Telefondan Google Hesabı Nasıl Açılır?

Hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelen google dijital dünyanın her alanına parsel koymuş durumda. Nitekim herkesin kullandığı android telefonlarda da google işletimine sahip olması özellikle akıllı telefon google hesabı nasıl açılır sorusunu beraberinde getiriyor. Aslında çok kolay olan bu işlemi telefonu ilk başlattığınızda karşınıza çıkan yönergeler sizi yönlendiriyor ve kolayca hesap açımı yapabiliyorsunuz. Eski hesabınızı buradan aktif hale getirebilirken yeni bir google hesabı almanız da mümkün.

Android Telefondan Google Hesabı Nasıl Açılır?

Burada iki farklı bir yoldan bahsetmek mümkün. Yeni aldığınız bir telefonu kullanıma açabilmeniz için google hesabınızın olması gerekir bu hesap üzerinden de telefonu etkinleştirirsiniz. Eğer kullanıma açık olan bir telefona yeni bir gmail hesabı eklemeniz gerekiyorsa bunun için öncelikli olarak telefonun ayarlar, hesaplar menüsüne gidin. Bu menünün en altında hesap ekle menüsü ile devam ediyorsunuz ve açılan sayfadan hesap türünü google seçiyorsunuz. Burada da açılan sayfadan yeni hesap butonu ile devam ediyorsunuz. Daha sonra Adınız soyadınızı yazın. Sonra sağa olan ok ile yeni ileri yapıyorsunuz ve açılan yerden e-mail adresinizi yazıyorsunuz. Daha sonra ise en az sekiz haneli bir şifre oluşturmanız gerekiyor. Burada harf yada rakam kullanabilirsiniz. Şifrenizi tekrar yazdıktan sonra unutma ihtimaline karşı şifre kurtarma ayarları da yapabilirsiniz.

Hesap açılımı sırasında size uygulama direk olarak Google Play haberleri ve kampanyaları hakkında bilgi almak isteyip istemediğinizi sorar. Buna onay verip vermemek size kalmış bir durum. Fakat hizmet şartlarını ve gizlilik politikasın kabul etmeniz zorunlu. Bu onay sonrası gmail ve google hesabının vereceği hizmetlerden faydalanmaya başlayabiliyorsunuz.

Akıllı telefon kullanmak istiyorsanız ve bu telefonda android işletimine sahip ise mutlaka bir google hesabı olmanız gerekiyor. Aksi takdirde bu telefonu kullanabilmeniz de mümkün değil. Bunun yanında tabi diğer uygulamaları indirebileceğiniz Google Play size hizmet vermez. İstediklerinizi indirerek kullanamazsınız, uygulamaları güncelleyemezsiniz. Öncelikli olarak Google hesabı açmak için gmail hesabınızın olması gerekir. Buradan alacağınız mail üzerinden işlemlerinizi yürütür, hesabınızdaki yani rehberinizdeki kişileri ekler, siler istediğinizde de dosyayı indirerek başka bir gmail hesabı üzerine aktarımını yapabilirsiniz. Oldukça kullanışlı ve kolay olan bu hizmet sayesinde tüm dünyaya cebinizden ulaşabilmeniz mümkün.

 

Telefondan Google Hesabı Açma

Kısaca anlatmak gerekirse;

 • Ayarlar
 • Hesaplar
 • Hesap Ekle
 • (Google Hesabı)
 • Yeni Hesap
 • Ad Soyad ileri
 • Mail adresi ileri
 • Şifre oluştur
 • Hizmet Şartlarını onayla

İle telefondan google hesabını açmış olursunuz.

“Telefondan Google Hesabı Nasıl Açılır?” üzerine 2 yorum

  • Metin bey android telefonlara başka hesaplar adı altında mevcut olan tüm mail hesaplarınızı ekleyebilirsiniz.

   Yanıtla

Yorum yapın

Krediler