Şubeye Gitmeden Oturduğun Yerden Ücretsiz Banka Hesabı

Geçmişte banka hesabını açmak için banka şubesine gitmek ve kimlik dışında bir çok belge gerekirken günümüzde artık oturduğun yerden banka hesabı açabiliyorsunuz. İnternet elbette dünyamıza bir çok hareketin yanında kolaylığı da getirdi. Bu sayede hesap açmak, kredi çekmek, para transferleri gibi bir çok bankacılık hizmetini çevrim içi alabiliyorsunuz.

DİKKAT:  Bunun için bankalar kargo şirketleri ile anlaşma yapmış durumdadır. Artık kapınıza kadar geliyorlar ve size 50 sayfaya yakın evrakları imzalatıp banka hesabı açtırabiliyorlar. Böyle bir durumda kendinizi emniyete almak için imza attığınız her bir sayfanın fotokopisini çekiniz. Ya da cep telefonunuzla fotoğraf çekiniz. Size “aynısının imzasız versiyonunu vermeyi teklif edeceklerdir”. Buna sakın aldanmayın. Çünkü 50 sayfa dökümanı okumanız imkansız olduğu gibi imzaladığınız evraktan farklı cümleler için evrak vermeleri de olasıdır. Unutmayın ki attığınız ıslak imza sizi çok büyük borçlara sokabilir. Kimseye güvenmeyin!

TÜYO: Arkadaşlar banka hesapları yanında herhangi şekilde şubeye gitmeden açabileceğiniz bitcoin cüzdanları da işinizi görebilir. Bu cüzdanlara düşük maliyetle bitcoin satın alıp sermaye muhafaza edebilirsiniz. İnanın gelecekte insanlar devletlerin yoğun kontrolündeki bankalara değil de bitcoin cüzdanlarına daha çok talepte bulunacak. Her işleme vergi kesen, arkasına yasaları alıp lüzumsuz harç/masraf çıkaran bankalar yerine bitcoin daha mantıklı gözükmektedir.

Banka Şubesine Gitmeden Banka Hesabı Açma

Bankalarda hesap açma işlemi başlı başına özellik taşıyor. İlk etapta vadesiz mevduat hesabı açılması gerekiyor ki bunun yanında diğer vadeli mevduatlar, altın ve döviz gibi yatırıma has hesaplarda açılması söz konusu. Kişi geçmiş tecrübelerine dayanarak günümüzde de banka hesabını açmak için banka şubesine gitme düşüncesini kavramış. Fakat şubeye gitmeden, oturduğunuz yerde banka hesabı açılmasının yolu açıldı ve bu hizmet sayesinde bir çok kişi istediği bankanın istediği şubesinde hesap sahibi oldu. Günümüz dijital çağ ve buna bağlı olarak bankacılık hizmetleri ve işlemleri de internet bankacılığında yoğunlaştı. Her ne kadar fiziki olarak para yatırım çekme imkanlarına kavuşamasak ta diğer tüm bankacılık hizmetleri bilgisayar ve akıllı telefonlar ile her daim yanımızda oldu.

Bankalarda hesap açılması elbette kişilerin ıslak imzalarına bağlı olarak yapılması gereken bir husus. Dijital ortamda açılan hesaplar ile bu sözleşmelerin imzalanması imkanı da bankaların anlaşmalı kuryeleri tarafından gerçekleştiriliyor. Burada hesap açılması için talepte bulunmanızın ardından banka gerekli koşulların sağlanması amacıyla sözleşme ve işlemlerinizi yerine getirmek için imzanızı olduğunuz yere kurye göndererek alıyor. Bu imza süreci tamamlanmasının ardından kurye sözleşmeyi bankaya iade ediyor ve bu iade sonrası da hesabınız açılmış oluyor. Daha sonraki zamanlarda da hesabınıza ait size tanzim edilen bankamatik kartı yine kurye aracılığı ile size gönderiliyor ki sizde bununla ATM’lerden işlem yapabilme imkanlarına sahip oluyorsunuz.

İnternet sayesinde dijital ortamları daha çok seven bankalar masrafların azalması nedeniyle bu yolu daha çok tercih eder oldu. Para transferlerine konu olabilecek EFT, havale, kredi tahsisleri, ödemeler sayesinde banka personel, banka şubesi gibi masraflardan uzak işlem yapılmasına olanak veriyor. Bu sayede hem tüketiciler kazanıyor hem de bankalar.

İnternetten Vadeli ve Vadesiz Hesap Nasıl Açılır?

Bu durumun adresi internet olsa da bankanın kendi mevzuatına göre değişiklik gösterebiliyor. Adımların atılmasında hareketler aynı olsa da sonuçlandırma bankanın kendi belirlediği koşullarda gerçekleştiriliyor. Bu anlamda bankalar arasında bir değerlendirmeye gidersek banka şubesine gitmeden oturduğun yerde hesap açmanın adımları şu şekilde oluyor.

Enpara İnternetten Hesap Açma

QNB Finansbank’ın internet markası olan enpara.com adresi ile hesap açımına adım atabiliyorsunuz. Aslında Türkiye de internet üzerinden hesap açılmasında ilk adımı QNB Finansbank’ın attığını belirtmekte fayda olacaktır. Masrafsız bankacılık kampanyasıyla verdiği hizmetlerden masraf almayan banka bu sayede önemli bir müşteri potansiyeline kavuştu. Bu anlamda enpara nedir başlığı sizin için anlamlı olabilir. Enpara.com sitesine girdikten sonra ilgili menüden hesap açmayı tercih ediyorsunuz. Buradan kimlik ve telefon bilgileriinzin sonrasında ilgili formu tanzim ediyorsunuz. Buradaki işlem sonrası banka size hesap açılımı için randevu talep etmek için telefonla arıyor. Bu randevu sonrası bankanın yetkili personeli sizi yerinizde ziyaret ederek ilgili sözleşmelerin imzalanması ile size istediğiniz hesabın açılmasına olanak veriyor.

Cepte TEB İnternetten Hesap Açma

TEB müşterisi olmak istiyorum menüsü ile bu adımı atabilirsiniz. Cepte TEB hesap işletim ücreti almayan hesaplara sahip. Her ne kadar kendi sitesinde böyle belirtiliyor olsa da aslında Türkiye’de artık hiçbir banka hesap işletim ücreti kesmiyor. İnternetten yapacağınız başvuru sonrası vadesiz hesaplarınız ile ilgili işlemlerinizi yapabileceğiniz TEB hizmetlerini internet şubesi, 4440666 Telefon bankacılığı, bankamatikler ve şubelerden alabiliyorsunuz. Cepte TEB’li ol sayfasını ziyaret ederek banka hesabı açımı adımını atabilirsiniz.

Akbank Hesap Açma

Akbank müşterilerine hesap açma işlemini şubeden gerçekleştiriyor. Burada oturduğunuz yerden hesap açma işlemi için bankada daha önce hesabınızın olması gerekiyor. Akbank direkt ile hizmet veren banka buradan vadeli hesap, altın hesabı, döviz hesapları, yatırım fonları ve yatırım hesapları açma imkanı veriyor. Anlık olarak hesap açılması söz konusu iken açılan hesapların kapatılması ise şube üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Bu yönüyle bilgi toplumu olma yönünde başarılı atılımlar yapan Akbank bulunduğu sanal pozisyonu gerçekten hak etmektedir.

Ziraat Katılım Anında Hesap Aç

Katılım bankası olarak Ziraat Katılımı tercih etmek isteyen kişilerde internet üzerinden hesap açılması için başvuru yapabiliyor. Burada başvuru adresi ile giriş yaptıktan sonra ilgili formları doldurmanız yeterli oluyor.

Vakıfbank Oturduğun Yerden Hesap Açma

Vakıfbank henüz internet üzerinden vadesiz mevduat hesabı açılmasına olanak vermiyor. Fakat daha önce hesabı olan kişiler için hisse senedi hesabı açma imkanı bulunuyor. Bu sayfayı ziyaret ederek yatırım hesabı açmaya başlayabiliyorsunuz. Ancak bu hesap açılışından sonra sizden ek belge ya da bilgi isteyebilirler. Mesela imza sirküsünün ve biyometrik çekilmiş vesikalık fotoğrafın istenmesi söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda şube size süre tanıyacak ve o süreye kadar gereken evrakları getirmez iseniz hesabınızı askıya alabilecektir.

Denizbank Online Vadesiz Mevduat Hesabı Açma

Denizbank müşterisi olmayan kişilere vadesiz hesap açma imkanını internet üzerinden veriyor. Burada online vadesiz mevduat hesabı açma sayfasını ziyaret ediyorsunuz ve önceliğiniz ana hesap açma. Daha sonra vadesiz mevduat hesabı oluşturuyorsunuz ve bu hesap üzerinden de yatırım hesapları açabiliyorsunuz. Denizbank hesaplarında hesap işletim ücreti bulunmuyor.

Yorum yapın

Krediler