz.

  •  Kredi kartı limitinizin nakit avansı ile bu borçlarınızın tamamını kapattıktan sonra tek bir kredi kartının nakit avans ödemesini asgari tutarlar ödenmesi suretiyle kapatabilirsiniz. Bu da bir alternatif yol olarak karşımıza çıkmaktadır.

Faiz oranlarını detaylı bir şekilde inceleyin

Kredi borçlarını kapatmak istediğiniz zaman daha yüksek faiz oranlarından çekmiş olduğunuz krediler yüksek tutarlarda ödeme yapmanıza neden olmaktadır. Bu yüzden de bu konuda daha uygun bir şekilde ödeme planı oluşturmak için en uygun faiz oranı ile sizlere kredi veren bankayı tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi durumda çekeceğiniz kredilerin yüksek ödemeleri karşısında yine ödeme konusunda sıkıntı çekebilirsiniz. Bu detayı mutlaka ama mutlaka göz ardı etmeyiniz.

Bankaya kredi kapatmak istediğinizi belirtin

Kredi limitinizin yetersiz olması durumunda bir diğer yapılacak olan işlem de bankaların sizlere kredi kapatmak istediğiniz zaman kredi vermeyecek olmasıdır. Bu konuda kredi çekmek istediğiniz bankaya diğer bankalara olan borçlarınızı kapatmak istediğinizi belirtmeniz durumunda bankalar sizlere gerekli olan kolaylıkların sağlanması konusunda yardımcı olacaktır. Bu yüzden bu detayı mutlaka kredi çekeceğiniz banka ile paylaşarak hem uygun faiz oranları ile hem de kredi limitinizin üstünde oranlar ile kredi çekme şansını bulmuş olacaksınız.

Yukarıda sizlere belirttiğimiz yöntemleri uygulayarak sizlerde bütün borçlarınızı artık tek çatı altında toplama şansını yakalamış olursunuz. Aynı zamanda maaş müşterisi olduğunuz bankadan da bu konuda daha uygun faiz oranları ile kredi çekme fırsatını yakalamış olacaksınız. İşte tek bir banka altında toplama yöntemleri ve sizlere sunulan faydaları.

Yazı sonu tüyosu: Tüm bankalardan çekebileceğiniz kredi limiti malaesef sınırlıdır. O sebeple birkaç ay boyunca borçlarınızı düzenli ve tamamen ödedikten sonra tek bir kredi başvurusunda bulunmanız daha mantıklı olacaktır. Aksatmadan aylarca tüm borçlarınızı ödediğinizi gören banka insiyatif kullanmaya yanaşacaktır. Sizinle ilgili istihbaratı daha olumlu olacaktır.

Yorum yapın

Krediler