Şekerbank Traktör Kredisi, Traktör Kredisi Alma Şartları

Çiftçiyseniz, size işlerinizde en çok fayda gösterecek makine ve teçhizatların başında traktör geliyor. Fakat bedeli ile yüksek tutarları içerisinde barındıran traktörlerin alımı maddi olarak zorlayan bir husus. İster sıfır kullanılmamış olsun, isterse kullanılmış ikinci el bir traktör alımı için finans desteğini sağlayan bankalar bulunuyor. Traktör sahibi olmanın en kolay yolu reklamıyla tüketicilere hizmet veren Şekerbank  Traktör Kredisi tahsisi uygun şartlar ve faiz oranı ile sizlere sunulabilir.

TÜYO: Bu krediyi hızlı ve makul faizle alabilmek için tarımsal geçmişinizin temiz olması ve bu yönde olumlu istihbarata sahip olmanız lazım. Eğer yörenin tanınmış, kredi skoru çok yüksek ve sözüne güvenilir kişilerinden sizin bu olumlu tablonuza şahit olabilecek kişiler var ise bu krediyi alabilmek için onları da yanınızada götürebilirsiniz.

Tarımla uğraşan çiftçi ve tüzel kişiliklerin kullanılmamış ve ikinci el traktör alımlarında kullanılmak üzere Şekerbank Esnek Ödemeli Traktör Kredisi tahsisi yapıyor. Burada krediyi alan kişinin nasıl bir şekilde ödemek isteği önemli.  İster sabit taksitli, ister esnek, ister artırmalı olarak ödeme yapma imkanına sahip oluyorsunuz.

Ne Kadar Traktör Kredisi Alabilirim?

Şekerbank Traktör kredisi tahsisi alacağınız traktörün bedelinin yüzde 75 oranına kadar yapılıyor. Yani kısaca yüz bin liralık bir traktör için 75 bin lira kredi alabiliyorsunuz ve kredinin maksimum geri ödemesi ise 60 ay olarak yapılıyor. Alacağınız kredi ile traktörünüz ipotek altına alınırken, beş yıl boyunca kredinizi öderken aynı zamanda traktörünüz ile de kazanabiliyorsunuz. Ayrıca aylık sabit ödeme yanında yılda bir ödemeli kredi de alabiliyorsunuz fakat aylık sabit ödeme ile yapılanın yanında daha yüksek faiz oranı üzerinden hesaplama yapılabilir.

Almak istediğiniz ikinci el, yani kullanılmış bir traktör ise alabileceğiniz kredi tutarı traktör bedelinin yüzde 60’ı ile sınırlı . Ayrıca almak istediğiniz traktörün modeli de beş yıldan daha büyük olmamalı. Bu kredi için de aylık ve yılda bir ödeme imkanınız bulunuyor.

Şekerbank Traktör Kredisine Nasıl Başvururum?

Traktör almak isteyen tüzel ve gerçek kişilerin kredi başvurusu ancak Şekerbank Şubelerinde yapılabiliyor. Banka üzerinden yapacağınız başvuru ile anında değerlendirmeye alınıyor ve size muhtemel alabileceğiniz krediler hakkında yeteri kadar bilgi veriliyor. Uygun olması halinde de başvurunuzu hemen yapabiliyorsunuz. Alacağınız kredi için ipotek, ipotek ettirilecek gayrimenkule ait tapu fotokopisi gibi hususlar istenebilir.

Şekerbank Traktör Ekipmanları Kredisi

Traktör ile çiftçilik yapılabilmesi için,yapılan tarımın özelliğine göre yardımcı ekipmanlarda alınmak gerekir. Bu ekipmanların alınabilmesi için Şekerbank Tarımsal Ekipman Kredisi tahsisi de yapıyor. Üretim için bitkisel yada hayvansal fark etmiyor.  Alacağınız ekipman kredisinin geri ödemesi maksimum 60 ay. Ekipman bedelinin yüzde 75’i kredi alınırken, bu rakama KDV oranı da dahil ediliyor. Alınacak finans desteği ile motorlu motorsuz çapa makinesi, ilaçlama, gübre, balya, mısır ve ot biçme makineleri gibi alımları yapabiliyorsunuz.

Çiftçi Taşıt Kredisi de Şekerbank’tan.

Çiftçilere verilen traktör kredisindeki şartlar dahilinde taşıt  kredisi tahsisi de yapılıyor. Sıfır km araç için yüzde 75, ikinci el 5 yaşına kadar taşıtlar için yüzde 60 oranında kredi alınabiliyor. Çiftçi Taşıt Kredisi geri ödemelerinde vade süresi 60 ay. Başvuruların tek adresi ise Şekerbank şubeleri.

SON TÜYO: Şekerbank haricinde diğer bankalar da bu tür kredilere olumlu bakmatadır. Ancak halihazırda ekeceğiniz karlı bir ürün ve diğer tarım alet ve ekipmanlarınızın tam olmasını, ÇKS (çiftçi kayıt sistemi) belgenizin bulunmasını isteyebilirler. Bu büroktatik engellere önceden hazır olun ki sonradan kredi alırken zorlanmayın. Eğer bunları istemezler bile siz bu tür donanımlara sahip olduğunuza dair evraklar ile kredi başvurunuzu  yaparsanız daha makul oranlarda daha yüksek miktarlı traktör kredisi alabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler