Senetle Kredi Ziraat Bankasından, Senet Karşılığı Spot Kredi

Borcu olan kişilerin mevcut borçlarını ifa edebilmek adına kredi arayışı,  bankalarca olumsuz cevap verilmesi neticesinde farklı para bulma yollarına gitmeye çalışırlar. Eş,dost derken para alınabilecek bütün kanallar tüketilir ve çaresiz kalan borçlu senetle kredi alma yoluna gidebilir. Senetle kredi almak çok mantıklı bir adım değil. Fakat insanlar zaman zaman bu yola başvurmak zorunda kaldığını hissedebilir.

KISA BİLGİ: Tefecilerin verdiği krediden farklı olarak senetle kredi veren farklı olarak bu tür kredide senedin borçlusu siz değil alacaklısı siz oluyorsunuz. Aslında burada yapmış olduğunuz şey senet kırdırmak oluyor. O sebeple senette yazan tutardan ortalama %20 civarı daha az meblağ almanız söz konusu olabilir. Bunun sebebi bu senetlerin en  az %10’unun karşılıksız çıkacak olması ve banka avukatlarını uğraştıracak olmasıdır. Banka avukatlık ücretlerini, icra masraflarını, geç ödenmesinden doğacak faiz zararını da hesaba katarak size daha düşük bir ödeme yapacaktır.

Türlü yollardan senetle para almak yasal olmadığı gibi hiçte uygun olmayan sonuçlar doğurabilir. Daha yüksek faizlerle alınan paranın geri ödemesi zor olurken, aynı zamanda yasal mevzuatlar çerçevesinde kendinizi savunmasız bulabilir ve başınıza gelmedik kalmayabilir. Bu açıdan bakıldığında Ziraat Bankası müşterilerine senet karşılığı spot kredi kullandırabiliyor ki, tamamen yasal bir çerçevede yürütülüyor.

Senet Karşılığı Spot Kredi Ziraat Bankasında

Avans kredi olarak müşterilere sunulan kredi gerçek kişiler dışında işletmelere tahsis edilebiliyor. Kişi sahip olduğu işletme adına kesilmiş olan ve vadesi henüz gelmemiş senetlerini banka şubeleri üzerinden yapacağı temlik karşılığı nakite çevirebiliyor. Burada kişiye sadece faiz yansıtılır. Yansıtılan faiz Borçlu Cari Hesap Kredisi olarak kayıtlara işlenir.

Senet karşılığı spot kredi anlık olarak ihtiyacınızı karşılayabilir ve zaman içerisinde vadelerde ödeme imkanına sahip olabilirsiniz. Sonuçta hemen alacağınız nakit para ile ihtiyacınızı kullanır ve uygun ödeme koşullarına sahip olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Senetle Kredi alabilmeniz için mutlaka işletme olmanız gerekir. Çünkü banka gerçek kişilere bu hizmeti vermezken, gerçek kişilere tüketici kredileri kullanma imkanı veriliyor.

İşletmelere Senetle Kredi

Senetle Kredi başvurusu yapabilmeniz için elinizde bir senedinizin olması, bu senedin vadesinin henüz gelmemiş olması  gerekir. Başvuru yapabileceğiniz mecralar ise sadece Ziraat Bankası şubeleri. Dijital yollardan bu krediye başvuru imkanı bulunmuyor.

Ziraat Bankasının senetle spot kredi duyurusunu incelemek için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/kurumsal/krediler/nakdi-krediler/senet-karsiligi-avans-kredi  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Size yakın olan dostların aracılığıyla alacağınız senetle para sizin için riskler oluşturur. Bu risklerin ayrıntılarından ziyade boş senede atacağınız imzalar sizi ciddi borç yükü altına sokabilir. Bu borç yükü ile size ve ailenize daha ciddi sonuçlar doğururken, işletme sahibiyseniz işletmeniz adına da olumsuzluklara neden olur. Bu nedenle senetle kredi alabilmenin en doğru yolu Ziraat Bankası olabilir ve sizin için en iyi alternatif olacaktır.

“Senetle Kredi Ziraat Bankasından, Senet Karşılığı Spot Kredi” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Krediler