Sanal Kart, Alışverişin Yeni Ödeme Kartı

Bankaların müşterilerini güvence altına almak için sunduğu bir kart tipi olan sanal kart hakkında aklınıza takılan soruların cevaplarını buradan bulabilirsiniz. Aslında yıllar öncesinde hayatımıza olması gereken ancak son yıllarda giderek popüler olan bu kart tipi tamamen kullanıcıları koruma odaklı olarak bankalar tarafından kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.

İnternet üzerinden alışveriş yapan müşterilerin güvence altına alınması için bankaların sunmuş olduğu bu kart tipine başvuru yapmak için bankanız ile iletişime geçmeniz ve sanal kart istediğinizi belirtmeniz son derece önemlidir.

Sanal Kart ne işe yarar?

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin her geçen gün artması kullanıcıları koruma odaklı olarak yeni kart tiplerinin ortaya çıkmasını sağladı. Özellikle bazı internet siteleri üzerinden yapılacak olan alışverişlerde kullanıcıların sitelere fazla güvenmemesi bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu durum karşısında sizlerde sanal kart bilgilerinizi girerek güven vermeyen siteler üzerinden sorunsuz bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Sanal kart limiti nasıl belirlenir?

Günlük hayatta kullanılan kart tipleri arasında yer alan Sanal kartın özellikle limitini belirleme konusunda bankanın sizlere sunmuş olduğu kredi kartlarında ki gibi limit banka tarafından belirlenmektedir. Yani tamamen bankanın sizlerin gelirinize göre belirleyecek olduğu bu kartın limitini kullanıma bağlı olarak sonralarında arttırma fırsatınız bulunmaktadır. Sanal kartınızın limitinin yetmediği durumlarda bankayı aramanız durumunda limit artırım talebinde bulunabilirsiniz.

Sanal kartından kredi kartından farkı nedir?

Aslında birçok kullanıcı tarafından kredi kartı ile karıştırılan bu kart tipinin kredi kartı olmadığını belirtmek istiyoruz. Sanal kartın kredi kartından ayrılan en önemli farkının aslında bir fiziksel kart olmamasıdır. Tamamen internet üzerinden kullanılması mümkün olan bu kart tipi için bankadan kart talep ettiğiniz zaman banka sizlere sert kartondan yapılmış bir kart göndermektedir.

Sanal kart nerelerde kullanılır?

Sanal kart kullanım alanı sadece internet ile sınırlıdır. Yani bu kartı kullanıma açtırmış olduğunuz zaman herhangi bir mağazadan veya buna benzer bir yerden alışveriş yapma şansınız bulunmamaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi sadece sanal ortam üzerinden yapacağınız alışverişlerde kullanılan bu kart tipin ile alışverişlerinizi online olarak yapmak dışında bir şansınız bulunmamaktadır.

Sanal kart nasıl alınır?

Sanal kart almak için maaş müşterisi olduğunuz bankaya veya herhangi bir bankanın şubesine giderek başvuru yapma şansınız bulunmaktadır. Ancak zaten sadece internet alışverişlerinde kullanılacak olan bu kart tipine başvuru yapmak istediğiniz zaman internet üzerinden kolay bir şekilde başvuru yaparak dilediğiniz zaman sanal kart çıkartma fırsatını yakalamış olursunuz.

Sanal kart ile alışveriş nasıl yapılır?

Bu kart tipi ile online olarak alışveriş yapmak istediğiniz zaman Mail Order yöntemini kullanarak alışveriş yapacağınız tutar üzerinden anlık olarak kart limitinizi belirliyorsunuz ve alışveriş yapıyorsunuz. Kullanıcı odaklı olan bu kart tipine başvuru yaparak sizlerde güvenli alışveriş keyfini çıkartmış olacaksınız

Yorum yapın

Krediler