Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Bilindiği üzere bankalar kredi vermek konusunda sigortalı müşterileri tercih etmektedir. Ama bunun yanında sigortasız kişilerin de finansman desteğe ihtiyaç duyması ve bankalardan kredi desteği almak istemesi çok olağandır. Günümüzde öyle ki düzenli bir geliriniz ve sigortanız yoksa kredi imkânlarından faydalanmanız pek de mümkün değil. Hâlbuki günümüzde sigortalı ve sigortasız birçok kişi krediye ihtiyaç duymaktadır. Türkiye’ de bulunan bankalar arasında bunun bilincinde olan Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar da bulunmaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Değerli okurlar; sigortasız bir çalışana kredi vermek kayıtlı ve resmi prosedürlere göre iş yapan bir finansal kuruluş için maalesef çok zor. Çünkü finansal kuruluşlar kendilerinden daha üstte olan finansal şirketlere bu kredileri sigortalatmaktalar. Eğer verilen kredi belirli standartları karşılamayan kişilere verilirse bu takdirde bu kredinin sigortalatılması mümkün olmayacaktır. Ayrıca kocaman kurumsal bankalar siz borcunuza çok sadık olsanız dahi sizi yakından tanımadıkları için böylesine bir riske haklı olarak girmek istemeyeceklerdir. O sebeple akıl ve izan dahilinde davranıp  olmayacak duaya amin dememeye gayret edelim lütfen. ANCAK ELBETTE SİGORTALI BAŞKA BİR ÇALIŞANIN SİZE KEFİL OLMASI VE ÜZERİNİZE KAYITLI BİR TARLA/BAĞ/BAHÇE/İŞ YERİ/ EV OLMASI HALİNDE SİGORTASIZ ÇALIŞAN OLARAK KREDİ ALABİLMENİZ MÜMKÜN HALE GELECEKTİR.

TÜYO: Geçici süreliğine bile olsa sigortalı olmanız sizi o an için kurtaracaktır. Çünkü aslında bu kredilerin verilip verilemeyeceğini belirleyen şey matematiksel formüllere dayanan bir sistem. Hakkınızdaki onlarca verinin her biri değişik skorlarla eşleşir ve saklanır. Skorunuz ne kadar yüksek ise cazip oranlarda ve miktarlarda kredi alabilme ihtimaliniz de o kadar yükselir.

ARA BİLGİLENDİRME: Sigortasız olsanız da şirketinizden ödeme aldığınıza dair makbuz, fiş, dekont gibi belgeler mevcut ise ve bu belgeleri banka görevlisine gösterebilmeniz mümkün ise kredi alabilmeniz mümkün olabilir (ANCAK ELBETTE GARANTİ DEĞİL). Mesela yurt dışından bir firmada sanal olarak çalışıyor ve karşılığında yüksek miktarda maaş alıyor olabilirsiniz. Bu durumda SGK’nız olmayabilir. Sonuçta dünyanın 20-30 ülkesinden çalışanları olan yazılım firmaları var. Bu firmalar her ülkede ayrı ayrı şirket açıp, ofis kiralayıp korkunç masrafların ve devletlerin bitmek bilmeyen bürokratik kaprislerine boyun eğmeyebilirler.

Yine belirtmek gerekir ki sigortasız kişilerin kredi skoru düşük olacak diye bir kaide yoktur. Nice sigortasız kişi düzenli ödemeler yaparak, bir yerlerden toplu para elde ederek sicilini temiz tutmayı başarabilmiştir. Siz de eğer bu kategoriden iseniz içiniz rahat olsun. Sonuçta çalışmak zorunda değilsiniz. Akrabanız varlıklı olabilir. Bir yerden miras kalmış olabilir. Ya da sizi düzenli olarak finanse eden birileri vardır. Bankalar bu ihtimallerin farkındalar.

———-

Bankalar için kredi alacak olan kişinin sigortalı olması oldukça önemli bir husustur. Fakat kredi ihtiyacında olan ve sigortası olmayan kişilere de bu ihtiyaçlarını karşılamak için düzenli gelir belgesiyle kredi olanakları sunulmaktadır. Ayrıca bunun dışında kredi çekilecek olan bankada belli bir birikmişinizin olması da kredi çekmenize yardımcı olacaktır.

 Son yıllarda ortaya çıkan bu sigortasız kişiye kredi verme imkânı banka tarafından iyice araştırma yapılmak koşuluyla sağlanmaktadır. Bu koşullar arasında düzenli maaş aldığınıza dair belge ya da üzerinize kayıtlı gayrimenkul, otomobil, arsa veya iş yeri varsa bunlara ait belgeler yer almaktadır. Bu koşullarda sigortasız kişiye kredi verilmektedir. Sigortası olmayan kişilere 20.000 TL’ye kadar kredi verilmektedir. Sigortasız kişilere kredi veren bankaların isimleri şu şekildedir: İş Bankası, Halkbank, Yapı Kredi Bankası, Denizbank, ING Bank ve Finansbank. Uygun kriterleri sağlamak koşuluyla sigorta şartı olmadan da kefilsiz ve gelir belgesiz olarak bu bankalardan kredi çekmek mümkün. Günümüzde sigortasız kişilere kredi çıkartan bankalar sayesinde birçok ev hanımı ve de öğrenci bu şekilde kredi imkânlarından faydalanmaktadır.

NOT: Yukarıda da belirttiğim gibi bazı taktiksel hamleler ile ciddi miktarlarda kredi çıkartabilmeniz ve bunu hesabınıza tek seferde aktarabilmeniz mümkündür. Umudunuzu kesmeyin ve muhakkak şubeye gidip şansınızı deneyin. Neticede atalarımız “can çıkmadan umut çıkmaz” demişler…

Yorum yapın

Krediler