TEB Yazar Kasa Pos Başvurusu TEB POS Destek

TEB Yazar Kasa POS Türkiye Ekonomi Bankasının hizmete sunduğu 8 TEB POS cihazından sadeci birisi. Bununla birlikte Ortak POS, DCC POS, Sanal POS, POS Plus+, Sabit Ücretli POS, Bonus POS, Döviz POS cihazları da bulunuyor.

Tüketicilerin harcama ödemelerini kredi kartları ile yapıyor olması nedeniyle ticari firmalarda bu harcamaları kabul edebilmek için bankalardan pos cihazı almaktadır. Bankaların kartlara yapmış olduğu kampanyaları tüketicilerin bankanın üyesi olduğu iş yerlerinden yapması kampanyalardan yararlanma anlamına geliyor. Bu nedenle başka banka poslarından yaptıkları ödemeler için kampanyaya dahil olmamaktadırlar. Bu durum tüketicileri bankanın üyesi olduğu işyerlerine yönlendirdiğinden dolayı firmalar ticari olarak kayıp yaşamak istemezler. Bu yüzden kampanyayı yapan bankanın pos cihazını almakla yetinirler.

Kredi Kartı kampanyalarını sürekli güncelleyen TEB bu konuda önde olan bankalar arasındaki yerini koruyor. Kampanyalara TEB Bonus kredi kartı ile katılmak isteyen kişilerin yapması gereken işlem ise bu kartın geçtiği üye işyerlerinden alışveriş yapmaktır. Ayrıca bu alışverişler sonrasında kazanılan para puanlar ve bonuslar yine bu iş yerlerinden yapılabiliyor. Bu durum ticari işletmeleri TEB Pos cihazı almaya yönlendiriyor. Bu durumda işletmelere TEB Yazar Kasa POS başvurusu yapmak kalıyor.

 Tüketicilerin yaptığı alışverişler neticesinde kredi kartını pos cihazından geçirirler ve kartın şifresi ile ödeme işlemini tamamlarlar. Nakit paranın en büyük gücü haline gelen kartların güvencesi olan şifreler olmadan harcama yapabilmeniz için kartınızın temassız özelliğinin bulunması gerekir. Hatta bu özellikte yetmez harcama limitiniz 90 TL ile sınırlı olur. Point Of Sale kelimelerinin baş harflerinden oluşan POS’un türkçe anlamı ise satış noktasıdır. TEB Bonus kredi kartı ile her dönem yaptığı bir kampanya mutlaka vardır ve bundan sonra da olacaktır. Çünkü bankalar harcama yapmaya teşvik edici kampanyalar ile harcama yaptırırlarken aynı zamanda para kazanmaya başlarlar. Bu nedenle kampanyalar bankalar için önem arz ediyor.

Düzenlenen kampanyalarda ödeme yapılan cihazın bankaya ait olması ilk şartlardan. Bu nedenle TEB yaptığı kampanyaların ödemlerini de TEB POS cihazları üzerinden yapılmasını talep ediyor. Bu durumda para kazanma arzusu içindeki işletmelerde para kazanmak ve zarar etmemek adına TEB Yazarkasa POS başvurusu yapmak zorunda kalıyorlar.

TEB Yazar Kasa POS Başvurusu Nasıl Yapılır?

POS cihazı almak isteyen işletmelerin ilk başvuru adresi TEB şubeleri oluyor. Buradan yapacağınız başvuru ile sözleşme imzalayarak işlemlerinizi tamamlayabiliyorsunuz. Diğer bir yol ise internet üzerinden yapılıyor. TEB resmi internet sitesine girdikten sonra Esnafa özel menüsü takibi ile  TEB POS ve üye işyerleri sayfasına geçiyoruz. Buradan sonra ziyaretiniz pos ürünlerini yazdığı menüden POS cihazınızı seçmeniz kalıyor. Buradaki formu tanzim ederek gerekli başvuruları yapmış oluyorsunuz.

TEB Yazar Kasa POS Başvurusu İçin Neler İsteniyor?

TEB POS çeşitlerinden birine başvuru yapabilmeniz için şahıs firmaları Vergi Levhası, İmza Beyannamesi, Oda Kayıt Belgesi ve Nüfus Cüzdanı ile başvuru yapıyor. Ticari ortaklı olanlari se Ticaret Sicil Gazetesi, firma ortaklarına ait nüfus cüzdanları, imza sirküleri ve vergi levhası ile başvuru yapabiliyor.

TEB POS Cihazı Ücretleri Ne Kadar?

TEB tahsis ettiği POS cihazlarını ciro ile sınırlandırarak aylık sabit ücret ile vermektedir. Bunun için ciro tutarına göre sabit ücrette değişiklik gösterir. 1.500 TL için aylık sabit ücretiniz 45 TL iken ÖKC POS için 77 TL.  100 bin lira için 1.722 TL sabit ücretin ÖKC POS karşılığı ise 1.782 TL. Yapacağınız harcamalar neticesinde alacağınız POS cihazı için ödeme yapmakla yükümlüsünüz.

50 Bin lira ciro yapan işletmeler bu limit ile % 0 komisyon ve 0 bloke ile çalışabiliyor. Sabit ücretli POS cihazı ise taahhüt ile yapılıyor.

TEB POS Destek Hattı

TEB’den aldığınız ve alacağınız POS cihazları için teknik destek hattı bulunuyor. Bu hattın numarası 0 216 635 65 12. Bu numarayı arayarak cihazlarınızdaki arıza, rolu talebi, provizyon işlemleri, sanal pos işlemleri, hesap sorunları gibi teknik bilgilere ulaşıyor ve yardım alabiliyorsunuz.

TEB POS Cihazı Alan İşletmelerin Dikkat Etmesi Gerektiği Hususlar

Bankadan cihaz alarak ödeme kabul eden işletmelerin güvenlik açısından dikkat etmeleri gereken hususlar bulunuyor. Bu hususlar için alıcı işletmeler bilgilendiriliyor. Hangi kartlardan alınıyor, kartın üzerindeki numaralar nizami mi, kullanma tarihleri uygun mu, kartın arkasında tüketicinin imzası bulunuyor mu gibi hususları işletmeler dikkat etmeli.

TEB POS Cihazı Başvurusu ve sonrasındaki işlemleriniz için merak ettiğiniz hususları aşağıdaki yorumlar bölümüne yazabilirsiniz. webkredi.org ailesi olarak merak ettiğiniz hususları ayrıca cevaplandıracağız.

webkredi.org

Yorum yapın

Krediler