TEB QR Kodu İle Para Çekme

QR kodu ile para çekmek isteyen TEB müşterilerinin izlemesi gereken yol hakkında bilgi verelim. Son yıllarda bankaların müşterilerine sunmuş olduğu kolaylıklar arasında yer alan bu işlemi yaparak sizlerde yanınızda kartınız olmadan para çekme işlemini son derece basit bir şekilde yapabilirsiniz. TEB QR kodu ile para çekme işlemini yapmak için izlemeniz gereken adımlara göz atalım.

QR kodu kullanarak para çekme

TEB üzerinden QR kodu kullanarak para çekmek için yapmanız gereken öncelikli TEB’in mobil bankacılık hizmetini kullanıyor olmanız gerekmektedir. Mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapma şansınızın olduğunu unutmayınız. TEB mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra menülerin altında bulunan QR kodu menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir.

Şimdi sizlere yapmamız gerekenler adım adım sade şekilde anlatacağız:

QR kodu ile ATM’den para çekme

  • Mobil bankacılık üzerinden QR kodu ile giriş yaptıktan sonra sizlerden şifre girmeniz istenecektir.
  • Sonrasında karşınıza çıkan menüden para çıkma menüsüne giriş yaparak buradan paranın çekileceği hesabı seçmeniz gerekmektedir. Hesabı seçtikten hemen sonra çekmek istediğiniz tutarı yazdıktan sonra sağ üst köşede bulunan devam tuşuna basmanız gerekmektedir.
  • Bu işlemleri yaptıktan hemen sonra işlemlerin geri kalanına TEB ATM üzerinden devam ediyoruz.
  • ATM’nin giriş tuşuna bastıktan hemen sonra karşımıza çıkan menülerden TEB Qr Kodu İle para çekme menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında karşınıza çıkan QR kodu ile para çekme menüsüne tıkladıktan hemen sonra cep telefonlarınızda bulunan TEB mobil bankacılığın açık olan QR kamerası ile ATM üzerinde yer alan QR kodunu hizalayarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.
  • Sonrasında karşınıza çıkan menü içerisinde çekilecek tutarın girişini yaptıktan hemen sonra sizlerde para çekme işlemine devam etme şansını yakalamış olacaksınız.
  • Tutarı da yazdıktan hemen sonra karşınıza gelen menü içerisinde devam tuşuna basarak buradan işlemlerinize devam edebilirsiniz. Son derece basit olan bu işlem sayesinde artık yanınızda para bulundurmanıza gerek kalmadan işlemlerinizi başarılı bir şekilde devam edebilirsiniz.

TEB’in müşterilerine sunmuş olduğu bu kolaylık sayesinde QR kodu kullanarak sizlerde bundan sonra herhangi bir TEB ATM’si üzerinden para çekme şansını yakalamış olacaksınız.

QR Kod İle Para Çekmek Sorun Olur mu?

Bankalar teknolojiyi takip etmek zorunda. Diğer bankalar nasıl bu işlem için adım  atıyorsa rekabet gücü içinde bu adım atılmalı. Teknoloji ile çalışan ekipmanlardaki teknik arızlar nedeni ile bir takın problemler yaşanabilir. Zira bu durum her şey için geçerli. Yapılan şikayetlerde para alamadıkları halde çekilmiş gibi göründüğü, istenilen günde para çekilemediği gibi hususların bulunduğu, bazıları için ise belirlenen limitin düşük olması gibi hususlar bulunuyor. Fakat bu hususların önüne geçebilmeniz için banka şubenize başvurarak talimat vermeniz halinde banka yetkileri yeterince yardımcı olabiliyorlar. Bu nedenle yapılan şikayetlere çok fazla itibar edilmemesi gerekir diye düşünüyorum. Bu tür uygulamalar her daim karşınıza çıkabileceğinden yine de TEB QR Kodu İle Para Çekme işleminin alternatif olarak değerlendirilmelidir.

Şundan emin olabilirsiniz ki QR kodla para çekme işlemi en az kartla para çekmek kadar güvenilirdir. İnsanlar arasında bir yanlış algı söz konusu. Herkes sanıyor ki “yeni teknolojiler illa ki açıklarla ve zaafiyetlerle piyasaya sürülecek“. Halbuki emin olun öyle bir kaide yok arkadaşlar. Emin olun çoğu zaman yeni teknoloji eskisinin güvensizliğini, hantallığını def etmek için icat edilmektedir.

 

Bu yukarıdaki görselde yer alan aşamaları takip ederek siz de bu işlemi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Korkmanıza hiç gerek yok. Merak etmeyin eğer teknik bir arıza olursa paranız atm tarafından yutulmayacaktır. Hesabınızda güvenle tutulmaya devam edecektir. Bu noktada başınıza gelebilecek en kötü ihtimal geçici olarak söz konusu meblanın bankada askıda tutulmasıdır. Böylesi bir durumda da en geç 15 gün içerisinde tüm paranız hesabınıza tanımlanmaktadır.

Yorum yapın

Krediler