TEB Güncel Kredi Faiz Oranları ve Başvuru Yolları

Para ihtiyacınıza çözüm yollarından olan ihtiyaç kredilerini almanın diğer bir yolu da TEB. Başvuru sahibinin özelliklerine göre nakit ihtiyacını karşılamak için vatandaşlara hizmet veren banka 60 aya varan vadelerle tüketicilere maddi destek sağlamaya devam ediyor. Bu anlamda Güncel TEB Kredi Faizleri ve hesaplama ile aylık ödeyeceğiniz tutalar da değişlik gösteriyor.

TEB Güncel Kredi Faiz Oranları ve Başvuru Yolları

Alacağınız kredinin miktarı ne kadar olursa olsun almış olduğunuz dönemde hesaplanan tutarlar üzerinden sabit olarak geri ödemesi sağlanıyor. Vade boyunca tutar değişmiyor ki, artan gelirinize göre ödemeniz de sabit kalıyor.

TEB Kredi Örnek Ödeme, Hesaplama

Kredi Tutarı 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48
10 Bin Lira 990 575 441 378
20 Bin Lira 1.980 1.150 883 756
30 Bin Lira 2.970 1.725 1.325 1.135

TEB Kredisi İçin Gerekli Belgeler

TEB bir çok kredi başvurusu için belge talep etmezken başvuru sahibinin durumuna istinaden belge isteyebiliyor. Başlıca istenilen belgeler şu şekilde,

  • Olmazsa olmaz Kimlik Belgesi
  • Düzenli Gelirinizi Gösteren Maaş Bordrosu
  • Ticari kişilikler için Vergi Levhası, Ticaret Sicil Gazetesi
  • Gerekli görüldüğünde kefil ve kefile dair gelir belgesi

Maaş bordrosu olmayan kişilerin gelir yazısı ile bu krediye başvurabilmesi de mümkün. Maaş yazınızı çalıştığınız iş yerinden alırken antetli olması, gerektiğinde imza sirküleri alınması gerekebilir.

1927 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren TEB, tüketicilerin taleplerine göre farklı bankacılık hizmetlerine en uygun koşullarda sunmaya çalışıyor.

TEB Krediye Başvuru Yolları

Açıkcası sahip olduğunuz bütün iletişim kanalları üzerinden TEB kredilerine başvuru yapabiliyorsunuz. Yapacağınız her yol ile anında cevap ile hizmet alabilme olanağı da bulunuyor. Başvuru yolları kısaca şu şekilde;

  • Banka Şubelerinden : En yakın banka şubesine ziyarette bulunarak müşteri temsilcisi ile birebir her türlü kredi başvurunuzu yapıyor ve onay alınması ile gün içerisinde kredinizi alarak kullanıma başlayabiliyorsunuz. Geçmişte yapılan kredi başvurularından farkı hızlı bir şekilde kredi tahsisisin yapılması diyebiliriz.
  • Müşteri Hizmetlerini Arayarak: TEB iletişim kanallarından, 444 0 666 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak telefon bankacılığını kullanabilir ve buradan talebiniz doğrultusunda kredi talebinde bulunabilirsiniz.
  • SMS İle Krediye Başvuru : TEB kredi başvurusunun en hızlı ve pratik olanı SMS ile başvuru yapılanı. Kredi boşluk TC no yazılarak 4466’ya göndereceğiniz bir SMS ile kredi başvurunuzu yapmış oluyorsunuz ve yine aynı yollara kredinize onay cebinize yansıyor.
  • ATM’den Başvuru : Banka şubelerine nazaran sayıca daha fazla olan ATM’ler nüfusun yoğun olduğu bölgelerde tüketicilere hizmet veriyor. Kredi talebinizi size en yakın bankamatik üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz ve burada hesabınızın olması ile kredi talebiniz daha hızlı onaylanabiliyor.
  • İnternet Üzerinden Kredi : Günümüzün en yaygın kredi başvuru yollarından birisi internet halini aldı. TEB internet sitesinden girerek gerekli kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sonucunu ise başvurum nerede sayfasından yapabiliyorsunuz.
  • CepteTeb Kredi Başvurusu : TEB internet bankacılığının mobil uygulaması olan Cepteteb ile kredi başvurunuzu yapmanız ve dakikalar içerisinde verilecek onay ile hesabınıza yatan kredinizi anında kullanıma başlayabiliyorsunuz. En pratik kredi başvurusu Cepteteb üzerinden yapılıyor.
TEB Kredisine Ödeyeceğiniz Masraflar

Muhtemel olarak başvuru sonrasında kredi alabileceğiniz TEB ihtiyaç kredisi içi alacağınız tutarın binde beşi oranında Kredi Tahsis Ücreti, BSMV, KKDF ödemesi ve hayat sigortası yaptırmanız halinde bu sigorta için poliçe tutarını ödemekle yükümlü oluyorsunuz. Poliçe tutarı yaşa ve diğer özelliklere göre farklılık gösterebiliyor.

Zaman zaman ekonomik durumlara göre faiz oranlarında güncellemeye giden TEB, ticari konumunu göz önünde tutarak müşterilerine benzersiz hizmet vermeye çalışıyor.

TEB Pratik Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası müşterilerine hızlı çözüm yolu bulunması adına 12 bin 500 lira maksimum limiti olan TEB Pratik Kredi imkanı veriyor. Bu krediye başvuru için yine aynı şartlar sağlanıyor. SMS ile pratik krediye başvuru sonucu kredinizi alabiliyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler