Şekerbank Pancar Temlik Kredisi

Şekerin ham maddesi pancarın üretiminin Türkiye’de önemli bir yeri bulunuyor. Çiftçilerin büyük emekler sonrasında kooperatiflere ve şeker fabrikalarına teslim ettikleri pancarın bedelini hemen alamazlar. Bu bedeli almak için beklerken maddi olarak yıpranan çiftçiye Şekerbank Pancar Temlik Kredisi ile destek veriyor.

ÖNERİ: Pancar temin kredisi ile yeni bir dikim,ekim yapmanız daha mantıklı olacaktır. Hele ki çift dikime müsait olan topraklarda iseniz bu alternatifi değerlendirin. Eğer çift hasata müsait bir yerde yaşamıyorsanız maydanoz, tere, biber gibi hızlıca yetişen ve meyve veren ot ürünlerini deneyebilirsiniz. Küçük bir alanda sera ile bu mümkündür. Ayrıca pancar temin kredisinin en cazip özelliği olan sonradan (2-3 ay sonra) kredi ödenmeye başlanması büyük bir avantaj olacaktır.

Şekerbank Pancar Temlik Kredisi Nedir?

Çiftçilerin yıl boyunca harcadığı emeğin karşılığı olarak aldığı pancar ürününü alıcı pozisyonundaki Şeker Fabrikaları ve Kooperatifler teslim etmesine karşın bu ürünlerin bedelini hemen alamazlar. Bu durumda maddi olarak sıkıntı içerisinde olan çiftçiye teslim ettikleri ürünlerin karşılığına alana kadar finans desteği verilmektedir. Çiftçinin ihtiyacı olan bu finans desteğini uygun faizler eşliğinde esnek ödeme koşulları sunan Şekerbank Pancar Temlik Kredisi ile hizmet veriyor.

Pancar Temlik Kredisinden Kimler Yararlanıyor?

Pancar ekimi sonrası elde ettiği ürünlerini fabrikalara ve kooperatiflere teslim eden her üretici konumundaki çiftçi yararlanabiliyor. Bu anlamda ürünün bedeli ne zaman alınacaksa parcam temlik alacağı bu vadeye göre belirleniyor ki çiftçiye yardım yapılmış oluyor.

Pancar Temlik Kredisi Başvurusu

Güncel faizler eşliğinde yeni faiz oranları belirlenen Şekerbank Pancar Temlik Kredisi başvurusu için Şekerbank Şubelerine gitmeniz gerekiyor. Ürününüzü yetkili alıcılara teslim ettikten sonra bu teslimat için size verilen belgeler ile bankaya başvurabilirsiniz. Bu başvuru ile banka size hesap açar ve ilgili şartları taşıyor olmanız halinde size bu kredi ürünü tahsis edilir.

Son dönemde manşetlerden düşmeyen pancar üreticilerinin maddi finans desteğini sağlayabilecekleri alternatifler arasında yer alan Şekerbank Pancar Temlik Kredisi esnek ödeme şartlarına sahip olması nedeniyle tercih edilebilir. Yaşanılan sıkıntılar ile çiftçinin derdine deva olabilecek kredinin sermaye yetersizliği ile işletme kuracaklar için de önemli bir alternatif yol halini aldı.

Pancarın ürününün bedelinin alınacağı tarihe göre vadesinin belirlenmesi ile çiftçi bir anlamda rahat bir kredi alımı yaşıyor. Yani bedel ödemesi yapılmadığı zaman kredinin vadesi de gelmemiş oluyor ki, bu nedenle tercih edilebilir kredi ürünü.

Pancar kredisi dışında her türlü tarımsal kredi ürünü sunan bankanın bu ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi alınabilir. Şekerbank Hasat Kart ile önemli sorunları aşan çiftçinin kredi kartından ziyade alacağı sabit faizli krediler ile bir adım öne çıktığını söyleyebiliriz.

Pancar üreticisiyseniz ve üretiminiz ile mevcut ürünlerin bedellerini hemen alamamaktan şikayetçiyseniz Şekerbank’ın bu ürünlerini tercih etmeniz sizin faydanıza olabilir. Zira yıl boyu geliriniz olmadığı için nefes alabileceğiniz bir unsur olarak size destek olabilir. Şekerbank Pancar Temlik Kredisi 81 il ve ilçe de müşterilerine hizmet veriyor.

Yorum yapın

Krediler