TEB Pos Destek Hattı TEB Pos İş Yeri Üyesi Olmak

Öncelikle POS nedir? POS (Point Of Sale), alışverişlerde kullandığımız kart hesabının alışveriş yapmak için bakiyesinin yeterli olup olmadığını, yapılacak olan alışverişin hangi iş yerinden, hangi banka ve hangi kredi kartı ile yapıldığı bilgilerinin doğruluğunun teyit edilmesinden sonra alışveriş miktarının karttan ödenmesi işlemini tamamlayan cihaz olarak tanımlanır. TEB POS uygulamalarında, Ortak Pos, DCC Pos, Sanal Pos, Yazarkasa Pos gibi ürün seçenekleri bulunmaktadır.

Pos Çeşitleri Hangi Hizmetlerde Kullanılıyor?

Ortak Pos cihazı ile sizlere herhangi bir ek maliyet yaratmadan diğer bankalara ait uygulamalarını da tek Pos üzerinden işlem gerçekleştirebilmektedir.

DCC Pos uygulaması ise yurt dışı bankalara ait kartlarla yapılan işlemleri, kartın hangi para birimi ile işlem yapacağını belirleyen uygulamadır. TEB DCC POS uygulamasıyla, kartın ödeme tutarını, kendi para biriminde ödemesi ve hesabına kendi para biriminde yansımasını sağlanmaktadır.

Sanal Pos uygulaması elektronik ticarete yapan şirketlerin internet üzerinden satmış olduğu ürünlerin bedelinin, güvenli bir ortamda kredi kartı ile satışının gerçekleştirildiği bir yazılımdır. Yapılan işlemlerin zaman ve iş gücü kazanma ile yapılan işlemlerin etkin bir şekilde kontrol edilmesi ve yönetilmesini sağlamaktadır. Sanal Pos firmalara internet üzerinden geniş müşteri ağı ve satış olanağı sunar. Firmaların pazarlarının genişlemesini sağlar. Firmalar günün her saatinde ve dünyanın her yerinde müşterilerine ürünlerini sunabilmektedir.

Üye İşyeri Olmak

Üye işyeri olmanın getirmiş olduğu bazı avantajlar vardır. Bunlar;

  • İşyerinde hazır nakit bulundurma zorunluluğu olmaz.
  • Nakit işlemler sonucu kaynaklanan bazı kasa farkı sorunları ortadan kalkar.
  • Her müşteri nakit kullanmaz, bu müşteriler için tercih sebebi oluşturur.
  • Yapılan işlemlerde nakit durumu bankadaki hesaptan daha kolay kontrol edilir.
  • İşlemler hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleşir.

TEB Pos cihazından yapılan işlemler sonunda gün sonu işlemi yapılmalıdır. Gün sonu işlemi yapılmaz ise yapılan işlemlerin bankadaki hesabınıza aktarılmasında gecikme durumu söz konusu olur.

Arıza ve Teknik Yardım

Herhangi bir sorun yaşandığı zaman kullanmış olduğunuz POS cihazı ile ilgili olarak TEB Pos Destek Hattı Müşteri Hizmetlerini arayarak hizmet alabilirsiniz. Ya da TEB Pos Destek için size en yakın TEB banka şubesine giderek yardım alma imkanınız bulunmaktadır.

Yorum yapın

Krediler