TEB ATM Günlük Para Çekme Yatırma Limitleri TEB Bankamatik Limitleri

Türkiye banka işlemleri yapılması her geçen gün gelişen ve daha çok online şekiller ile internet bankacılığı gibi alanlara yönelmeler ile ileriye gitmektedir. Fakat Atm’lerin de bir ihtiyaç olması göz ardı edilemeyecek bir durumdur. Bankaların teknoloji olarak yatırım yapmış oldukları türler içinde de müşteriler atmler aracılığı ile para yatırım ile para çekim işlemleri de yapılır. TEB Atm para çekim ve para yatırım limiti işlemi şubesi işini hafifletmekte ve beraberinde de müşterilerde işleri kolaylaştırır. Mesai saati dışında da Atm’ler üzerinde de para çekim ve yatırım işlemlerinin yapılması içinde karşılanması mümkün olur.

Çekme Limiti

ATM’ler aracılığı ile para yatırım limitinin olmaması ile beraberinde de istenilen limitlerde ve üzerinde para yatırmanız mümkün olur. Ama atm üzerinden de para çekim işlemi limitleri her banka için müşterilerine sunacakları bir inisiyatif ve ATM kapasite durumlarına göre ayarlanır. Türkiye Ekonomi Bankası müşterilerine atmler üzerinden de günlük olarak bir para çekim limitleri 1.000 türk lirası olarak da belirlenmiş, müşterilerin gruplarına göre de para çekim limitleri olarak da değişim gösterir.

Türkiye Ekonomi bankası bu açıdan da müşterilerine düşük bir seviyede hizmet sunmaktadır. Atm sayesinde şubelerde yük azalırken müşteriler de mesai saatlerinin dışında TEB Atm para çekim ve para yatırım limiti olanağı sunulur. Ama, bankalar tarafından Para yatırım işlemleri için de tutar sınırlamaları getirmeden Atm’nin kapasite gereği bir defa da Atm’den en çok yatırılacak olan para miktarları 30 adet banknot olarak belirlenir. Bu limitten aşılma durumu olmaz.

Komisyon Olmadan Atmden Nasıl Daha Da Çok Para Çekme İşlemi Yapılır

TEB Atm para çekim ve para yatırım limiti  limitleri üzerinde bir miktar çekmek isterseniz de belirli bir komisyon ödemek zorunda kalırsınız. (Bu komisyon her banka için farklılık gösterebilir.) Bu durumlar içinde de bazen bankalar tarafından da müşterilere yardımcı olmak ile birlikte para çekimi limitlerini yükseltir. Yalnız sizin ilk önce bankanız ile iletişim kurarak ve para çekim limiti yükseltilmesi için talepte bulunun.

Eğer ki bu talebiniz banka yetkilileri tarafından da kabul edilmez, yok sayılır ise, yapmanız gerekli olan bir tek işleminiz olur o işlem de, gece yarısı olmadan (00:00) en yakın ATM’den günlük limitinizi çekmek ve hemen sonrasında ise saat 12 (00:01) geçişi sonrasında hemen belli olan diğer bir gün limit çekme işlemi yapmanız gerekir.

TEB ATM Limitini Nasıl Artırırım?

Bankacılık işlemlerinde kullandığınız ATM limitleri işlerinize ve size yeterli oranlarda nakite cevap veremeyebilir. Bu gayet normal. Bankalar mevduat alırken limitini yüksek tutarlar fakat tüketiciye verirken limiti düşürürler. Amaç bankada para tutmak, mevduat kazandırmak ve günlük mevduatlarla kazanç sağlamak oluyor.

Sizinde kendi potansiyelinize göre daha yüksek tutarlarda limitlere ihtiyacınız olabilir. Bu durumda hesabınızın bulunduğu banka şubesine başvurarak  mevcut limitlerinizde artırım talep edebilirsiniz. Sizin banka ile münasebeniz sonrası para trafiğinizin uygun bulunması halinde TEB Atm para çekim ve para yatırım limiti artırıma gidebilir.

TEB Limit Üstü Çekim İçin Masraf Ödemesi Yapmalısınız

Diğer bankalara göre daha düşük oranlarda para çekimine olanak veren TEB bu limitlerin üzerinde para çekilmesi halinde masraf kesintisi yapıyor. Yani kendinize ait parayı çekmek için bankaya komisyon vermek zorunda kalıyorsunuz. Bu ne kadar doğru bir hareket olur tartışılır ama, banka hesaplarını kullanıyorsanız, kullanmak zorundaysanız bankanın kurallarına da itaat etmekle yükümlüsünüz.

Yorum yapın

Krediler