Şekerbank Çiftçi Kredili Mevduat Hesabı (Şekerbank Çiftçi KMH)

Kredili mevduat hesabı zaman içerisinde her tüketicinin başvurduğu yolların hemen hemen başında geliyor. Bu nedenle tercih edilen bankacılık ürünleri arasında yer alıyor. Çiftçilerin aylık gelirleri olmamasına karşın bu ürüne başvurmaları bankalar tarafından çok sıcak bakılmıyor. Fakat Şekerbank Çiftçi Kredili Mevduat Hesap (KMH)  bir çok avantajı üreticilere sunuyor. Çİftçinin bağkur borçları ile vodafone faturaları için çiftçilere sunduğu KMH hesabı değerlendirilebilecek alternatifler arasında yerini çoktan aldı.

Şekerbank Çiftçi Bağkur KMH

Çiftçinin çoğunluğunun ürünlerinin bedelini yıllık alabiliyorken Bağkur prim borçlarının ödemesini ise aylık bazda yapmak zorunda. Geliri olmamasına rağmen bu primlerin ödenmesi ise büyük bir külfet olarak karşılarına çıkıyor. Şekerbank yıl boyunca tahakkuk eden Bağkur primlerinin ödenmesi için çiftçilere sunduğu KMH ile primlerin düzenli olarak ödenmesini sağlıyor. En önemli özelliği de bu ödenen primlerin bedelini hasat sonrası alıyor olması.  Çiftçi prim borcunu geciktirmezken, faiz ve ceza işleme hususlarından uzak olarak ödediği primler sayesinde sağlık harcamalarından da geri kalmamış oluyor. Çiftçi aylık ödeyeceği düzenli prim borçlarını Şekerbank Çiftçi Bağkur KMH sayesinde yılda bir kez ödemiş oluyor.

Çifti Bağkur KMH bir diğer kolaylığı da, üretici çiftçinin hanesinde ikamet ettiği yakınları aile bağındaki kişilerin de prim ödemelerini açtıkları bu hesaba tanımlıyor olmaları. Bu hesap üzerinden prim borçlarının hepsi ödeniyor ve size hasat sonrası bankaya ödemek kalıyor.

Çİftçi Vodafone KMH

Şekerbank’ın çiftçilere sunduğu kredili mevduat hesaplarından birisi de telefon hattı faturaları için oluyor. Bu anlamda banka ile anlaşma sağlanması sonrası mevcut oluşan faiz tutarlarının GSM firması tarafından ödeniyor olması tüketiciler için büyük bir kolaylık unsurunu oluşturuyor. Şekerbank Çiftçi Vodafone KMH sayesinde çiftçi ve hanesindeki diğer bireylere ait telefon faturaları açılan KMH ile ödeniyor ve yıl sonunda hasat sonrası çiftçi faturaların ana parasını öderken bu faturalardan meydana gelen faiz tutarları da Vodafone tarafından ödeniyor. Şekerbank’ın tarım kredileri arasında yerini alan çiftçi Vodafone KMH üreticinin destekleri arasındaki yerini aldı.

Tarımsal Destek Kredileri çerçevesinde bir çok bankacılık ürününü bulabileceğiniz Şekerbank, çiftçiye önemli desteğin finansal adresi olarak karşımıza çıkıyor. Yıl boyunca harcadıktan sonra yılda bir kez ödeme yapabiliyor olmanız ve bu ödemeleriniz için bir esnek yapıya sahip olması nedeniyle Şekerbank Pancar Temlik Kredisi de dahil olmak üzere Şekerbank ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler