Tivibu Üyeliğini Nasıl İptal Ettirebilirim?

Ip tv’nin mucidi diyebileceğimiz Tivibu aylık 5 lira ücretle verdiği üyelik hizmetini daha sonra 1 liraya kadar düşürdü. Burada mantık Türk Telekom hattı kullanan kişilere hattın üzerinden verilecek taahhütler neticesinde daha düşük rakamlara hizmet almak. Türk Telekom bayilerinden kimliğiniz ile alım yapabildiğiniz bu hizmetin taahhüdü sonrasında birde kapatılma süreci bulunuyor. Tüketicilerin merak ettiği ve atladığı bu husus sonrasında normal paket ücreti ödemek zorunda kalması bir anlamda mağdur edilmesi bu makaleyi hazırlamamıza neden oldu. Almış olduğunuz tivibu üyeliğini nasıl iptal ettiririm sorusu olanlar mutlaka yazımızın devamını okumalı.

TİVİBU İptali Nasıl Oluyor?

Tivibu üyeliğinin taahhüt süresinden önce ödenmesi size kabarık faturalar çıkartabiliyor. Bu nedenle kapatma işlemi için taahhüt süresinin beklenmesi mantıklı bir adım olacaktır. Tivibu taahhüt süresinin bitimine yaklaşık bir ay kala size SMS göndererek bilgilendirme yapıyor. Yapılan bilgilendirme de taahhüt süresinin bitiş tarihi,  bu tarih itibariyle taahhüdün yenilenme işlemi yapılmadığı takdirde tarife ücreti ile ücretlendirileceğiniz bulunuyor. Siz bu SMS’ i atlayabilirsiniz. Bu nedenle taahhüt süresi bitimine dikkat edilmeli. Yine taahhüdünüzü uzatacaksanız burada hemen telefon ile müşteri hizmetlerini arayarak işleminizi yapabilirsiniz. Fakat hizmeti sonlandırma düşünceniz varsa yapmanız gerekenler sırasıyla;

  • Taahhüt süresinin bitimine 1 hafta kala 444 1 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini aramak ve müşteri temsilcisine bağlanmak.
  • Bağlantı kurduktan sonra iptal talebi oluşturmak
  • Taahhüdün Bittiği tarihte decoder, kumanda ve HDMI kablonuzu bir Türk Telekom Bayisine teslim etmeniz yeterli.

Yeni Kampanya Teklifi Olabilir

Müşteri hizmetlerini aradığınız zaman iptal nedeniniz sorgulanıyor. Burada neden iptal ettirdiğiniz sorusunun yanında size yeni kampanyalardan bahsedilebiliyor. Tüketicilerin genel olarak hatları üzerinden aldıkları Tivibu TV hizmeti bağımlı kalınması, hattın değiştirilemiyor olması, değiştirilmesi halinde de yüksek faturalara neden olmasından dolayı iptal ettirmeleri nedeniyle farklı kampanya teklifleri ile karşılaşabiliyorsunuz. Örneğin telefona bağlı olmadan aylık 15 TL ücretle izleme gibi bir teklifle karşılaşmanız mümkün oluyor.

Telefon Hattına Bağlı Olarak Fatura Kesiliyor

Türk Telekom Tivibu hizmeti verirken aylık 5 TL yada 1 TL ücretle izlenebilecek bu hizmetin alımında birden fazla cep telefonuna referans ekleyebiliyor. Bu sebeple hattın birisinde dahi değişiklik olsa bu sefer Tivibu faturanız yükselmiş oluyor.

Yorum yapın

Krediler