Sigortadan Araç Nasıl Alınır?

Günümüzde bir sektör haline gele sigortadan araç alarak satma işi, aslında birçok kişinin merak ettiği sorular arasında gelmektedir. Kaza yapılan araçları sigortadan uygun fiyatlara alarak karşımıza çıkartan birçok kişinin bulunduğu şu günlerde sizlere Sigortadan araç nasıl alınır? Sorusunun cevabını buradan açıklamak istiyoruz.

Ucuz Sigorta Yaptırma

Öncelikli olarak sigorta üzerinden araç almak istediğiniz zaman bu işi yapan kurumsal firmalar ile iletişime geçerek veya bu firmaların sitelerini takip ederek bu konuda daha net bir bilgi edinme şansınız bulunmaktadır. Genellikle açık arttırma usulü ile satışa sunulan bu araçların fiyat olarak piyasalarda bulunan araçlara göre %40 ile 50 arasında fiyatları daha uygun olmaktadır. Bu yüzden de bu şekilde araç alarak sizlerde son derece yüksek model araç sahibi olma şansını yakalamış olabilirsiniz.

Sigorta şirketlerinin pert olan araçları alarak uygun fiyatlar üzerinden satışa sunduğunu ve bu sayede bu araçlara olan ilginin çok fazla olduğunu biliyoruz.

Sigorta firmalarının pert araçlarını takibe alın

Sigorta firmalarının kendi web siteleri üzerinde pert olmuş araçlar ile ilgili ilanları bulunmaktadır. Bu ilanların genellikle açık arttırma ile satışa sunulduğunu ve fiyatının çok düşük olduğunu belirtmek istiyoruz. Zaten sigorta şirketlerinin vermiş olduğu ilanlarda araçlar ile ilgili olan bütün detayların yazılı olduğunu ve araçlarda meydana gelmiş olan hasarların neler olduğunu kolayca öğrenme şansınız bulunmaktadır. Aracın hasar aldığı yerlerin resimleri, tahmini maliyet tutarı ve buna benzer diğer merak ettiğiniz bilgileri sistem üzerinden öğrenerek Sigortadan araç alma fırsatını sizlerde bulmuş olabilirsiniz. Bu konuda firma ile iletişime geçmek ve aracı yakından görmek istediğiniz zaman ise yapmanız gereken o firma ile iletişime geçerek bu konuda yardım talep etmeniz yeterli olacaktır.

Çekme belgeli araçlara dikkat edin

Sigorta şirketlerinde yer alan araçlar arasında özellikle çekme belgeli araçlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu araçların trafikten men edilmesi araçlarda herhangi bir plaka bulunmamasına ve aynı zamanda MTV gibi vergilerin ödenmemesine neden olmaktadır. Sizlerde çekme belgeli araç almak istiyorsanız bu konuda araç için yeniden bir plaka çıkartmanız gerekmektedir. Bu konuda detaylı bilgiyi sigorta şirketinden de öğrenebilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler