TEB POS Cihazının Avantajları SMS Başvurusu

Parasal olarak özellikle çok nakit bulunduran işletmeler güvenlik riski oluşturur. Alacağınız POS cihazı ile nakit bulundurmaktan kurtulursunuz. Ayrıca satış sonrası oluşan kasa ve nakit farkı sorunları ortadan kalkmış olur. Kredi kartı kullanmayı tercih eden kişiler nedeniyle ticari olarak kaybınız oluşmaz ve dijital ortamlarda hesaplarınızı da anlık olarak takip edebilirsiniz. 7-24 her daim teknik destek alabildiğiniz TEB POS cihazları ile gelirleriniz artar ve düzenlenen kampanyalar ile daha çok alışveriş yapılmış olur.

TEB POS Kod 10 Nedir?

Türkiye Ekonomi Bankası ticari faaliyet halindeki müşterilerine 8 farklı çeşitte POS cihazı tahsis etmektedir. Tahsis edilen cihazlar sabit ücretli yada sıfır komisyonla verilirken bu cihazlardan ödeme alınabilmesi için bazı şartların yerine getirilmesi gerekirken dikkat edilmesi gereken hususlarda bulunuyor. Bu hususlardan birisi ise TEB POS Kod 10 ile ticari müşterilerini sunuluyor. Peki bu kod 10 nedir? Bunun için POS sahibi ne yapmalıdır?

Kredi kartları ödeme aracı olarak kullanılması nedeniyle aynı zamanda kayıp, çalıntı gibi hususların yanında dolandırıcılık amaçlı da kullanılabiliyor. Bu nedenle müşterilerinin maddi kayıplarının önüne geçmek müşterilerinin güvenliğini sağlamak adına TEB bazı adımlar atıyor. Bu adımlardan birisi olan kod 10 kartı kullanacak olan kişiden şüphelenilmesi halinde isteniyor. Ödemeyi alacak olan işletme şüphelendiği kart için TEB Ürün Güvenliği Birimini araması gerekiyor. Bu aramada ise zaman kaybına neden olmadan işlem sonuçlandırılması için KOD 10 MESAJIM VAR deniliyor. Bu kod ile birlikte işletme ödeme yapacak kişiyi kuşkulandırmadan kartı alması, müşteriye iade etmeden de güvenliği arayıp kart numarası ile kart özelliklerinden güvenlik biriminin sorgulamasını istiyor. Sorgulama sonrası ise kart çalıntı veya kayıp ise kişiye vermeden ödemeyi almıyor.

Ödeme esnasında ayrıca POS cihazı kartla ilgili olarak kayıp çalıntı mesajı alınabiliyor. Bu tür durumlarda işletmenin kişiyle münakaşaya girmeden ve kendilerinin güvenliğini zora sokmadan karta el koymaları uygun oluyor. El konulan kartlar da banka şubesine teslim edilmeli.

Ödül Veriliyor?

TEB Bonus kredi kartları tüketicilere güvenli olarak teslim ediliyor ve harcamalardan bankalarda sorumlu. Bu tür sorunların önüne geçilmesi için bankalar bazı uygulamalara imza atıyor. TEB kayıp ve çalıntı kartların üyesi olduğu işletmelerce fark edilmesi ve el konulması halinde bu işlemi uygulayan üyelerini ödüllendiriyor.

Ticari bir işletme sahibi olarak henüz TEB POS cihazlarından almamışsanız ticari olarak kaybınız oluşabilir. Bu nedenle TEB Yazar Kasa POS Başvurusu yapmanız uygun olabilir. Başvuru SMS yoluyla da yapılabiliyor. Bunun için POS yazıp 4663’e SMS gönderiyorsunuz. Bu başvuru ile banka size iletişime geçiyor ve gerekli işlemleri size bildiriyor.

webkredi.org

Yorum yapın

Krediler